Toddler Learning Game-EduKitty

thumbnail
۷ سال به بالا
۴ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش مفاهیم ابتدایی و کاربردی به کودک با کمک تصاویر

سال: 2014
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برنامه مخصوص کودکان پیش از دبستان طراحی‌شده است اما آموزش‌هایی برای خردسالان نیز وجود دارد که با کمک والدین و فعال یا غیرفعال کردن برخی آموزش‌ها، می‎تواند کابردی باشند. آموزش‌های سه درجه‎ی دشواری متفاوت دارند که هرکدام به‌طور تصاعدی چالش‌برانگیزتر می‌شوند. همچنین بازی در 12 زبان متفاوت از جمله فارسی قابل‌اجرا است.
  برنامه با جلب کردن توجه و تمرکز کودکان و به کمک تصاویر و صدا، آموزش‌هایی در مورد تشخیص اشکال هندسی، اعداد انگلیسی، حروف الفبای انگلیسی، اندازه (مانند بزرگ‌تر و کوچک‌تر) و جهت (مانند چپ، راست و وسط) به کودک می‌دهد. بیان نام تمامی موارد آموزشی توسط گوینده می‌تواند قدرت شنوایی و تکلم کودکان را نیز پرورش دهد و بر دایره لغات آنها بیفزاید. برنامه برای تقویت حافظه‎ی کودکان نیز بخشی جداگانه دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این مجموعه بازی آموزشی از چندین مرحله متفاوت تشکیل‌شده است و کودک را با مفاهیمی همچون شناخت و ترتیب اعداد، رنگ‌ها، اشکال و … آشنا می‌کند. در هر مرحله متنی کوتاه و اشکالی در اختیار کودک قرار می‌گیرد گوینده در این بخش نام تصویر را نیز بیان می‎کند و کودک با ضربه زدن بر صفحه‎ی بازی گزینه صحیح را انتخاب می‌کند. به‌طور مثال از کودک خواسته می‌شود تا بزرگ‌ترین شکل را از میان اشکال ارائه‌شده انتخاب نماید. بخشی برای تقویت حافظه کودک اختصاص دارد که در این بخش کودک با به خاطر سپاردن تصویر هر کارت تلاش می‎کند تا تصویر مشابه با آن را پیدا کند. این مجموعه علاوه بر آشنای کردن کودک با مفاهیم ابتدایی و پایه‎ای، در جهت توسعه‎ی قدرت تفکر حل مسئله، تمرکز و دقت کودکان نیز مؤثر است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 3.32 iOS در تاریخ 98/09/25 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  بازی با صدای گوینده کودک را در مسیر بازی هدایت می‎کند. در ظاهر بازی از رنگ‌های شاد و تند استفاده‎شده است. کودک توسط برچسب‌های خنده و ستاره به سمت پایان رساندن صحیح هر مرحله تشویق می‎شود که خود حالت خشک برنامه‎ی آموزشی را کاهش می‎دهد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تبلیغاتی در بازی وجود دارد که برای حذفشان و در اختیار داشتن نسخه‎ی کامل بازی پرداخت مبلغ 4.99 $ لازم است. بیشتر مراحل با خرید درون برنامه قابل دستیابی است.

  نیازهای ویژه

  این برنامه برای کودکان مبتلا به اوتیسم و جهت افزایش مهارت شناختی مفید است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی لینکی در فیس‌بوک دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۳.۳۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Cubic Frog Apps
  سال انتشار ۲۰۱۴
  ارز رایگان