Twitch: Live Game Streaming

thumbnail
۱۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پلتفرمی آنلاین برای ایجاد، تماشا و اشتراک‌گذاری ویدیو

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ممکن است برای پیش‌بینی نتایج بازی‌ها شرط‌بندی شود یا بازی‌هایی انجام شود که محتوای بزرگسالانه دارند. گاهی هم احتمال دارد که سازنده‌های ویدیو لباس مناسبی نپوشیده باشند.
  کاربران می‌توانند به صورت متنی با هم گفتگو کنند علاوه بر آن کاربران در حال استریم کردن ویدیو هم می‌توانند صحبت کنند. این فضا آزاد است و گاهی اوقات کلمات رکیک، توهین و فحش در آن ردوبدل می‌شود.
  پس از ورود به برنامه دسته‌بندی‌های بازی، موسیقی، زندگی شخصی و Esport دیده می‌شود. هر کدام از آن‌ها هم به بخش‌های کوچکتری مثل سبک تقسیم شده‌اند تا کار کاربر را برای استفاده ساده کنند. ویدیوها صحنه‌های واقعی از بازی‌ها یا زندگی و هنر کاربران هستند که میزان بازدید و محبوبیت آن‌ها مشخص شده است. برای دیدن ویدیوها تنها لازم است تا کاربر با توجه به سلیقه‌ی خود آن را انتخاب کند برای استریم ویدیوهای شخصی هم انجام فرایند کوتاه و ساده‌ای لازم است که نوجوانان برای انجام آن مشکلی نخواهند داشت.
  ممکن است در بعضی از بازی‌ها یا فیلم‌های خلاقانه‌ی کاربران نکات آموزشی وجود داشته باشد.
  تعدادی از بازی‌های محتوای هیجانی و خشن دارند که البته می‌توان آن‌ها را انتخاب نکرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  توئیچ، پلتفرمی آنلاین برای استریم کردن ویدیو با قابلیت پخش زنده است که بیشترین تمرکزش بر استریم زنده‌ی بازی‌ها است. کاربران از سراسر دنیا می‌توانند با قرار دادن آدرس ایمیلشان در برنامه عضو شوند و محتوای مورد نظرشان را به صورت زنده پخش کنند یا ویدیوهایی که دیگر کاربران پخش می‌کنند را ببینند. بیشتر ویدیوها راجع به دنیای بازی است اما فیلم‌هایی از نواختن موسیقی، انجام کارهای خلاقانه و زندگی واقعی کاربران هم وجود دارد. تمام بخش‌ها دسته‌بندی شده‌اند به طور مثال در بخش بازی انواع سبک‌ها مانند نقش‌آفرینی و هیجانی دیده می‌شود. کاربران می‌توانند بازی گیمرهای مطرح جهان را ببینند، در رقابت‌های Esports شرکت کنند و خودشان هم فیلم‌های بازی خود را پخش کنند امکان گفتگو هم در تمام بخش‌های بازی وجود دارد که در بسیاری از آن‌ها کلمات نامناسب و اطلاعات تماس شخصی ردوبدل می‌شود علاوه بر آن ممکن است در هنگام پخش بعضی از بازی‌ها، شرط‌بندی انجام شود. توییچ هم مانند دیگر پلتفرم‌های استریم ویدیو بر اساس تعداد بازدید به سازنده‌ی ویدیو پولی در دنیای واقعی پرداخت می‌کند که می‌تواند باعث شود تا کاربران زمان زیادی را در آن بگذرانند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‌ی 11.4iOS در تاریخ1400/06/15 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  برنامه یک live stream است به این معنا که به کاربر امکان این را می‌دهد که فیلم‌ها را به صورت زنده تماشا، ایجاد و به اشتراک بگذارد. دسته‌بندی‌های متفاوتی هم در برنامه وجود دارد تا، با وجود محتوای بسیار زیاد، دسترسی آسان باشد. برنامه ایموت‌های متفاوتی دارد که هر یک داستانی دارند مانند ایموت LUL که تصویر یک یوتیوبر معروف است که بر اثر سرطان درگذشته است. بعضی حروف و کلمات هم در بین کاربران توییچ معنای متفاوتی دارند به طور مثال raid را کاربران پربازدید استفاده می‌کنند تا توجه کاربران را به ویدیوهایی با سازنده‌ی تازه‌کار یا کم‌بازدید جلب کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای خرید درون برنامه‌ای پرداخت حداقل 1.99$ نیاز است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از امکانات برنامه دسترسی به اینترنت نیاز است. در شروع نیاز است تا کاربر نام کاربری، آدرس ایمیل و سال تولد خود را در برنامه وارد کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱
  نسخه تست شده روی iOS ۱۱.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Twitch Interactive, Inc
  سال انتشار ۲۰۲۰
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی سرگرمی
  ارز رایگان