Toy Army: Draw Defense

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ایجاد خط دفاعی از سربازان در یک بازی ساده‌ی مهیج

سال: 2021
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  سازوکار بازی بسیار ساده است و بازیکن تنها باید خط‌های ساده رسم کند تا به نسبت آن سرباز داشته باشد. اما محدودیت تعداد سربازها و استراتژیک بودن نبردها باعث می‌شود تا جریان بازی چالش‌برانگیز باشد زیرا اگر بازیکن بتواند تمام سربازان حریف را از بین ببرد برنده می‌شود و اگر سربازان خودش زودتر از بین بروند می‌بازد و مرحله از ابتدا شروع می‌شود. جریان بازی هم طوری پیش می‌رود که شاید بازیکن را به دیدن فیلم‌های تبلیغاتی یا حتی خرید درون برنامه تشویق کند.
  بازی استراتژیک است و بازیکن باید خط‌ها را در جهت‌ها و اندازه‌هایی بکشد که بتواند جلوی دشمنان را بگیرد. همچنین او باید به نیروی سربازان حریف هم دقت کند و با توجه به آن سربازان خود را در حین نبرد تغییر بدهد به طور مثال بعضی از حریفان سپر دفاعی دارند و با تیرهای معمولی به سختی از بین می‌روند اما تفنگ‌های آتشی سریع آن‌ها را از بین می‌برد.
  محیط بازی شبیه به جنگ یا میدان تیراندازی نیست بلکه فضای ساده‌ای است که رنگ‌ها و سربازان فانتزی دارد. سربازان به صورت خودکار به هم حمله می‌کنند تا برنده‌ی نبرد شوند آن‌ها انواع وسایل جنگی را در اختیار دارند و با صرف امتیازات تعداد و تنوعشان هم بیشتر می‌شود. تفنگ‌، تانک، سپر، مین و بمب اتم از جمله وسایل جنگی هستند و تمام اتفاقات مربوط به آن‌ها مانند اتش‌سوزی و انفجار هم نمایش داده می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن در این بازی هیجانی باید از استراتژی استفاده کند تا بتواند از پایگاه و سربازانش محافظت کند. در هر مرحله یک پایگاه نظامی کوچک در وسط صفحه‌ی بازی وجود دارد و همه جا امن به نظر می‌رسد که ناگهان سربازان دشمن از قسمت‌های متفاوت صفحه به پایگاه نزدیک می‌شوند و با تفنگ‌ها و تانک‌های خود قصد نابودی آن را دارند. بازیکن باید سربازان خود را برای دفاع وارد بازی کند که این کار با کشیدن انگشت روی صفحه و کشیدن خط در جهت‌های متفاوت انجام می‌شود. خط‌ها می‌توانند با هر طول و شکلی کشیده شوند و بخش جالب بازی این است که به نسبت اندازه و شکل خط، تعدادی سرباز تشکیل می‌شود. در هر مرحله تعداد سربازانی که وارد جریان نبرد می‌شوند محدود است و بازیکن باید از مهارت تفکر استراتژیکش استفاده کند تا بهترین خط دفاعی را بچیند. بازیکن سربازان و وسایل اضافی مانند ماشین تیرانداز را وارد نبرد می‌کند و نوع آن‌ها را در حین مبارزه تغییر می‌دهد اما هیچ دخالتی در تیراندازی ندارد شخصیت‌ها به صورت خودکار به سمت هم نشانه‌گیری می‌کنند و همدیگر را از بین می‌برند. خشونت واقع‌گرایانه‌ای در بازی وجود ندارد سربازان هم رنگی هستند و ظاهر واقعی ندارند اما انواع سلاح‌ها مانند تفنگ آتش‌انداز و حتی بمب اتم در بازی نشان داده می‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.2.4 iOS در تاریخ1400/06/03 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  پایگاه بازیکن هم خیلی کوچک و در مرکز صفحه وجود دارد. سربازها هم موجودات کوچکی هستند که جزئیات ظاهری زیادی ندارند در عوض رنگ‌های بازی با این‌که محدودند اما فانتزی هستند به خصوص که پس‌زمینه‌‌ روشن است و رنگ‌ها بیشتر جلب توجه می‌کنند. سلاح‌های مخرب هم کوچک هستند اما جزئیاتی دارند که به خوبی نوع آن‌ها و کارکردشان را مشخص می‌کند. به مرور تنوع آن‌ها هم بیشتر می‌شود و بازیکن را مشتاق می‌کند تا زمان بیشتری را در بازی صرف کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  با امتیازات بازی می‌شود سربازان را ارتقا داد اما با توجه به این‌که نیروی سربازان نقش اساسی در برد بازیکن دارد شاید او تشویق شود تا تبلیغات بازی را ببیند یا حداقل 0.99$ پرداخت کند و خرید درون برنامه انجام دهد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  انجام بازی نیازی به اتصال به اینترنت ندارد اما می توان به اینترنت متصل شد و فیلم‌های تبلیغاتی دید تا امتیازات کسب‌شده بیشتر شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۶.۰
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Lion Studios LLC
  سال انتشار ۲۰۲۱
  پلتفرم Android، iPhone، iPad، iPod Touch
  طبقه بندی استراتژی
  مهارت عکس‌العمل سریع
  ارز رایگان