The Snow Fox

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

همراه شدن با ماجراجویی روباه کوچکی که مادر خود را گم کرده

سال: 2016
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  داستان درباره‌ی روباه کوچکی است که مادر خود را گم کرده و ترسیده است. کودک داستان، با او همدلی می‌کند، همراهیش کرده و به او شجاعت ادامه دادن مسیر را می‌دهد. آن‌ها به همراه هم در جنگل ماجراجویی می‌کنند، زیر نور ستارگان راه می‌روند تا در نهایت مادر روباه را پیدا می‌کنند و غرق در شادی می‌شوند.
  برای درک داستان تنها باید تسلط کمی به زبان انگلیسی داشت و متن‌ها را خواند. والدین می‌توانند کودکان کم‌سن خود را همراهی کنند و با صدای خودشان داستان را برای او بخوانند.
  در جریان داستان به طور غیر مستقیم تلاش کردن برای رسیدن به خواسته‌ها آموزش داده می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این داستان تصویری درباره‌ی یک بچه روباه است که مادر خود را گم کرده است. برای برقراری ارتباط مؤثر کودک با محتوا، او می‌تواند نام شخصیت و جنسیت او را مشخص کند و س‍پس وارد داستان شود؛ داستانی که در یک شب سرد و برفی اتفاق می‌افتد. در آن شب، بچه‌ی کوچکی که خوابش نمی‌برد از خانه‌اش بیرون می‌آید. خانه‌ی او در یک جنگل است و به محض بیرون آمدن از آن، یک بچه روباه را می‌بیند که ترسیده و به نظر می‌رسد که گم شده باشد. بچه‌، روباه را همراهی می‌کند و وقتی که او حتی شجاعت ادامه دادن مسیر را ندارد همراهش است. آن‌ها در جنگل ماجراجویی می‌کنند و در نهایت مزد تلاش‌شان را می‌گیرند و روباه، مادر خود را پیدا می‌کند. برای جالب‌تر شدن محتوا، می‌توان از روی داستان خواند تا شاهد اتفاق‌های شگفتی‌آوری بود و همچنین می‌توان از بخشی از آن فیلم گرفت و داستان شخصی خود را روی آن قرار داد. فضاسازی داستان با متن هماهنگی است و نورپردازی و استفاده از رنگ‌ها به دقت انجام شده است تا تجربه‌ی دلنشینی را برای کودک رقم بزند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی iOS 1.0 در تاریخ 1401/02/24 نوشته شده است.

  کیفیت

  برنامه یک کتاب تصویری و موضوعش برای بیشتر کودکان قابل درک کردن است. تصاویر و فضاسازی‌های آن به خوبی یک محیط قطبی را نشان می‌دهند تا متناسب با نام داستان که «روباه قطبی» است، باشند؛ به طوری که همه جا پوشیده از برف است و روی درختان برگی دیده نمی‌شود. حتی نورپردازی دقیق، حس یک شب سرد را به کودک منتقل می‌کند. همچنین برای تأکید روی شخصیت‌ها، زاویه‌ی دوربین تغییر می‌کند و روی تصویری خاص، بزرگ‌نمایی انجام می‌شود. متن‌ها به خوبی تصویر را کامل می‌کنند و فونت‌شان اندازه‌ی مناسبی دارند. برنامه به قابلیت‌هایی هم فکر کرده است تا تجربه‌ی جذاب‌تری را برای مخاطبانش رقم بزند؛ می‌توان از روی متن انگلیسی داستان‌ها خواند تا تصاویر و واکنش شخصیت‌ها همگام با ریتم خواندن متن باشد و همچنین بخشی از داستان را (به هر زبانی) خواند و آن را ضبط و ذخیره کرد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از قابلیت ضبط صدای برنامه باید به آن اجازه داد تا به میکروفون دستگاه هوشمند دسترسی پیدا کند و همچنین برای ذخیره‌ی فیلم‌های ساخته‌شده باید اجازه‌ی دسترسی به آلبوم تصاویر را داد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر AKQA Limited
  سال انتشار ۲۰۱۶
  پلتفرم iPod Touch، iPad، iPhone
  طبقه بندی کتاب‌خوانی
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز رایگان