Uno and Friends

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بازی جمعی معروف کارتی به‌صورت آنلاین

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  قوانین بازی ساده و شفاف‌اند و در ابتدا بدون از دست دادن هیچ توکنی توضیح داده می‎شوند. باید توجه داشت که این بازی بیش از آن‌که به تکنیک و استراتژی مبتنی باشد، بر مبنای شانس و کارت‎هایی که در دست قرار دارد. توضیحات اولیه و همراهی والدین در این بازی برای کودکان کم سن بسیار مؤثر است.
  بازی‎ها تنوع بالایی دارند و عمدتاً شامل کشیدن شکل و عدد یا انتخاب کردن می‎باشند. انجام بازی در ابتدا برای کودکان کم سن نیاز به راهنمایی دارد، اما به‌مرور کودکان از نحوه انجام بازی آگاه می‎شوند. کودکان خردسال در مورد اعداد و شمارش می‎آموزند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی شبیه‎سازی شده‎ی بازی معروف Uno است که در دنیای واقعی با تعدادی کارت رنگی با علامت‎های مختلف انجام می‎شود. در واقعیت این بازی نیاز به پرداخت پول برای بازی کردن دارد، اما در این بازی درازای بازی تعدادی توکن داده می‎شود. این توکن‎ها هم از راه خرید درون برنامه به دست می‎آید و هم با بردن یا عضویت در کلاب کسب می‎شوند. بر اساس کارتی که در وسط قرار دارد، بازیکنان باید کارت هم‌رنگ، عدد مشابه یا کارت‎های چندرنگ را می‎توانند بازی کنند. در بازی امکان ارسال پیام وجود دارد، البته تمامی پیام‎ها از پیش نوشته شده‌اند و نیازی به تایپ کردن نیست. ساختار بازی هیچ‌گونه خشونت یا دشواری برای کودکان دبستانی ندارد اما محتوای بازی به‌طور کلی بر پایه شرط‎بندی و شانس قرار دارد، به همین جهت صحبت با کودکان و نوجوانان پیش از بازی در مورد مسائل مرتبط با شرط‎بندی توصیه می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 3.3.4 iOS در تاریخ 96/07/25 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  کارت‎های بازی شامل چندین رنگ است و حیواناتی رنگی کسب‌شده در طول بازی‎ها برای افزایش جذابیت بصری بازی و چند برابر کردن امتیاز بازیکن طراحی‌شده‌اند. تنوع مسابقه‎های این برنامه در عین حال که گیج‌کننده هستند، باعث جلوگیری از حس یکنواختی در بازی می‎گردند. موسیقی بازی پر از هیجان است و بخصوص در لحظات آخری هیجان بازی را بالا می‎برد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  خرید توکن‎ و سکه بیشتر با خرید درون برنامه ممکن است. در بین بازی تعدادی تبلیغ ویدیویی نمایش داده می‎شود. همچنین برای گرفتن بلیت کلوپ می‎توان ویدیوی تبلیغاتی تماشا کرد. حس رقابتی بازی بسیار بالا بوده که باعث جذب شدن بسیاری از نوجوانان می‎گردد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای افزایش توکن می‎توان از حساب کاربری Facebook استفاده کرد. اتصال به اینترنت برای انجام بازی اجباری است. برای استفاده از عکس شخصی به‌جای آواتار باید دسترسی به فایل‎های داخل دستگاه هوشمند داده شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Gameloft
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان