The Walking Dead No Man’s Land

بررس متن: پریا کنکاشور

16+

جنگ با زامبی‌ها و نجات بازماندگان شهر

ناشر: Next Games سال انتشار: 2015

The Walking Dead No Man’s Land

16+

جنگ با زامبی‌ها و نجات بازماندگان شهر

ناشر: Next Games

سال انتشار: 2015

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
در مراحل ابتدایی بازیکن می‎تواند بدون هیچ گونه استراتژی بازی را انجام دهد اما با بیشتر شدن اعضای گروه و همچنین حملات شدیدتر زامبی‌ها در پیش گرفتن استراتژی مناسب لازم است. بازیکن با توجه به توانایی شخصیت‎ها گروه خود را انتخاب می‎کند و برای چگونگی حرکت آن‎ها برنامه‎ریزی می‎کند که خود مهارت تفکر استرتژیک او را به چالش می‎کشاند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
تقابل انسان‌ها با زامبی‌ها، جنگ برای زنده‌ ماندن، تصویر و صدای زامبی‌ها و همچنین موسیقی ابهام‎آمیز بازی حس ترس و وحشت را به بازیکن القا می‎کند. با کشته شدن هر زامبی یا انسان اطراف جنازه‎ی او خون‌آلود خواهد شد. محل استقرار بازیکن در فضای ناامنی قرار دارد که هر لحظه در معرض حمله‎ی زامبی‎ها است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
امکان برقراری ارتباط نوشتاری بین سایر کاربران جهت ایجاد اتحادهای قوی‌تر وجود دارد که در بین این گفت‌و‌گوها احتمال برقراری هر گونه مکالمه‌ای وجود دارد.
سهولت استفاده
با اولین ورود به بازی راهنمایی‎هایی در قالب توضیحات نوشتاری و علائم نشانه‎گذاری شده وجود دارند. مراحل ابتدایی بازی ساده هستند و انجام آن‎ها کمک خوبی است که بازیکنان قبل از مواجه شدن با چالش‌های دشوار به خوبی بر بازی مسلط ‎شوند.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی سه‎بعدی که سبک استراتژیک دارد با اقتباس از سریال معروف مردگان متحرک ساخته شده است. در ابتدا تعدادی از شخصیت‌های اصلی سریال از جمله دریل دیکسون، کریستوفر و آن محل استقرار خود را همراه با امکاناتی مثل مزرعه، محل تمرین، چادر و حفاظ‌ می‌سازند. سپس در هر مرحله مأموریتی به بازیکن محول می‎شود و او با انتخاب شخصیت‎های بازی که هر یک توان جنگی منحصر‎به‎فردی دارند گروهی را تشکیل می‎دهد. شخصیت‎ها به زامبی‌ها حمله می‎کنند، آن‎ها را از بین می‎برند، سایر بازماندگانی را که در سرزمین وجود دارند را نجات می‌دهند و به گروه خود اضافه می‎کنند. نبرد‎ها به صورت نوبتی انجام می‎شود و هر یک از اعضای گروه به نوبت یکی از زامبی‌ها را از بین می‌برند. در مراحل ابتدایی نبرد‎ها ساده و بدون هیجان است اما با پیشروی در مراحل تعداد زیادی زامبی در حمله‌ها شرکت می‌کنند که به همراه متنوع شدن توانایی‎های شخصیت‎ها چالش استراتژیکی برای بازیکن ایجاد می‎کند زیرا مؤثرتر بودن حمله‎ها به ایجاد چیدمان مناسب از شخصیت‎ها نیاز دارد. با پیروزی در نبرد‎ها سطح عملکرد بازماندگان و محل استقرار آن‎ها ارتقا پیدا می‎کند. امکان اتحاد با سایر کاربران آنلاین و کشف قلمروهای جدید نیز در بازی وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 3.8.2.167 Android در تاریخ ۹۸/۱۲/۲۱ نوشته شده است.

کیفیت

استفاده از رنگ‎های تیره در طراحی بازی به انتقال حس ترس به بازیکن کمک می‌کنند. تصاویر کیفیت زیادی دارند و صداگذاری آن‎ها نیز کیفیت خوبی دارد. صدای زامبی‌ها و نوع حرکت کردن آن‎ها مشابه به سریال است اما حرکت شخصیت‌ها به کندی انجام می‌شود که گاهی کسل‎کننده خواهد بود.

مصرف گرایی

برای دریافت مقدار بیشتری امکانات مثل طلا، تجهیزات و گاز می‎توان از خرید درون برنامه استفاده کرد.

حریم خصوصی

این بازی در حالت آنلاین اجرا می‎شود در اولین ورود درخواست دسترسی به عکس‌ها، پوشه‌ها و محتوای رسانه‎ی دستگاه هوشمند را می‌دهد و همچنین برای اجرا نیاز به خواندن کارت حافظه دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 337
نسخه تست شده روی اندروید 3.8.2.167
حداقل نیازمندی اندروید 4.1 و بالاتر
حداقل نیازمندی iOS ۹.۰ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Next Games
سال انتشار 2015
اقتباس سریال The Walking Dead