Todo Math

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش مفاهیم ابتدایی ریاضی در قالب بازی

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  وجود موسیقی و رنگ‎های شاد و همچنین ترکیب محتوای آموزشی برنامه با شخصیت‎های کارتونی بیشتر حالت سرگرمی برای کودکان ایجاد کرده است و برای آن‎ها معنا‎دار خواهد بود.
  گوینده‎ی بازی چگونگی انجام هر بازی را به کودک آموزش می‎دهد علاو بر آن توضیحات دیگری در قالب متن و پیکان‎های جهت‎دار نیز در بازی وجود دارد. بازی مناسب برای کودکان پبش‎دبستانی تا سنین ابتدایی دبستان است. آموزش‎ها هم با توجه به این بازه‎ی سنی سطح‎بندی شده‎اند و کودک به راحتی می‎تواند تمرینات متناسب با سطح خود را انجام بدهد. در ابتدای کار با برنامه همراهی والدین با کودک مفید است.
  کودکان در این برنامه با مفاهیم متنوعی در ریاضیات مانند اعداد و شمارش آشنا می‎شوند. آن‎ها با کشیدن انگشت خود روی الگو‎ها نحوه‎ی نوشتن اعداد انگلیسی را یاد می‎گیرند. جمع، تفریق، ضرب و تقسیم اعداد ساده را با انجام بازی‎های متفاوت می‎آموزند؛ به طور مثال در یکی از بازی‎ها تصویر مزرعه‎ای نمایش داده می‎شود و با اضافه شدن مرغ‎ها به تصویر کودک مفهوم جمع را خواهد آموخت. کودک نام و شکل ظاهری اشکال هندسی مثل مربع و دایره را با انجام بازی‎های مختلف می‎آموزد. پازل‎هایی برای تقویت حافظه نیز در برنامه وجود دارد که در تمامی آن‎ها از اعداد استفاده شده است. آموزش خواندن ساعت و تقویم هم در آموزش‎های برنامه وجود دارد. تمامی اعداد در آموزش‎ها نوشته و توسط گوینده خوانده می‎شوند که کمک خوبی برای پرورش درک بصری و شنیداری در کودکان است. تصاویر و بازی‎های متنوع مجموعه به رشد مهارت شناختی کودکان کمک بسیاری خواهد کرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این مجموعه بازی به کودکان کمک می‎کند تا مفاهیم اولیه‎ی ریاضی مثل جمع و تفریق، خواندن و نوشتن اعداد انگلیسی و اندازه را یاد بگیرند و تمرین کنند. آموزش‎های برنامه در قالب بازی، تصاویر و شخصیت‎های کارتونی در اختیار کودکان قرار می‎گیرد که علاوه بر تقویت مهارت شناختی به کودکان کمک می‎کند تا ارتباط بهتری با محتوای آموزشی برنامه برقرار کنند. زبان ساده‎ی آموزش‎‎ها، برنامه را برای کودکان با نیاز‎های ویژه نیز مناسب کرده است. تمامی آموزش‎های برنامه سطح‎بندی شده‎اند و کودک می‎تواند آموزش‎های مناسب سطح خود را انجام دهد. تعدادی از مراحل بازی رایگان است اما برای دسترسی به تمام آموزش‎ها پرداخت هزینه لازم است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‎سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 5.8 iOS در تاریخ 99/07/14 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  برنامه طراحی بسیار رنگارنگ و متنوعی دارد. محتوای برنامه نیز تمامی مفاهیم اولیه‎ی ریاضی را در بر می‎گیرد و به خوبی با کمک بازی‎ها این مفاهیم را به کودک آموزش می‎دهد. گوینده‎ی بازی با لحنی دلنشین کودک را برای انجام بازی‎ها راهنمایی می‎کند. موسیقی متن بازی نیز با توجه به بازی‎ها متفاوت است. برنامه درسال‎های 2015 و 2018 موفق به کسب مقام اول در Parents’ Choice Award شده است و در سال 2016 به مرحله‎ی فینال رقابت SIIA CODiE award رسیده است. طراحی بازی نیز در رقابت‎های LAUNCH Education & Kids Conference سال 2013 عنوان بهترین طراحی را به دست آورده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  خرید اشتراک سالانه‎ی بازی با پرداخت مبلغ 99.99$ میسر می‎شود.

  نیازهای ویژه

  این برنامه برای آموزش به کودکان با نیاز‎های ویژه نیز مناسب است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در ابتدا کاربران باید با وارد کردن آدرس ایمیل خود حساب ‎کاربری در برنامه ایجاد کنند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۵.۸
  واحد پول رایگان
  ناشر Enuma, Inc
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز رایگان