Toontastic 3D

thumbnail
۹ سال به بالا
۶ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
طراحی انیمیشن با استفاده از شخصیت‎های کارتونی دلخواه در نقش کارگران
سال: 2017
  بررس متن: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان در این بازی می‎توانند داستان‎پردازی کنند و به تفکرات تخیلی خود جامعه عمل بپوشانند. همچنین در این بازی می‎توانند نقش‎های مختلف شغلی و خانوادگی برای شخصیت‎هایشان در نظر بگیرند که در دنیای کودکان معنادار است. کودک و نوجوانان در جریان داستان‎های این بازی می‎تواند احساسات، عواطف و روابطی که در زندگی شخصی خود با والدین و دوستانش دارد را به نمایش درآورد.
  استفاده از منوی بازی به خاطر نداشتن گزینه‌های غیرضروری آسان است. طریقه ساخت انیمیشن در ابتدای کار به کمک و یاری والدین نیاز دارد تا کودکان با چهارچوب کار با برنامه آشنا شوند.
  این برنامه باعث تقویت خلاقیت‌های ذهنی کودکان می‌شود. همچنین روش ساخت یک فیلم کوتاه و بخش‎های آن آموزش داده می‎شود. مثلاً در انیمیشن‌های علمی در ابتدا باید سؤال مطرح شود، بعد برای فرضیه‌ای ساخته شود، آزمایش شود و در نهایتاً نتیجه‌گیری روی دهد. با ضربه زدن بر روی هر یک از نی بخش‎ها ویدیویی چندثانیه‌ای جهت شفاف‌سازی مفهوم سؤال یا فرضیه نمایش داده می‎شود.
  بعضی از شخصیت‌های موجود در برنامه بسته به نوعشان، حرکاتی مانند پرتاب تیر را انجام می‌دهند. بعضی از شخصیت‌ها شکل‌های عجیبی دارند مانند هیولاهایی با پرهای زیاد و دندان‎های تیز.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این برنامه برای طراحی و ساخت کارتون و انیمیشن سه بعدی ایجاد شده است. در این برنامه وسایل و ابزارهای لازم برای طراحی یک انیمیشن کوتاه در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد تا با سلیقه‌ی خود کارتون موردعلاقه‌اش را کارگردانی کند. این برنامه از سه بخش داستان کوتاه، داستان کلاسیک و داستان‌های علمی ساخته‌شده و کودک می‌تواند به انتخاب خود و با توجه به مضمون داستانی که در ذهن دارد، یکی از بخش‌ها را انتخاب کند. بخش داستان کوتاه خود از سه بخش شروع، میانه و پایان تشکیل‌شده است اما کودک می‌تواند با توجه به داستان خود، تغییر در ساختار زمانی ایجاد کند. بخش دوم و سوم، هرکدام از پنج قسمت تشکیل‌شده‌اند و کودک بسته به سلیقه‌ی خود می‌تواند تعدادشان را تغییر دهد. در گام‎های بعدی به ترتیب باید پس‎زمینه‎ی طرح و جریان انیمیشن را انتخاب و طراحی کرد. در پایان کودک می‌تواند برای انیمیشن خود اسم انتخاب کرده و نام خود را به‌عنوان کارگردان ذکر کند. تلاش برای طراحی انیمیشن می‌تواند بر روی قوه‌ی خلاقیت کودکان تأثیر گذارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 98/04/25 نوشته‌شده و برمبنای نسخه Android 1.0.5 است.

  کیفیت

  پس‌زمینه‌ها و شخصیت‌های برنامه تنوع زیادی دارند و هرکدام از رنگ و ظاهر به خصوصی برخوردارند که زیبایی بازی ازنظر بصری را افزایش داده است. طراحی شخصیت‌ها به حالت سه بعدی است و همین امر اجازه می‎دهد تا انیمیشن ساخته‌شده به فیلم‎های واقعی نزدیک‌تر باشد.

  مشخصات برنامه

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۵
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ یا بالاتر
  سال انتشار ۲۰۱۷