The Legacy: Forgotten Gates

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل پازل یافتن اشیا در محیطی باستانی

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تجربه‌ی پیروزی و شکست در محیط پر رمزوراز بازی که حل کردن هر یک از معماها درگرو حل کردن معمایی دیگر است می‌تواند در جهان کودکی معنادار باشد.
  ظاهر شخصیت اصلی بازی با کلیشه‎های جنسیتی همراه است.
  بازی با ضربه زدن با انگشت بازیکن بر صفحه‌ی بازی، انجام می‎شود. چهار درجه دشواری در آن وجود دارد اما ساختار برخی از معماها پیچیدگی بالاتری دارند و نیاز به دقت و صرف زمان بیشتر خواهند داشت. شرح ماموریت‎ها در قالب متن‎هایی کوتاه در اختیار بازیکن قرار داده می‎شود. تمامی متن‎ها و مکالمات به زبان انگلیسی است و با توجه به وسیع بودن گستره کلمات استفاده شده نیازمند تسلط بیشتر بازیکنان به این زبان است.
  جهت یافتن اشیا تمرکز بالای بازیکن مورد نیاز است. حل پازل‎ها موجب بهبود توانایی تفکر تحلیلی و تفکر حل مسئله در بازیکنان خواهد شد و همچنین استفاده‌ی صحیح از اشیا و یافتن راه حل مناسب در حل پازل‎ها می‎تواند موجب تقویت خلاقیت در بازیکنان شود.
  اشیای و الگوهای باستانی بسیاری در جریان بازی قرار دارد که اگرچه بازی به زمان خاصی اشاره نمی‎کند اما بازیکن می‎تواند با سبک زندگی در دوران باستانی آشنا شود

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام نسخه‌ی اندروید این بازی The Legacy: Forgotten Gates (free-to-play) است. بازیکن در نقش مسئول موزه در طی اتفاقی وارد سفر اسرارآمیزی به یک تمدن باستانی می‎شود. او باید با یافتن اشیای متفاوت چون کلیدهایی برای باز کردن درهای قدیمی و حل پازل‎هایی که در مراحل مختلف بازی قرار گرفته‎اند، تلاش کند تا به زمان حال برگردد. استفاده‌ی صحیح از اشیای یافته شده همچون استفاده از چوب و پارچه برای ساخت مشعل و همچنین حل پازل‎هایی چون به دست آوردن رمز با استفاده از قرار دادن اشکال یکسان در راستای یکدیگر قدرت تفکر تحلیلی و حل مسئله را در کودکان و نوجوانان افزایش می‌دهد. نکته‎هایی کمکی نیز برای کمک به بازیکن جهت حل پازل‎ها در بازی قرار دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.4 iOS در تاریخ 99/01/15 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  محیط باستانی مورد نظر بازی با طراحی مناسب اشیا، روش زندگی، پوشش و شکل ظاهری شخصیت‎ها به خوبی بازسازی شده ‎است. مجموعه‌ی متنوعی از معماها در بازی وجود دارد که به چالش‌برانگیزتر شدن آن کمک کرده ‎است. موسیقی بازی در راستای انتقال حس مرموز داستان آن نقش دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به نسخه‌ی کامل بازی پرداخت مبلغ 9.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  صفحه‌ای با نام این بازی در فیس‌بوک وجود دارد که بازیکن می‌تواند عضو آن شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر FIVE-BN UK LTD
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان