Township

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ساخت روستایی کوچک و تبدیل آن به کلان‌شهر

سال: 2013
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  یکی از شخصیت‎های دختر در بازی پوشش نسبتاً بازی دارد و وسایل آرایشی به دست دارد، اما هیچ محتوای جنسی وجود ندارد.
  نحوه عملکرد در بازی بسیار ساده است و در ابتدا توضیح مفصلی در مورد هر بخش داده می‎شود و در بین بازی نیز نکاتی ذکر می‎شود؛ تنها مشکل بازی دقت در زمان‌بندی‌ها جهت افزایش بهره‎وری است.
  کودکان در مورد مدیریت زمان و اولویت‌بندی می‎آموزند. زمان تولید هر محصول متفاوت است و هر محصول از مجموع چندین کالای دیگر درست می‎شود و در دسترس داشتن مواد اولیه در کنار این کالاها بسیار مهم است. همچنین منابعی همچون سکه و مصالح ساختمانی بسیار محدودند و بازیکن بااحتیاط بالایی اولویت‌بندی می‎کند تا بتواند به سطوح بالاتر برسد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی با محور شهرسازی و توسعه بسیار به بازی معروف SimCity شباهت دارد و البته در کنار این شباهت تفاوت‎های بسیاری نیز در خود جای‌داده است. بازیکن در این بازی نیاز به‌صرف زمان طولانی ندارد (جز در چند سطح اولیه بازی)، زیرا بازیکن می‎تواند در چند دقیقه نیازهای شهر خود را رفع کند و انجام کارها را بر شانه‎ی اعضای شهر خود واگذار کند. نیازهای این شهر همانند واقعیت دنیای امروزی به‌صورت موازی در نظر گرفته شده‎اند، به این معنا که در کنار تولید غذا از راه زراعت به‌مرور تولید پوشاک و تأسیس ساختمان‎های مهم همچون اداره پلیس و بیمارستان اهمیت پیدا می‎کند. در ابتدای بازی زمین کوچکی در اختیار قرار دارد و بازیکن با راهنمایی یکی از شخصیت‎های بازی ساخت‎وساز و زراعت را آغاز می‎کند. به‌مرور با تسلط بر نحوه کارکرد بازی امکان تغییرات در شهر و خرید زمین بیش‎تر برای توسعه به دست می‎آید. اگرچه نمی‎توان ساختار بازی را استراتژیک دانست، اما برای ساخت شهری کارآمد، با اتلاف کمترین سکه یا پول داشتن تفکر تحلیلی بسیار کمک‌کننده است. از سطح 10 نیاز به افزایش پول و سکه داخل بازی حس می‎شود و این کار از راه تبادل کالا، فروش، تحویل محصول، درخواست کمک از دوستان و یا خرید درون برنامه امکان‌پذیر است. بازیکن می‎تواند با سر زدن به شهر دوستانش از آنها الگو بگیرد و با کمک به آنها شانس خود برای کسب پول و سکه را افزایش دهد. تمام ساخت‌وسازها و طراحی شهر بر عهده بازیکن و بدون هزینه بوده و موجب تقویت قدرت خلاقیت کودکان می‎گردد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 5.3.0 iOS و تا سطح 17 انجام‌شده و در تاریخ 96/09/12 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  باوجود تعدد بازی‎های شهرسازی این بازی از محبوبیت بالایی برخوردار است. از علل محبوبیت این بازی می‎توان به محیط آرام، گرافیک بسیار جذاب، تنوع محصولات، ارتباط قوی بین بخش‎های بازی و عدم وابستگی بازی به خرید درون برنامه اشاره کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  توصیه اتصال به Facebook برای گرفتن اسکناس به گذر زمان نمایش داده می‎شود. هر بازیکن با دادن کد شخصی داخل بازی یا گرفتن کد دوستان می‎تواند آن‌ها را به مجموعه دوستان شهر خود بیفزاید. بازیکن می‎تواند سکه و اسکناس را در انواع بسته‎ها با پول واقعی خریداری کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۵.۳.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر PLR Worldwide Sales
  سال انتشار ۲۰۱۳
  ارز رایگان