Top Run: Retro Pixel Adventure

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

دویدن در محیطی رنگارنگ همراه با موسیقی‎های قدیمی

سال: 2019
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  چگونگی انجام بازی در ابتدای بازی شرح داده می‎شود و در زمان کوتاهی می‎توان بر روی روش انجام بازی تسلط پیدا کرد. طی کردن مسیر طولانی به نوع بازی بازیکن و واکنش او به تغییرات محیطی بستگی دارد که با تمرین بیشتر بهبود پیدا می‎کند.
  برخی از شخصیت‎های داخل بازی با جثه‎های بزرگ بر سر راه شخصیت اصلی قرار می‎گیرند یا با شلیک گلوله سعی در نابودی او دارند. طراحی کارتونی و حرکات به دور از واقعیت مانع از تأثیرگذاری بالای بازی شده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی تلفیقی از سبک دویدن تا بی‌نهایت و موسیقی Synthwave است. این سبک موسیقی به سال‎های 1980 برمی‎گردد و شاید به اندازه‎ای که برای بزرگسالان حس آشنایی دارد، برای کودکان جذابیت نداشته باشد. کوین (kevin) و سگش بادی (Buddy) به دلایل نامشخصی در مسیری از سمت چپ به راست در حال دویدن‎اند و در این راه تلاش دارند که در عین دوری از شخصیت‎های مانع، بیشترین امتیازی را کسب کنند. هیجان بازی از سرعت بالای تغییرات محیطی، موسیقی الکترونیکی قدیمی و رنگ‎های بی‌نظم و متنوع تصاویر است. شخصیت‎های مانع، هرکدام قابلیت حرکتی و دفاعی مخصوصی دارند که با شناسایی و یادگیری قابلیت هرکدام بازیکنان تلاش دارند تا بیشتری رکورد مسیر طی شده را ثبت کنند. بازیکنان می‎توانند یا با تغییر جهت یا با شلیک گلوله شخصیت‎های مانع را از سر راه بردارند. ثبت رکورد بالاتر به معنای گرفتن لباس‎های جدید برای شخصیت‎ها و به‌روزرسانی خانه‎ی شخصیت است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.1.1 iOS در تاریخ 97/03/31 بعد از رسیدن به سطح 14 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  تصاویر بازی با رنگ‎های متنوع و نئونی طراحی‌شده‌اند. موسیقی متن با سبک Synthwave در تمام بخش‎های بازی به گوش می‎رسد. شخصیت‎ها و ظاهرشان همانند پوشش آمریکایی‎های در سال‎های 1980 طراحی‌شده است. گرافیک بازی از کیفیت خوبی برخوردار است و با ظاهر پیکسلی و قدیمی طراحی‌شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تبلیغات تصویری در میانه بازی نمایش داده می‎شود و برای حذف آنها می‎توان از بسته‎های خرید درون برنامه استفاده کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در ابتدای بازی باید با قوانین و مقررات حریم خصوصی بازی موافقت کرد. لینک اشتراک خانه و رکورد ثبت‌شده در داخل بازی وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱.۱
  سال انتشار ۲۰۱۹