Toca Doctor Lite

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

درمان بیماری‎های بدن انسان در محیطی فانتزی

سال: 2011
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن می‎تواند در نقش یک پزشک ایفای نقش کنند و همانند بازی شغلی در دنیای واقعی جریان بازی معنادار است. محتوای بازی به کودک اجازه می‎دهد تا با استفاده از خلاقیت خود مراحل را حل کند و کنجکاوی کند. جریان بازی به گونه‎ای طراحی شده است که حس بازی با اسباب و لوازم پزشکی برای کودکان تداعی می‎شود.
  روش انجام بازی ساده است و پیچیدگی برای گروه سنی پیشنهادی ندارد. با کشیدن انگشت روی صفحه یا ضربه زدن فعالیت‎های اصلی انجام می‎شود و نیازی به حرکت سریع نیست. در ابتدا به کمک والدین برای درک بهتر پازل ها نیاز است.
  کودک در ابتدا باید عضو آسیب دیده را شناسایی کند و سپس برای بخش درمان از پازل‎ها استفاده کند. این بازی علاوه بر اینکه مهارت‎های شناختی کودک را تقویت می‎کند، با چگونگی فعالیت بدن آشنا می‎شود و نحوه‎ی درمان مشکلات سلامتی پیش آمده را نیز می‎آموزد. حل پازل‎ها موجب تقویت قدرت تمرکز، حل مسئله و خلاقیت کودک می‎شود.
  برای درمان دندان‎ها کودک با انگشت بر روی صفحه بازی ضربه می‎زند تا موجوداتی کوچک از بین بروند. ظاهر این موجودات ممکن است برای کودکان حساس ترسناک باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی آموزشی و سرگرم‎ کننده، مجموعه‎‎ای پازلی جهت نمایش نحوه‎ی عملکرد و درمان بیماری‎های مربوط به اعضای بدن انسان است. کودک در این بازی با قلب، مغز، استخوان، دندان، انگشت و شیوه مراقبت از آنها در قالب پازل‎هایی مانند قرار دادن چرخ دنده‎ها برای نمایش چگونگی عملکرد مغز، هدایت گلبول‎ها در فضای رگ‎ها و رساندن به قلب، هم راستا نمودن استخوان برای درمان شکستگی استخوان، از بین بردن میکروب‎های دندان و خارج کردن تیغ از انگشتان آشنا می شود و با بهره‎گیری از قدرت تفکر حل مسئله بیمار خود را مداوا می کند. اگرچه جریان بازی تمرین بسیار خوبی برای آشنایی کودک با برخی نقاط بدن انسان و نحوه مراقبت از آنها است اما حل کردن پازل‎ها در ابتدا به کمک والدین نیاز دارد. این بازی همانند سایر بازی‎های این ناشر بر روی مهارت‎های اولیه‎ی کودکان خردسال و پیش از دبستان تمرکز دارد و با بهره‎گرفتن از حداقل عوامل موجود در تصاویر تلاش دارد تمرکز کودک را روی محور اصلی بازی حفظ کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.0.3 iOS در تاریخ 98/05/08 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  محتوای بازی هیچ نوع متن نوشتاری یا گفتاری ندارد و تنها جلوه‎ی بصری صداگذاری هماهنگ با جریان بازی است. رنگ‎های استفاده‎شده در بدن با رنگ متن تضاد دارند تا توجه کودک را جلب کنند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تبلیغاتی از بازی‎های دیگر ناشر در صفحه اصلی بازی وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر Toca Boca AB
  سال انتشار ۲۰۱۱
  ارز رایگان