Vector 2 Premium

بررس متن: نیلوفر غیبی

10+

داستان فرار و آزمایش‎های مهارتی بر روی نمونه‎های انسانی

ناشر: Nekki Limited سال انتشار: 2016

Vector 2 Premium

10+

داستان فرار و آزمایش‎های مهارتی بر روی نمونه‎های انسانی

ناشر: Nekki Limited

سال انتشار: 2016

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
داستان در محیطی تاریک و مرموز به وقوع می‎پیوندد و شخصیت اصلی نوعی گونه‎ی آزمایشی برای آزمودن قابلیت‎ها طراحی‌شده است. موانع سر راه شخصیت اصلی ازجمله لیزر، بمب، ربات‎های ثابت و متحرک، چاله‎های عمیق و مواردی دیگر، همگی به‌تدریج یا در لحظه باعث انفجار شخصیت مورد آزمایش می‎شوند. انفجار بدون خون‎ریزی نمایش داده می‎شود، اما بدن شخصیت اصلی به ذرات بسیار ریز تجزیه می‎شود که بروز ناگهانی آن به بازیکنان شُک وارد می‎کند.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
آموزش تصویری روش انجام بازی در هر مرحله و با وارد شدن حرکات جدید به بازیکنان اجازه می‎دهد تا به راحتی با جریان پیشرفت بازی همراه شوند. افزایش سرعت حرکت و ظهور ناگهانی موانع ازجمله دشواری‎های مراحل بوده که با چند بار عبور، تغییرات مسیر قابل‌حل خواهد بود. در صورت نداشتن تمرکز یا کند بودن سرعت واکنش به تغییرات، زمان بیشتری برای عبور از مراحل نیاز خواهد بود.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی شماره دوم بازی Vector بوده که داستان شخصیتی سیاه‎پوش با مهارت‎های بدنی خاص را تعریف می‎کند. در این شماره شخصیت قبلی همچنان به‌عنوان فردی سرکش از دستورات پیروی نمی‎کند و به‌عنوان نمونه‎ی آزمایشی به دنبال راهی برای فرار است. مراحل بسیار طولانی و دشوار این شماره از بازی مانع از رسیدن به هدف و پایان مشخصی برای بازی شده است، ولی بعد از هر بار مرگ شخصیتی جدید (به‌ظاهر همانند نسخه‎ی قبلی) ادامه مسیر را از سر می‎گیرد. شخصیت سیاه‎پوش در مسیر فرار خود با داستان‎های کوتاهی روبه‎رو می‎شود که همچون قطعات پازل، به درک بهتر محتوای داستانی پشت بازی کمک می‎کند. موانع ثابت بازی دیوار‎ها، چاله‎های عمیق، لیزرها و بمب‎ها بوده و ربات‎های متحرک نوع دیگری از موانع‎ به حساب می‎آیند که مانع از حرکت سریع و گاهی زنده ماندن شخصیت سیاه‎پوش می‎شوند. ارتقای مهارت‎های و قابلیت‎های تا حدودی به پیشرفت بازیکن و سرعت عمل او بستگی دارد و بخشی از آن به خرید درون برنامه تکیه دارد. داشتن تمرکز امر مهمی در عبور از موانع و واکنش صحیح در حین حرکت است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.1.1 iOS در تاریخ 97/08/21 بعد رسیدن به طبقه 20 ام نوشته‌شده است.

کیفیت

شخصیت اصلی بدون چهره و در پوششی سیاه‎رنگ نمایش داده می‎شود و تنها صدای فرد کنترل‌کننده‌ی ربات‎ها به گوش می‎رسد. موسیقی متن در خارج از مراحل یکنواخت و تکراری است و در حین انجام حرکات آزمایشی پر از هیجان بوده که با محیط پرتنش بازی هماهنگی دارد. گرافیک دو بعدی و ساده‎ی بازی عمدتاً از رنگ‎های تیره و سرد تشکیل‌شده است و تنها نقاط حساس و هشدار با رنگ‎های قرمز یا نارنجی بزرگ‎نمایی شده‎اند تا توجه بازیکن را به خود جلب کنند.

مصرف گرایی

بسته‎های کمکی برای ارتقا و خرید چیپ در قیمت‎های متنوع 0.99 دلار تا 24.99 دلار ارائه می‏شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 96
حداقل نیازمندی اندروید 4.1 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 1.1.1
واحد پول دلار
قیمت 1.99
ناشر Nekki Limited
سال انتشار 2016