Visual Cue Lite

بررس متن: پرستو رحیمی

8+ 5 تا 8 با همراهی والدین

مجموعه آموزش‌هایی برای بهبود مهارت‌های فردی و اجتماعی به کودکان مبتلا به اوتیسم

ناشر: AME Mobile Inc سال انتشار: 2011

Visual Cue Lite

8+
5 تا 8 با همراهی والدین

مجموعه آموزش‌هایی برای بهبود مهارت‌های فردی و اجتماعی به کودکان مبتلا به اوتیسم

ناشر: AME Mobile Inc

سال انتشار: 2011

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
اطلاعات تصویری استفاده‌شده در برنامه در عین سادگی موجب رشد و افزایش مهارت ادراک بصری کودک می‌شود. کودک برخی مهارت‌های متفاوت و کاربردی را می‌آموزد که به او کمک می‌کند در انجام کارهای شخصی استقلال بیشتری داشته باشد. توصیف‌های مختصری که از یک وضعیت یا فعالیت خاص وجود دارد که ضمن آشنایی بیشتر کودک با موقعیت‎های مختلف، اطلاعاتی در مورد وقایع در اختیار او قرار می‌دهد و کمکی مؤثری در غلبه‎ی کودک بر اضطرابش دارد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
اگرچه سازوکار بازی ساده و آموزش‌ها تنها با لمس صفحه بازی فعال می‌شوند اما منوی بازی تا پیچیده است و با توجه به اینکه مجموعه به زبان انگلیسی تهیه‌شده است، همراهی والدین برای ترجمه مطالب و توضیح موارد آموزشی لازم است.
آنچه والدین باید بدانند

در این مجموعه آموزش‌های متعددی در قالب تصاویر واضح و قابل‌درک، همراه با صدای‎گذاری در جهت کسب برخی مهارت‌های فردی و اجتماعی به‌طور مثال نحوه غذا خوردن، مسواک زدن، حمام کردن، بازی در پارک و... در اختیار کودک مبتلابه اوتیسم قرار داده می‌شود. علاوه بر آموزش‌های اصلی بخش‌های دیگری نیز در برنامه وجود دارد که به آموزش شمردن اعداد، چگونگی درخواست و رساندن منظور به دیگران (به‌طور مثال من میوه می‌خواهم) اختصاص دارد. در هر ورود به برنامه اطلاعات مربوط به یادگیری کودک ثبت می‌شود و والدین می‌توانند شمایی کلی از روند یادگیری او در اختیار داشته باشند و همچنین والدین می‌توانند با استفاده از تصاویر دلخواه و ضبط صدا آموزش‌های موردنظر خود را نیز وارد برنامه نمایند و با ارائه دادن رفتارها و عکس‌العمل‌های مناسب در موقعیت‌های مختلف کودک را برای درک احساسات و منظور خود و اطرافیانش راهنمایی نمایند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 8.1.0 iOS در تاریخ 98/09/23 نوشته‎شده است.

کیفیت

تصاویر طراحی ساده همانند نقاشی کودکان دارند. گوینده بازی با صدایی واضح و لحنی شمرده لغات مربوط به تصاویر را بیان می‌کند.

مصرف گرایی

تبلیغاتی در برنامه وجود دارد که برای حذف آنها پرداخت مبلغ 1.99 $ نیاز است و برای در اختیار داشتن تمامی امکانات برنامه حداکثر پرداخت مبلغ 1.49 $ لازم است.

حریم خصوصی

دسترسی به اینترنت برای کار با برنامه لازم است و همچنین دسترسی برنامه به آلبوم تصاویر، میکروفون و دوربین گوشی هوشمند یا تبلت نیاز به اجازه‎ی کاربر دارد. برنامه لینکی در فیس‌بوک و توییتر دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 8.1.0
واحد پول رایگان
ناشر AME Mobile Inc
سال انتشار 2011
نیازهای ویژه

این برنامه برای کودکان مبتلا به اوتیسم طراحی‌شده است.