Twitter

thumbnail
۱۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

به اشتراک‌گذاری اخبار، نقطه نظرات و وقایع به‌صورت متنی، تصویری و ویدیویی

سال: 2012
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  با با در نظر گرفتن عمومی بودن توییت‎ها و برداشت‎های شخصی افراد، هر نوع تصویر یا ویدیوی و حتی متن جنسی یا غیراخلاقی به راحتی در این فضا منتشر می‎شود و در دسترس عموم قرار می‎گیرد.
  ساختار این شبکه اجتماعی بسیار ساده و بدون پیچیدگی‎های جانبی است. گزینه‎های ارائه‌شده محدود بوده و درنتیجه درک و استفاده از برنامه را ساده‎تر می‎کند.
  با مطالعه اخبار و وقایع روز کاربران این شبکه اجتماعی اطلاعات عمومی خود را افزایش می‎دهند و با دنبال کردن صفحات علمی می‎توانند دانش تخصصی خود را نیز بهبود بخشند. همچنین مطالعه روزانه در این شبکه به پیشرفت مهارت‎های زبانی و یادگیری کلمات جدید یا اصطلاحات کمک می‎کند.
  مطالب ارائه‌شده در این شبکه بدون محدودیت و فیلتر بوده و تصاویر یا ویدیوهای بارگذاری شده شامل انواع صحنه‎های خشونت‎آمیز و ظالمانه است. به علت پررنگ شدن مطالب ترسناک و خشن در زمان‎های بحرانی به‌خصوص ازنظر سیاسی یا نظامی محتوای این شبکه برای کودکان و نوجوانان ناسالم تلقی می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  با توجه به دنیای پر چالش و سریع امروزی حس نیاز به آگاهی داشتن در مورد تمامی تغییرات مهم سیاسی، اقتصادی، فناورانه و … در بسیاری از افراد قابل‌درک است و نوجوانان نیز با پشت ‎سر گذاشتن دوران کودکی خود ممکن است نیاز به درگیری بیشتر با دنیای بزرگسالانه را داشته باشند و این برنامه یکی از ابزار رسیدن به محتوای روز و داغ تحولات دنیا در حوزه‏‎های مختلف است. این برنامه با ارائه محدودیت‎های تعداد لغت و تعداد بارگذاری‎ها در هر پیام این فرصت را به کاربران و مخاطبین داده تا برای کسب بیشترین داده و اطلاعات در کمترین زمان به این شبکه اجتماعی پناه آورند. محتوای پیام‎ها از مهم‏‎ترین خبر‎های روز دنیا تا نظرات شخصی افراد در مورد وقایع زندگی فردی متغیر بوده و هیچ فیلتری برای بروز خشم، تنفر، رقابت، کلمات غیراخلاقی و حتی تصاویر و ویدیوهای جنسی و نامتناسب وجود ندارد. به علت سرعت بالای پخش اطلاعات در این شبکه و قابلیت توییت مجدد آن، گزینه‎ی پاک کردن پیام تقریباً بی‎فایده و غیرکاربردی بوده که اهمیت آگاهی به اصول رفتاری و اخلاقی برای استفاده از شبکه‎های اجتماعی برای نوجوانان را پررنگ‎تر می‎کند. کاربران در میانه و انتهای پیام‎های خود از هشتگ (#) برای جست‎وجوی بهتر و مرتبط کردن مطالب به هم استفاده می‎کنند که خود دنیایی جدید و متفاوت را ساخته است. بسیاری از کمپین‎های تبلیغاتی و ترغیب به استفاده از محصولات با استفاده از همین هشتگ‎ها صورت گرفته که محیط این شبکه اجتماعی را ناسالم کرده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 7.30 iOS در تاریخ 97/06/03 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این برنامه با ساختار ظاهری نسبتاً مینیمال خود و محدودیت لغات و تعداد تصاویر بارگذاری شده در هر توییت باعث خلاصه شدن پیام و درنتیجه کسب اطلاعات بیشتر در زمان کمتر می‎شود. مخاطبان این برنامه معمولاً روزی چندین بار به این شبکه وارد می‎شوند تا اخبار روز و تحولات جهانی را مشاهده کنند، به همین جهت گزینه‎های پایین پیام‎ها و منو اصلی همگی در راستا سرعت بخشیدن به تجربه کاربران طراحی‌شده‌اند تا در کمترین زمان بیشتری استفاده حاصل شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسیاری از برندها، شرکت‎ها و کسب‎وکارها با استفاده از هشتگ‎های متنوع کالا و خدمات خود را معرفی و تبلیغ می‎کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از این برنامه دسترسی دائمی به اینترنت موردنیاز بوده و جهت بارگذاری عکس یا ویدیو نیاز به دسترسی دوربین و اطلاعات داخل دستگاه نیز الزامی است. نوجوانان باید در نظر داشته باشند که هر توییت در کسری از ثانیه عمومی می‎شود و حتی بعد از پاک کردن توییتشان نیز برای مدت کوتاهی همچنان در اختیار سایرین قرار دارد. همچنین باید در نظر داشت که عکس گرفتن از توییت‎ها فعالیتی رایج بوده تا بتوان به‌صورت تصویری در سایر شبکه‎های اجتماعی قرارگرفته شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  نسخه تست شده روی iOS ۷.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر Twitter Inc.
  سال انتشار ۲۰۱۲
  ارز رایگان