Township

thumbnail
۱۱ سال به بالا
۹ تا ۱۱ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تشکیل و اداره‌ی یک شهر بزرگ و فانتزی

  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی این فضا را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد تا آزادانه در شهر فانتزی خود خیال‌پردازی کند‌ و به عنوان یک شهردار بازی شغلی انجام دهد.
  این شهر ساحلی است و تعدادی از مردم در کنار ساحل با مایو در حال استراحت و آفتاب گرفتن هستند. علاوه بر این بعضی مردم نیز در گوشه و کنار خیابان‌ها یکدیگر را در آغوش می‌گیرند و می‌بوسند.
  امکان گفتگو بین دوستان وجود دارد که در آن هر محتوایی را می‌توانند با یکدیگر رد و بدل کنند.
  بازی از ابتدا بازیکن را با زیرنویس و علائم راهنمایی هدایت می‌کند و مرحله به مرحله هرآنچه که باید انجام دهد را به او می‌آموزد. در مجموع نحوه‌ی کار با بازی بدیهی و ساده است؛ بازیکن در مزارع کاشت و برداشت می‌کند، سفارشات را حاضر و ارسال می‌کند و هر آنچه که از مکان و امکانات لازم است برای شهر فراهم می‌کند اما گستردگی مسئولیت‌ها و حجم زیاد کارهایی که باید انجام شوند مدیریت و کنترل بازی را بعد از مدتی دشوار و چالشی می‌کند. به دلیل وجود فضای گفتگوی آزاد بهتر است تا والدین کودک خود را به خصوص در زمان استفاده از فضای گفتگو همراهی کنند.
  بازی جنبه‌ی مدیریتی دارد بازیکن باید به تمام کارها، سفارش‌ها و درخواست‌ها توجه کند و منابع در اختیارش را به درستی به هر یک اختصاص دهد و با برنامه، منابع مالی خود را خرج کند. همچنین بازیکن در جریان بازی می‌تواند با شغل‌هایی مثل کشاورزی، دامداری، مزرعه‌داری و شهرداری آشنا شود. و برای نحوه‌ی چیدن شهر، تبدیل منابع به محصول، ساخت و ایجاد کارخانه‌ها، تفرجگاه‌ها، مدرسه، خانه و ... تصمیم‌گیری کند که خود جنبه‌ی استراتژیک دارد. در بخش مینی‌گیم یا بازی‌های کوچک، بازیکن باید گوسفندی را از یک مسیر عبور دهد او با باز و بسته کردن حصارها خطرات سر راه گوسفند را از بین می‌برد که این مورد نیازمند استفاده از مهارت تفکر حل مسئله خواهد بود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی نمونه‌ای از بازی‌های مدیریت شهری و کشاورزی و مزرعه‌داریست که به شکل متفاوت‌تری ساخته شده است. بازیکن در این بازی صاحب یک مزرعه است اما این مزرعه فراتر از یک مزرعه‌ی ساده و کوچک است. او صاحب اراضی بسیار بزرگی است که، علاوه‌ بر محیط کشاورزی، مانند یک شهر بزرگ همه چیز دارد. بازیکن در ابتدا تنها مزرعه را اداره می‌کند. او گندم، ذرت و هویج می‌کارد، به گاوها غذا می‌دهد، شیر می‌دوشد و سفارشات را با هلی‌کوپتر ارسال می‌کند. اما به مرور مزرعه توسعه پیدا می‌کند و به شهر تبدیل می‌شود. کارخانه‌ها تأسیس می‌شوند، مدارس، فروشگاه، پارک، ساحل، خیابان و هر آنچه‌ که یک شهر واقعی به آن نیاز دارد در شهر این بازی نیز وجود دارد. توسعه باعث می‌شود تا وظایف بیشتری بر عهده‌ی بازیکن قرار بگیرد و او را از یک مزرعه‌دار به یک شهردار تبدیل کند. این شهر طراحی کارتونی و با جزئیاتی دارد؛ مردم دائم در رفت و آمدند، تعدادی کنار ساحل‌اند و بچه‌ها در کوچه‌ها بازی می‌کنند. برخی خرید کرده‌اند و تمام کارمندان و کارگران در حال انجام کار خود دیده می‌شوند. این‌ جزئیات علاوه بر دوست‌داشتنی کردن فضای بازی باعث واقعی جلوه کردن آن هم می‌شوند. بازیکن می‌تواند دوستان خود را از طریق فیس‌بوک به بازی دعوت کند یا با کاربران دیگر بازی دوست شود و با آن‌ها گفتگو کند. سپس به شهر آن‌ها رفته و یک بار در روز با آن‌ها داد و ستد کند و به زیبایی شهرشان امتیاز دهد. ضمن این‌که بعد از چند مرحله بازی‌های تفننی ساده و کوچکی در آن فعال می‌شود که سبک پازلی داشته و می‌توانند باعث تقویت مهارت تفکر حل مسئله‌ی بازیکن شوند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی8.7.0 Android در تاریخ ۱۴۰۰/۸/۱۵ نوشته شده است.

  کیفیت

  طراحی بازی بسیار باکیفیت است. زاویه‌ی دید بازیکن از بالا به پایین است تا بتواند فضای بسیار وسیع شهر خود را به طور یکپارچه ببیند اما امکان بزرگنمایی در کوچکترین جزئیات نیز وجود دارد. حیوانات و انسان‌ها چهره‌های بسیار بامزه‌ای دارند و رفتارهای جالبی از خود بروز می‌دهند. به طور مثال انسان‌ها با فراغ بال فعالیت‌های روزانشان را انجام می‌دهند، پیاده‌روی می‌کنند، با هم صحبت و تفریح می‌کنند و نقاشی می‌کشند. حیوانات نیز خوابشان می‌گیرد، گرسنه می‌شوند و با تعجب به تصویر خیره می‌شوند. همه چیز به نحوی طراحی شده که واقعیت‌پذیری بازی در بالاترین سطح قرار داشته باشد. از طرفی موسیقی آرامش‌بخش و زیبا، تنوع مکان‌ها و امکاناتی که به مرور فعال می‌شوند و جو کلی غالب بر بازی آن‌ را جذاب کرده است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای سرعت بخشیدن به روند انجام کارها و استفاده از برخی امکانات خرید درون‌ برنامه‌ای لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی به صورت آنلاین اجرا می‌شود و بازیکن برای ارتباط با دوستان باید حساب کاربری فیس‌بوک خود را در بازی وارد کند‌.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۸.۷.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Playrix
  دستگاه های سازگار Android، iPad، iPhone
  طبقه بندی تفننی، شبیه‌سازی