Tiny Rails

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مدیریت زمان حرکت و جابه‎جایی مسافرین و محموله‎های متنوع به ایستگاه‎های قطار

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  حرکت قطار، بارگیری و ترخیص، جمع‎آوری سکه و به‎روزرسانی‎ها به سادگی و بدون دشواری قابل‌اجرا است. آگاهی به زبان انگلیسی به طبع در پیشرفت بازی نقش مهمی را ایفا می‎کند، اما در جریان اصلی و انجام فعالیت‎های عادی نقشی ندارد. گزینه‎های بازی بیش از حد در هم پیچیده‎اند که درک ترتیب به‎روزرسانی‎ها و تغییرات مثبت بازی را دشوار می‎کند.
  نقشه این بازی با توجه به خطوط ریلی ایالت‎های آمریکا طراحی‌شده است. در این بازی عنوان هر شهر بر روی ایستگاه قطار قرار دارد و با باز کردن نقشه مکان دقیقشان نمایش داده می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی ریل‎های کوچک ترکیبی از ماجراجویی در خطوط ریلی ایالت‎های کشور آمریکا و ترکیب بازی‎های idle است. روند اصلی بازی نیازی به حضور و فعالیت دائمی بازیکن ندارد و تنها فعالیت‎های مهم بازیکنان مربوط به به‎روزرسانی و خریدوفروش است. البته بازیکنان می‎توانند با دخالت در روند عادی بازی سرعت پیشرفت و افزایش سرمایه را افزایش دهند. گرافیک پیکسلی و گزینه‎های نامنظم و متعدد بازی تمرکز و کسب اهداف را دشوار کرده است و درنتیجه تمرکز بر جزئیات بازی را زمان‎بر شده است. البته آگاهی به زبان انگلیسی یا همیاری والدین برای درک بهتر اهداف بازی کمک‌کننده خواهد بود. بسته‎های خرید درون برنامه متعددی در بازی قرار دارد که هیچ اجباری به خریدشان نیست و بازیکنان به‌راحتی و بدون اتکا به بسته‎های پیشنهادی به‌مرور به سرمایه بالاتری در بازی می‎رسند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 2.2.1 iOS در تاریخ 97/04/31 بعد از عبور از سطح 4 بازی نوشته‌شده است.

  کیفیت

  طراحی بازی به‌صورت پیکسلی بوده که به علت جزئیات بالای ساختاری در هر بخش موجب برخورداری از کیفیت پایین شده است. گزینه‎ها و نوشته‎های بازی گاهی نامنظم و ناخوانا بوده که حرکت در بازی و فهم فعالیت‎های جانبی را در نگاه اول دشوار می‎کند. شخصیت و داستانی برای بازی در نظر نگرفته شده است، اما گذر زمان و حرکت خورشید و پرندگان در پس‌زمینه تصویر قابل‌مشاهده است. بازی موسیقی متن ندارد و تنها صدای حرکت قطار به گوش می‎رسد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  سکه و الماس برای به‎روزرسانی و خریدوفروش مورداستفاده قرار می‎گیرند که در کنار جریان عادی بازی از راه خرید درون برنامه نیز به دست می‎آیند. بسته‎های ارائه‌شده در بازی از 0.99 دلار تا 39.99 دلار قرار دارند. همچنین بسته‎های ویژه نیز در مدت‌زمان کوتاه پیشنهاد می‎شوند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در بخش تنظیمات بازی لینک صفحه‎ی گروه‎های مکالمه بازی در سایت reddit قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۲.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Tiny Titan Studios Inc.
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان