Tricky Castle

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تلاش برای فرار از یک قلعه با حل کردن پازل‌های خلاقانه

سال: 2019
  بررس برنامه: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کنترل ‌شخصیت با فلش‌هایی که روی صفحه وجود دارد انجام می‌شود که گاهی اوقات ممکن است به دلیل مشکلات فنی به خوبی عمل نکنند. پازل‌های بازی در ابتدا ساده‌اند اما با پیش رفتن، دشوارتر می‌شوند. گزینه‌ی راهنمایی همیشه در بازی وجود دارد البته برای کمک گرفتن از آن باید ویدیوی تبلیغاتی نگاه کرد.
  پازل‌های بازی به شکلی طراحی شده‌اند که حل کردن آن‌ها نیازمند فکر کردن به راه‌های متنوع و نامتعارفی است. روش حل معماها ممکن است شامل تطبیق رنگ‌ها، چرخاندن صفحه، بازگشت به منوی اصلی و تغییر گزینه‌ای در آن‌جا، پیدا کردن در‌های مخفی، پیدا کردن ریتم و... شود. انجام این معماها می‌تواند تفکر خلاق و مهارت‌های کودک در حل مسأله و تفکر تحلیلی را تقویت کند.
  برخی موانع مانند افتادن روی تیغه یا برخورد با اجسام تیز باعث مرگ شخصیت می‌شوند. هنگام مردن روح کوچکی از بدن او بیرون می‌آید و از صفحه خارج می‌شود. گرافیک بازی بسیار کارتونی است و واقع‌گرایانه طراحی نشده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  Tricky Castle یک بازی پازلی است که مراحل آن با روش‌های خلاقانه و نامعمول‌تری طراحی شده‌اند. در هر مرحله بازیکن باید به روش خاصی کلید در خروج یا راهی برای رد شدن از موانع را پیدا کند. معمولاً نوشته‌ای روی صفحه، راهنمایی کوچکی به بازیکن می‌کند که چطور باید از مرحله عبور کند. راه‌حل‌های این بازی نسبتاً متفاوت از سایر بازی‌ها است و به همین دلیل می‌تواند تفکر خلاق کودکان را تقویت کند. مقداری خشونت فانتزی در طول مراحل نشان داده می‌شود که شامل افتادن شخصیت اصلی روی تیغه ‌یا برخورد او با موانع تیز می‌شود. مردن شخصیت بسیار کارتونی نمایش داده شده و با خارج شدن روح کوچکی از بدنش همراه است. تبلیغاتی که در این بازی نشان داده می‌شوند نسبتاً زیاد است و برای راهنمایی گرفتن و تقریباً بعد از هر مرحله ویدیویی تبلیغی پخش می‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی Android 1.3.9 در تاریخ 99/09/10 نوشته شده است.

  کیفیت

  گرافیک بازی دوبعدی و ساده اما جذاب طراحی شده است. مراحل متنوع‌اند و مخصوصاً پازل‌ها طراحی خلاقانه و متفاوتی دارند که باعث می‌شود بازیکن به راه‌های مختلفی فکر کند. گاهی اوقات مشکلات فنی در بازی به وجود می‌آید که کنترل‌های آن را با مشکل مواجه می‌کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  ویدیو‌های تبلیغاتی زیادی در طول بازی نمایش داده می‌شود. تقریباً بعد از هر مرحله یک ویدیو پخش می‌شود و برای دریافت راهنمایی هم بازیکن باید ویدیو نگاه کند. برای حذف تبلیغات می‌توان مبلغ ۱.۲۵ دلار پرداخت کرد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۳.۹
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  واحد پول رایگان
  ناشر Casual Azur Games
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان