Twisty Sky – Endless Tower Climber

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ساختن مسیر با چرخاندن ساختمان و هدایت شخصیت

سال: 2017
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  چگونگی انجام بازی بسیار ساده است. بازیکن با کشیدن انگشت خود روی صفحه‌‎ی بازی بخش‎‌های ساختمان را می‌‎چرخاند. بازی به سرعت‎‌عمل زیادی نیاز دارد زیرا با از دست رفتن زمان، موجودات به شخصیت می‌‎رسند و بازیکن بازنده خواهند شد.
  بازیکن باید با تمرکز به مسیر دقت کند و به سرعت برای چرخاندن بخش‌های ساختمان تصمیم‎‌گیری کند. ساختمان بازی پنجره‌‎هایی هم دارد که بازیکن می‌تواند برای تغییر جهت حرکت شخصیتش از آن‌ها استفاده کند که به طور حتم انتخاب صحیح پنجره‌ها و نردبان‌ها به بهره‌‎گیری از مهارت تفکر حل مسئله نیاز خواهد داشت.
  بازی هیچ صحنه‎‌ی خشنی ندارد. هنگامی که موجودات به شخصیت می‎‌رسند تنها دودی نمایش داده می‌‎شود اما صدایشان و حس تعقیب شدن به‌وسیله‌ی آن‌ها می‌‎تواند برای برخی کودکان حساس ترسناک باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن در این بازی پازلی سرگرم‎‌کننده هدایت شخصیت‌‎های متنوعی را برای بالا رفتن از یک ساختمان بر عهده دارد. ساختمان بازی کارتونی و پوشیده از نردبان‎ است اما نردبان‎‌ها در راستای یکدیگر قرار نگرفته‌‎اند. بازیکن باید از مهارت تفکر حل مسئله‏‌ اش استفاده کند و هر بخش از ساختمان را طوری بچرخاند تا نردبان‎‌ها هم‌‎راستا شوند و مسیری هموار برای حرکت شخصیت ساخته شود. در تمام جریان بازی موجودات کوچک فانتزی و بدجنسی هم شخصیت را دنبال می‎‌کنند. بازیکن علاوه بر ساختن مسیر پیش‌‎رو باید با سرعت‌‎عمل مکان قرارگیری نردبان‎‌های مسیر طی‎‌شده را نیز تغییر دهد تا راهی برای رسیدن موجودات به او نباشد. با رسیدن موجودات به شخصیت بدون نمایش هیچ گونه صحنه‌‎ی خشن مرحله به پایان می‌‎رسد. هر چه شخصیت تعداد طبقات بیشتری را بالا برود امتیازات بیشتری نیز کسب می‌‎کند که می‌‎تواند از آن‌‎ها برای دسترسی به شخصیت‎‌های متنوع بازی استفاده کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی 1.2 iOS در تاریخ 99/09/2 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی بسیار رنگارنگ و فانتزی است. شخصیت‎‌های بازی کارتونی هستند و شکل‎‌های ظاهری متنوعی مانند مرغ، موز و میمون دارند. صداگذاری بازی متناسب با شخصیت‌‎ها است و به سرگرم‌‎کننده شدن بازی کمک کرده است. ساختمان نیز در طبقات متفاوت، طراحی متفاوتی دارد و ابزار متنوعی مانند ملخ هواپیما هم در آن وجود دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  شخصیت‌‎های متنوعی در بازی وجود دارند که برای دسترسی به برخی از آن‌‎ها پرداخت هزینه لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۲
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Elephant Mouse LLC
  سال انتشار ۲۰۱۷