Top Gear Road Trip – Match 3 Racing Puzzle

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تلفیق مسابقه و پازل بر پایه مجموعه‎ی تلویزیونی بریتانیایی در مورد ماشین‎ها

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی با شفافیت کامل آغاز می‎شود و هر بخش جدید با دستورالعمل نوشتاری توضیح داده می‎شود. نحوه انجام بازی بسیار ساده و آشنا است. بازیکن باید حداقل سه رنگ مشابه را به هم متصل کند که با این کار ماشین مسابقه‎ای او سرعت بگیرد. برای گذر از مرحله کافی است در مسابقه نفر سوم به بالا باشید. در این مسیر با موانعی مواجه می‎شود مانند بسته شدن مسیر توسط ماشین دیگر که در حین بازی دستور کار برای رفع مشکل داده می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی پازل بر اساس برنامه تلویزیونی BBC در بریتانیا به نام Top Gear که با محور ماشین و مسابقه ساخته‌شده است. برخلاف برنامه تلویزیونی در این بازی هیچ‌گونه رفتار نامتعارف یا بی‎ادبی دیده نمی‎شود و هدف بازی افزایش سرعت ماشین با متصل کردن تعداد بیش‎تر از شکل‎های مشابه است. مسیر بازی بر روی یک نقشه نشان داده‌شده است و بازیکن در هر بخش با زدن روی مرحله بازی را آغاز می‎کند و درازای آن بنزین می‎دهد (بنزین به‌صورت عادی هرچند دقیقه مجدد پر می‎شود، اما امکان خرید نیز وجود دارد). بازی از نوع پازل و متصل کردن شکل و رنگ مشابه است، درنتیجه‌ی هر چه بیش‎تر بودن تعداد اتصال‎ها، سرعت ماشین مسابقه بازیکن افزایش می‎یابد و درنهایت مسابقه را خواهد برد. در کنار جاده در نقشه اصلی هرروز تعدادی ون در حال حرکت نشان داده می‎شود که هرکدام امتیاز یا جایزه‎ای دارند. بازی برخلاف تصور از بازی مسابقه‎ای و ماشینی هیچ تنش یا سرعتی ندارد و نیاز به عکس‎العمل سریع ندارد و می‎توان بازی را با آرامش کامل انجام داد. در اصل بازی بیش از داشتن هیجان به تفکر و پیدا کردن بهترین گزینه نیازمند است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 0.9.220 iOS در تاریخ 96/07/10 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  در حالی که این بازی ترکیبی از بازی مسابقه‎ای و پازلی است و شاید خیلی شباهتی به هم نداشته باشند، اما نتیجه حاصل از ترکیب این دو بسیار جذب‌کننده است. بازی دارای تنش سرعت و مسابقه نیست و در عین حال هیجان و شوق اول شدن و امتیاز بالاتر گرفتن در مسابقه را دارد. در اصل محتوای بازی و شیوه‎ی متفاوت ارائه‎ی آن اجازه می‎دهد که هیجانات ناشی از مسابقه ماشین‌سواری در قالب تفکر و ترکیب رنگ‎های مشابه ظاهر شود. صدای شخصیت‎ها و مکالمه‎های داخل بازی برگرفته‌شده از برنامه اصلی است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکنان می‎توانند با پول واقعی خرید درون برنامه انجام دهند. خرید درون برنامه برای به دست آوردن بنزین، چرخ‌دنده و دایره‎های آبی‌رنگ با شکل راننده ماشین است که از چرخ‌دنده‎ها برای به‎روز کردن ماشین و خرید ماشین جدید استفاده می‎شود و از دایره‎های آبی‌رنگ برای سرعت دادن در به‎روزرسانی استفاده می‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۰.۹.۲۲۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Motorious Entertainment Oy
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان