Toca Tailor Fairy Tales

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

طراحی و انتخاب لباس برای شخصیت‎های مختلف

سال: 2012
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  جریان تغییر لباس شخصیت‎ها و ایجاد ظاهر متفاوت برای آنها در دنیای کودکان معنادار است و شبیه بازی‎هایشان در دنیای واقعی است.
  سازوکار بازی بسیار ساده است و با وجود نبود متن در جریان بازی، فیلم‎های کوتاه داخل بازی روش کار را آموزش می‎دهد.
  محتوای بازی بر روی توسعه‎ی خلاقیت و تفکر خلاق تمرکز دارد. همچنین در جریان بازی کودک با انواع رنگ آشنا می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی کودک برای شخصیت خود با توجه به گزینه‌های بازی لباس طراحی می‌کند. او می‌تواند با استفاده از طرح‌ها و جنس‌های متفاوت موجود، نوع پارچه‎ی لباس را نیز با توجه به سلیقه خود تغییر دهد. حتی کودک با گرفتن عکس توسط دوربین گوشی موبایل یا تبلت از منظره‌ی دلخواه، طرحی خاص و منحصربه‎فرد برای پارچه‎های لباس شخصیت‎هایش ایجاد می‎کند. اگرچه این بازی برای سرگرمی ساخته‌شده است اما برای کودکانی که به طراحی لباس علاقه دارند می‌تواند جذابیت بالایی داشته باشد. قابلیت تغییر ظاهر برای کودکان خوشایند است و عکس‌برداری برای تهیه طرح‌های متفاوت پارچه حد مرز توسعه‎ی تفکر خلاق را برمی‎دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.0.5 iOS در تاریخ 98/08/05 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  فضای بازی بسیار رنگارنگ و دارای گرافیک بسیار خوبی است. موسیقی پخش شده در جریان بازی آرام است. رنگ‎های متنوعی در فضاسازی برنامه استفاده‎شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تبلیغاتی از بازی‎های ناشر در صفحه اصلی بازی وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  کودک می‌تواند هرکدام از شکل‌های ظاهری را ذخیره کند و از تصاویر مورد نظر خود عکس‎برداری کند که برای دسترسی به قسمت عکس‌ها و دوربین اجازه‎ی او لازم است. بازی لینکی در فیس بوک دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۵
  واحد پول رایگان
  ناشر Toca Boca AB
  سال انتشار ۲۰۱۲
  ارز رایگان