Topsoil

بررس متن: نیلوفر غیبی

6+

بازی با ذهن در زمینی محدود برای رشد محصولات و کشاورزی

ناشر: Nico Prins سال انتشار: 2017

Topsoil

6+

بازی با ذهن در زمینی محدود برای رشد محصولات و کشاورزی

ناشر: Nico Prins

سال انتشار: 2017

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
کودکان و نوجوانان در این بازی از قدرت تفکر حل مسئله و انتزاعی استفاده می‎کنند و با تحلیل محیط به‎ بهترین حرکت با توجه به گیاهان در دست می‎رسند. تنها یک راه‎حل برای بردن و رسیدن به رکورد بالاتر وجود ندارد و تصمیم‎گیری‎ها با در نظر گرفتن موجودی گیاهان باید صورت بگیرد که قدرت تصمیم‎گیری را نیز تقویت می‎کند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
آموزش آغازین بازی کاملاً شفاف بوده و کار با بازی ساده و بدون پیچیدگی ساختاری است. دشواری در غیرقابل پیش‎بینی بودن گیاهان دور بعدی است که قدرت تفکر بلندمدت و برنامه‎ریزی را از بازیکنان سلب می‎کند. چیدمان بازیکنان باید انعطاف‎پذیر باشد تا از قابلیت پاسخ‎گویی به هر پیامدی را داشته باشد.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی نوعی پازل متفاوت با رویکرد آرامشی است که به بازیکنان کمک می‎کند تا در محیطی آرام و بدون تنش به کاشت و برداشت گونه‎های گیاهی متفاوت بپردازند. هدف از بازی برداشت هرچه بیشتر گیاهان است و برای این کار به زمین خالی نیاز است. زمین در دست بازیکنان از 16 مکعب تشکیل‌شده است که بزرگ نمی‎شود و تنها راه خالی کردن آن، برداشت محصول است. با توجه به اینکه در هر دور از بازی درازای کاشت سه محصول یک نوع برداشت داده می‎شود، بازیکنان باید منابع و جایگاهشان را مدیریت کنند. از آنجایی که گونه‎های دور بعدی مشخص نیستند، بازیکنان باید خود را برای هر رخدادی آماده کنند و بهترین چیدمان را داشته باشند تا بیشتری محصول را در هر دور برداشت کنند. در شروع بازی نوبت‎های محدودی به بازیکنان داده می‎شود که به‌صورت 24 ساعته شارژ می‎شود و در صورت تمایل کودکان و نوجوانان علاقه‎مند می‎توانند از بسته‎ی درون برنامه یا تبلیغات ارائه‌شده استفاده کنند تا به در زمان محدود نوبت بیشتری برای انجام بازی کسب کنند. عامل جذب‌کننده بازی حس آرامش‎بخش و محیط بدون تنش فراهم‌شده جهت تفکر و به چالش کشیدن ذهن است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.2.8 iOS در تاریخ 97/08/26 بعد از 10 نوبت بازی نوشته‌شده است.

کیفیت

گرافیک دو ‎بعدی و ساده‎ی بازی یادگیری و تسلط بر روش استفاده از برنامه را آسان کرده‎ است. رنگ‎های کلاسیک زمینه‎ی بازی حس قدیمی بودن را القا می‎کند که در کنار موسیقی آرام و ملایم پس‎زمینه‎ی بازی حس آرامش بازی را افزایش می‎دهد. خط داستانی و شخصیت‎پردازی در بازی وجود ندارد.

مصرف گرایی

برای انجام هر دور از بازی سه راه پیش روی بازیکن قرار دارد. دو راه سریع و آسان پیشنهادشده است که یکی خرید بسته‎های بی‎نهایت به مبلغ 3.99 دلار بوده و دیگری مشاهده تبلیغ ویدیویی درازای گرفتن سه نوبت بازی است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 8
حداقل نیازمندی اندروید 4.0 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 1.2.8
واحد پول رایگان
ناشر Nico Prins
سال انتشار 2017