Toca Doctor Lite

بررس متن: پرستو رحیمی

7+ 5 تا 7 با همراهی والدین

درمان بیماری‎های بدن انسان در محیطی فانتزی

ناشر: Toca Boca AB سال انتشار: 2011

Toca Doctor Lite

7+
5 تا 7 با همراهی والدین

درمان بیماری‎های بدن انسان در محیطی فانتزی

ناشر: Toca Boca AB

سال انتشار: 2011

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
بازیکن می‎تواند در نقش یک پزشک ایفای نقش کنند و همانند بازی شغلی در دنیای واقعی جریان بازی معنادار است. محتوای بازی به کودک اجازه می‎دهد تا با استفاده از خلاقیت خود مراحل را حل کند و کنجکاوی کند. جریان بازی به گونه‎ای طراحی شده است که حس بازی با اسباب و لوازم پزشکی برای کودکان تداعی می‎شود.
محتوای آموزشی
کودک در ابتدا باید عضو آسیب دیده را شناسایی کند و سپس برای بخش درمان از پازل‎ها استفاده کند. این بازی علاوه بر اینکه مهارت‎های شناختی کودک را تقویت می‎کند، با چگونگی فعالیت بدن آشنا می‎شود و نحوه‎ی درمان مشکلات سلامتی پیش آمده را نیز می‎آموزد. حل پازل‎ها موجب تقویت قدرت تمرکز، حل مسئله و خلاقیت کودک می‎شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
برای درمان دندان‎ها کودک با انگشت بر روی صفحه بازی ضربه می‎زند تا موجوداتی کوچک از بین بروند. ظاهر این موجودات ممکن است برای کودکان حساس ترسناک باشد.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
روش انجام بازی ساده است و پیچیدگی برای گروه سنی پیشنهادی ندارد. با کشیدن انگشت روی صفحه یا ضربه زدن فعالیت‎های اصلی انجام می‎شود و نیازی به حرکت سریع نیست. در ابتدا به کمک والدین برای درک بهتر پازل ها نیاز است.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی آموزشی و سرگرم‎ کننده، مجموعه‎‎ای پازلی جهت نمایش نحوه‎ی عملکرد و درمان بیماری‎های مربوط به اعضای بدن انسان است. کودک در این بازی با قلب، مغز، استخوان، دندان، انگشت و شیوه مراقبت از آنها در قالب پازل‎هایی مانند قرار دادن چرخ دنده‎ها برای نمایش چگونگی عملکرد مغز، هدایت گلبول‎ها در فضای رگ‎ها و رساندن به قلب، هم راستا نمودن استخوان برای درمان شکستگی استخوان، از بین بردن میکروب‎های دندان و خارج کردن تیغ از انگشتان آشنا می شود و با بهره‎گیری از قدرت تفکر حل مسئله بیمار خود را مداوا می کند. اگرچه جریان بازی تمرین بسیار خوبی برای آشنایی کودک با برخی نقاط بدن انسان و نحوه مراقبت از آنها است اما حل کردن پازل‎ها در ابتدا به کمک والدین نیاز دارد. این بازی همانند سایر بازی‎های این ناشر بر روی مهارت‎های اولیه‎ی کودکان خردسال و پیش از دبستان تمرکز دارد و با بهره‎گرفتن از حداقل عوامل موجود در تصاویر تلاش دارد تمرکز کودک را روی محور اصلی بازی حفظ کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.0.3 iOS در تاریخ 98/05/08 نوشته‎شده است.

کیفیت

محتوای بازی هیچ نوع متن نوشتاری یا گفتاری ندارد و تنها جلوه‎ی بصری صداگذاری هماهنگ با جریان بازی است. رنگ‎های استفاده‎شده در بدن با رنگ متن تضاد دارند تا توجه کودک را جلب کنند.

مصرف گرایی

تبلیغاتی از بازی‎های دیگر ناشر در صفحه اصلی بازی وجود دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 1.0.3
واحد پول رایگان
ناشر Toca Boca AB
سال انتشار 2011