Tiny Rail: Train Tycoon

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

عبارت اولیه شبیه‌سازی مدیریت قطارها با هدف حفظ و ارتقای کسب و کار قدیمی‌ پدربزرگ

سال: 2016
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  افرادی تحت عنوان کارمند با زیرنویس و علایم راهنما بازیکن را هدایت کرده و آموزش می‌دهند. یاد گرفتن سازوکار بازی ساده است و بازیکن تنها به دانش متوسط زبان انگیسی نیاز خواهد داشت.
  بازی نوعی مدیریت منابع مالی و اداره‌ی یک کسب و کار را به بازیکن می‌آموزد.‌ او با توجه به منابع محدودی که در اختیار دارد، توانمدی‌های تاثیرگذار قطار را ارتقا می‌دهد و کارمند استخدام می‌کند و تغییرات خرد و کلانی را برای بهبود شرایط انجام می‌دهد. با ورود به هر شهر جدید، نمادی از آن شهر مثل برج ایفل، تاج‌محل و ... نمایش داده می‌شود. این موضوع می‌تواند جنبه‌ی آموزنده برای مخاطب داشته باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی پیکسلی در سبک مدیریتی و اداره‌ی کسب و کار طراحی شده و داستان جوانی است که سعی دارد تجارت قدیمی‌ پدربزرگ خود را حفظ کند و آن را توسعه دهد. پدربزگ راننده‌ی قطارهای قدیمی‌ و دارنده‌ی یک قطار مسافربری و باربری بوده است. صحنه‌ی اصلی بازی تصویر یک قطار قدیمی‌ با واگن‌های اندک است. این قطار روی ریلی بی‌وقفه درحال حرکت است. قطار در مسیرهایی که فقط در پس‌زمینه دیده می‌‌شوند در دشت‌ها، صحراها، ایستگاه‌های مختلف، بخش‌هایی از شهرهای معروف و همینطور مکان‌های معروفی مثل برج ایفل عبور می‌‌کند. این قطار در ابتدا فقط میوه و خوراکی حمل می‌‌کند اما وظیفه‌ی بازیکن ارتقا دادن قطار است. او با درآمد خود که به مرور بیشتر می‌شود، قابلیت‌های جدید به قطار اضافه می‌کند، واگن‌ها را افرایش می‌دهد، امکان مسافربری با تعداد بالا را اضافه می‌کند و قطارها را نو و جدید می‌کند. در این بین گاهی با کارمندان قطار صحبت‌های کوتاهی می‌کند و یا شاهد مکالمات ردوبدل‌‌ شده بین مسافران خواهد بود. بعد از هر چند روز چالش‌های گاه به گاهی در بازی فعال می‌‌شود که به صورت آنلاین اجرا شده و نتیجه‌ی آن بین کاربران آنلاین مقایسه خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 2.10.11 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۲۰ نوشته شده است.

  کیفیت

  طراحی بازی پیکسلی است. این طراحی القاکننده‌ی کسب و کار قدیمی‌ پدربزرگِ شخصیت اصلی است و به خوبی این حال و هوا را انتقال می‌‌دهد. تصاویر پس‌زمینه حالت‌های مختلفی از شبانه‌روز را نمایش می‌‌دهند. در این تصاویر، نمادهای معروف شهرها و یا اتفاقاتی مثل رد شدن شهاب سنگ ترسیم شده که می‌‌توان از این لحظات عکاسی کرد. تنوع زیادی برای ارتقای قطار وجود ندارد و تاثیر ارتقای هر بخش به سرعت نمود پیدا نمی‌‌کند. به جز تنوع در شهرهای مقصد و تصاویر پس‌زمینه، شیوه‌ی اجرای یکنواخت بازی بعد از مدت کمی‌ کسل‌کننده خواهد شد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای ارتقای بخش‌های مختلف بازی به سکه و الماس نیاز است که بازی تبلیغات زیادی برای تشویق بازیکن به انجام خرید درون‌برنامه‌ای جهت کسب این آیتم ارائه می‌کند.

  نیازهای ویژه

  با پیشرفت در بازی سرعت حرکت قطار زیاد می‌شود. افرادی که با دیدن حرکت تند تصاویر دچار سرگیجه یا خستگی چشمی‌ می‌‌شوند برای استفاده از بازی دچار مشکل خواهند شد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازیکن با قوانین حریم خصوصی بازی موافقت می‌‌کند. او می‌‌تواند متن این قوانین را در وبسایت برنامه که لینک آن در صفحه‌ی اصلی موجود است بخواند. بازی آفلاین اجرا می‌شود اما برای شرکت در چالش‌ها اتصال به اینترنت نیاز خواهد بود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۱۰.۱۱
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Trophy games _ tiny rails train cargo simulation
  سال انتشار ۲۰۱۶
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی شبیه‌سازی
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز رایگان