Think! Think!

thumbnail
۹ سال به بالا
۶ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
چالش‌هایی در قالب بازی‌های فکری کوتاه و متنوع
سال: 2016
  بررس متن: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  محتوای بازی دارای وسایلی مشابه با اسباب‌بازی‌های کودکانه و حیوانات کارتونی است که می‌تواند در برقراری ارتباط کودکان با برنامه مؤثر باشد.
  این برنامه برای شروع تا حدودی نیاز به کمک و نظارت والدین دارد .بعد از چندین بار تمرین کودکان می‎توانند بازی را به‌تنهایی انجام دهند. ساختار ظاهری ساده و بدون پیچیدگی بازی به درک راحت‎تر و سریع‎تر بازی نیز کمک می‎کند.
  این بازی مفاهیم مختلفی همچون ریاضی و حساب ، قرینه‌سازی و تفکر سه‌بعدی را آموزش می‌دهد و درمجموع دارای آموزش‌های غیرمستقیمی است که می‌تواند خلاقیت و مهارت‌هایی همچون تفکر تحلیلی و انتزاعی کودک را تقویت کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این برنامه شامل مراحل مختلفی از بازی‌های آموزشی است که در هر بازی یک مفهوم به‌خصوص را به تصویر می‎کشد. این بازی فرصت یادگیری مفاهیمی همچون حجم، سطر، ستون، مفاهیم فیزیک، اشکال فضایی، تجسم سه‌بعدی و اعداد را در قالب بازی فراهم می‌کند. اگرچه بازی امکان تمرین مفاهیم آموزشی را فراهم کرده است، ولی هیچ آموزشی به‌صورت مستقیم و آکادمیک در این برنامه وجود ندارد و بازی‎ها بیشتر با نگاه سرگرمی و تمرین مهارت‎هایی همچون تفکر تحلیلی و انتزاعی ایجادشده‌اند. از ویژگی‌های مهم این برنامه می‎توان به نبود فشار در وابسته کردن بازیکنان به محتوای برنامه اشاره کرد که با ساخت محدودیت‎هایش استفاده در روز میسر می‎شود. ساختار ساده برنامه به کودکان کمک می‎کند تا تمرکز خود را بر روی محتوای اصلی قرار دهند ولی باید در نظر داشت که استفاده از همه بخش‎های برنامه مستلزم خرید درون برنامه است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 97/11/19 نوشته‌شده و بر مبنای نسخه 3.8.3 iOS است.

  کیفیت

  تصویرگری به‌ کار رفته در بازی همچون حرکت با سفینه و سفر به سیاره بازی با کیفیت بالایی طراحی‌شده‌اند و صداگذاری‌های انجام‌شده با تصاویر هماهنگ‎اند. شخصیت‎پردازی و داستانی در بازی وجود ندارد. طراحی تصاویر با خطوط ساده باعث حذف هرگونه پیچیدگی ظاهری شده است تا درک بازی برای کودکان کم سن راحت‎تر باشد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  بسته‎های خرید درون برنامه برای استفاده از برنامه‎های استاندارد و ویژه به قیمت‎های 2.99 و 9.99 دلار ارائه می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  برای استفاده از برنامه دسترسی به اینترنت نیاز است.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۸.۳
  سال انتشار ۲۰۱۶