Toca Hair Salon 4

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تغییر شکل ظاهری شخصیت از میان دسته‌بندی‌های متفاوت

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  جریان ایجاد ظاهر متفاوت شخصیت‎ها در دنیای کودکان معنادار است و شبیه‎ساز بازی‎هایشان در دنیای واقعی است.
  گرافیک بازی کارتونی و فانتزی است اما در جریان تغییر شکل ظاهری شخصیت‎ها وسایل مربوط به آرایش بزرگسالان مانند خط‎چشم وجود دارد.
  چگونگی انجام بازی ساده است اما یافتن جایگاه هر یک از گزینه‎ها مانند مدل مو، می‎تواند برای کودکان چالش‎برانگیز باشد.
  کودک گزینه‎هایی با تنوع بسیار بالا مثل مدل و رنگ مو، ریش و اصلاح آن، شامپو کردن، آرایش صورت و تعدادی از وسایل جانبی مانند اتوی مو و سشوار، جهت انتخاب شکل ظاهری شخصیت خود در اختیار دارد. عامل نامحدود بودن انتخاب‎ها و آزاد بودن کودک جهت تصمیم‎گیری در مورد هریک موجب افزایش گستره‎ی خلاقیت و مهارت شناختی در کودکان خواهد ‎شد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی چهارمین نسخه از مجموعه‎ای به همین نام است و همانند شماره‎های قبلی بر تغییر شکل ظاهری شخصیت‎ها بر اساس خلاقیت کودک تکیه دارد. کودک با توجه به گزینه‎هایی که بازی در اختیار او قرار می‎دهد مانند مدل مو، ریش و آرایش صورت برای شخصیت خود شکل‎های ظاهری متفاوت ایجاد می‎کند و همچنین او می‌تواند شکل‎های ظاهری ایجاد شده را در آلبوم تصاویر دستگاه هوشمند خود ذخیره کند. اگرچه این بازی برای سرگرمی ساخته‌ شده است اما می‎تواند باعث رشد و شکوفایی خلاقیت در کودکان شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.3.0 iOS در تاریخ 99/03/19 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  امکانات بسیار متنوعی در بازی قرار دارند که تمامی آن‎ها مشابه به نمونه‎ی واقعی خود هستند. تصویر‎سازی شخصیت‎ها و فضای بازی از کیفیت خوبی برخوردار هستند. موسیقی بازی در صورت تمایل کودک به بازی در سکوت قابل قطع کردن است. ساختار بازی مشابه به نسخه‎ی قبلی خود است و تنها تعدادی امکانات جدید که تنها با پرداخت پول فعال می‎شوند به برنامه اضافه شده‎ است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای در اختیار داشتن تمامی امکانات برنامه پرداخت حداقل 1.39$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  کودک می‌تواند هرکدام از شکل‌های ظاهری را ذخیره کند که برای دسترسی به قسمت عکس‌ها اجازه‎ی او لازم است. صفحه‎ای به نام این بازی در فیس‎بوک وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۳.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Toca Boca AB
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز رایگان