Tiny Sheep: Pet Sim on a Farm

بررس متن: نیلوفر غیبی

10+ 7 تا 10 با همراهی والدین

مدیریت مزرعه‎ای از گوسفندان با مدیریت منابع و کمک گرفتن از حلاقیت

ناشر: SuperFine Games Limited سال انتشار: 2012

Tiny Sheep: Pet Sim on a Farm

10+
7 تا 10 با همراهی والدین

مدیریت مزرعه‎ای از گوسفندان با مدیریت منابع و کمک گرفتن از حلاقیت

ناشر: SuperFine Games Limited

سال انتشار: 2012

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
جریان آرام و محیط بدون تنش برنامه به کودک این فرصت را می‎دهد تا در چمن‎زار بچرخد و گوسفندهای خود را جابه‎جا کند و زندگی تخیلی خود را در نقش مسئول دامپروری ایفا کند. محتوا و فضای این برنامه برای کودکان کم‎سنی که به بازی‎های شغلی و طبیعت علاقه دارند معنا دارد و ملموس است.
محتوای آموزشی
اگرچه خود بازی هدف شفافی ندارد اما برای انجام مأموریت‎ها، کودک باید محیط خود را مدیریت کند و ساختاری برای کنترل حیواناتش ایجاد کند. انجام بازی در بلندمدت موجب ایجاد شدن فضایی جهت تقویت مهارت‎های مدیریت فردی و تخصیص بهینه‎ی منابع می‎شود. نبود فشار برای پیروی کردن از خط داستانی مشخص به کودک این اجازه را می‎دهد تا با خلاقیت خود روی موضوعات مورد علاقه تمرکز کند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
درک جریان کامل برنامه احتمالاً به زمان نیاز دارد ولی پیچیدگی در سازوکار اصلی بازی وجود ندارد. آشنایی به زبان انگلیسی برای درک محتوای مأموریت‎ها به سرعت‎بخشیدن به فعالیت‎های بازی کمک کننده است. در قالب اصلی برنامه کنترل حیوانات، وسایل و ساختمان‎ها دشوار است و باید با زوم کردن و نزدیک کردن تصاویر کنترل بهتری را فراهم کرد.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه به جهت سرگرمی و ایجاد فضایی آرامش‎بخش ساخته شده تا کودکان در محیطی ایمن و به دور از هر گونه تنشی به مدیریت دام‎ها و زمین‎هایشان بپردازند. در شروع برنامه زمین خالی در اختیار کودک قرار داده می‎شود و به‎مرور با افزایش تعداد گوسفندان کودک به تعداد بیشتری سکه دست پیدا می‎کند تا با این سکه‎ها ساختمان‎های جدید خریداری کند، کلیسا بسازد، کارگاه ایجاد کند و زمین خالی را با استفاده از درختان و گیاهان زیبا سازد. هدف نهایی برنامه شفاف نیست و هر بازیکن با توجه به علاقه‎مندی خود می‎تواند روی یک موضوع تمرکز کند و به توسعه‎ی آن بپردازد. برای مثال کودکی می‎تواند فقط تعداد گوسفندان خود را افزایش دهد، کودک دیگر می‎تواند بر روی زیباسازی محیط تمرکز کند یا با انجام مأموریت‎های گوشه‎ی تصویر به صورت تدریجی به هر بخش از بازی به آرامی رسیدگی کند. کودکان در بستر این برنامه مهارت‎های مدیریت فردی و تفکر خلاق را تمرین می‎کنند. رسیدگی کردن به فعالیت‎ها نیاز به زمان طولانی ندارد که این امر مانع از وابستگی طولانی مدت در بازه‎ی زمانی یک روز به بازی می‎شود. در کنار تمام فضاسازی‎های زیبا و محیط آرام برنامه، فشار بسیار بالایی از جانب ناشر برای استفاده از شبکه‎های اجتماعی به شکل‎های مختلف وجود دارد که تنها باعث دور شدن تمرکز کودک از محتوای اصلی می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎‌ی 1.15.99 iOS در تاریخ 98/11/08 نوشته‎شده است.

کیفیت

تصویر اصلی برنامه زمینی سرسبز را نمایش می‎دهد که به‎مرور با سلیقه‎ی کودک پر می‎شود و درختان جدید، ساختمان‎ها و بوته‏‎ها در آن جای می‎گیرند. رنگ‎های به کار رفته در طراحی تصاویر شاد و روشن است که تنها در شب (زمانی که خورشید بازی غروب می‎کند) کمی تاریک می‎شود. موسیقی متن با محتوای آرام و بدون تنش هماهنگ است و گرافیک از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است. با زوم کردن روی یک نقطه از زمین هم کنترل بهتری به دست می‎آید و هم جزئیات طراحی‎شده شفاف می‎شوند.

مصرف گرایی

تبلیغات ویدویی بدون محدودیت برای افزایش جواهرات یا سرعت بخشیدن به فعالیت‎ها ارائه می‎شود. همچنین امکان خرید درون برنامه برای افزایش جواهرات وجود دارد.

حریم خصوصی

لینک ارتباط با فیس‎بوک، ایمیل ناشر و توییتر در تنظیمات قرار دارد. انجام بازی به ارتباط دائمی اینترنت نیاز دارد. به از انجام هر مأموریت بازی لینکی برای اشتراک دستاورد در اختیار بازیکن قرار می‎دهد تا با استفاده از شبکه‎های اجتماعی روی دستگاهش به دوستان خود اطلاع دهد. برای ارتباط با دوستان در فضای داخل برنامه امکان استفاده از شبکه‎ی اجتماعی فیس‎بوک وجود دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
نسخه تست شده روی iOS 1.15.99
حداقل نیازمندی iOS 11.3 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر SuperFine Games Limited
سال انتشار 2012