Train Taxi

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

هدایت قطاری برای سوار کردن مسافران و تلاش برای جلوگیری از تصادف

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  طراحی بازی مشابه با بازی‎های کودکان در دنیای واقعی است که به همراه فضای رنگارنگ آن باعث ارتباط بیشتر کودک با محتوای بازی خواهد شد.
  کنترل بازی توسط لمس صفحه‎ی بازی و انتخاب جهت انجام می‎شود. جلوگیری از تصادف با وجود تعداد بالای مسافران، طول زیاد قطار و حرکت سریع آن می‎تواند چالش بالایی برای کودک داشته باشد. فیلم‎های تبلیغاتی در بازی قرار دارند.
  بازی به ظاهر محتوای آموزشی را دنبال نمی‎کند اما سوار کردن تمامی مسافران و جلوگیری از تصادف نیاز به تحلیل مسیر و استفاده از مهارت تفکر حل مسئله دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کودک با حرکت دادن قطاری در مسیر مارپیچ بازی مسافران را سوار می‎کند و با سوار کردن تمامی مسافران مرحله به پایان می‎رسد. در ابتدای هر مرحله قطار کودک تنها یک واگن دارد. با سوار کردن مسافران تعداد واگن‎ها و طول قطار بیشتر می‎شود. طول بیشتر قطار و حرکت در مسیر مارپیچی ممکن است باعث برخورد سر قطار به انتهای آن شود که در صورت تصادف موجب باخت بازیکن و شروع مرحله از ابتدا خواهد شد. حرکت قطار بسیار سریع است و کودک فرصت کمی برای فکر کردن و انتخاب مسیر دارد که این عامل به مهیج شدن فضای بازی کمک کرده است. بازی فضای ساده‌ای دارد اما ساختار پازلی آن به بهبود مهارت تفکر حل مسئله در کودکان کمک می‎کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی ‎‎ 1.5.3 iOSو در تاریخ 99/05/1‎ نوشته شده است.

  کیفیت

  با وجود محتوای ثابت بازی اما شکل مسیر در همه‎ی مراحل تغییر می‎کند. گرافیک بازی بسیار ساده است اما فضا‎سازی آن با طراحی مواردی مثل ساعتی بزرگ که نشان‎دهنده‎ی فضای شهری یا طراحی درختان فراوان که نشان‎دهنده‎ی فضای بیرون شهری است به خوبی انجام شده است. بازی موسیقی متنی ندارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  با پرداخت 7.99$ بازیکن مشترک ویژه‎ی بازی می‎شود و از امکاناتی مثل بازی بدون تبلیغات و قطارهایی با شکل‎های ظاهری متفاوت برخوردار می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای انجام بازی لازم نیست اما برای افزایش میزان امتیازات اتصال به اینترنت و تماشای فیلم‎های تبلیغاتی لازم است. بازیکن در ابتدا مجبور به قبول کردن قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۵.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر SEIGEIMS, OOO
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان