Visual Cue Lite

thumbnail
۸ سال به بالا
۵ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموعه آموزش‌هایی برای بهبود مهارت‌های فردی و اجتماعی به کودکان مبتلا به اوتیسم

سال: 2011
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  اگرچه سازوکار بازی ساده و آموزش‌ها تنها با لمس صفحه بازی فعال می‌شوند اما منوی بازی تا پیچیده است و با توجه به اینکه مجموعه به زبان انگلیسی تهیه‌شده است، همراهی والدین برای ترجمه مطالب و توضیح موارد آموزشی لازم است.
  اطلاعات تصویری استفاده‌شده در برنامه در عین سادگی موجب رشد و افزایش مهارت ادراک بصری کودک می‌شود. کودک برخی مهارت‌های متفاوت و کاربردی را می‌آموزد که به او کمک می‌کند در انجام کارهای شخصی استقلال بیشتری داشته باشد. توصیف‌های مختصری که از یک وضعیت یا فعالیت خاص وجود دارد که ضمن آشنایی بیشتر کودک با موقعیت‎های مختلف، اطلاعاتی در مورد وقایع در اختیار او قرار می‌دهد و کمکی مؤثری در غلبه‎ی کودک بر اضطرابش دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این مجموعه آموزش‌های متعددی در قالب تصاویر واضح و قابل‌درک، همراه با صدای‎گذاری در جهت کسب برخی مهارت‌های فردی و اجتماعی به‌طور مثال نحوه غذا خوردن، مسواک زدن، حمام کردن، بازی در پارک و… در اختیار کودک مبتلابه اوتیسم قرار داده می‌شود. علاوه بر آموزش‌های اصلی بخش‌های دیگری نیز در برنامه وجود دارد که به آموزش شمردن اعداد، چگونگی درخواست و رساندن منظور به دیگران (به‌طور مثال من میوه می‌خواهم) اختصاص دارد. در هر ورود به برنامه اطلاعات مربوط به یادگیری کودک ثبت می‌شود و والدین می‌توانند شمایی کلی از روند یادگیری او در اختیار داشته باشند و همچنین والدین می‌توانند با استفاده از تصاویر دلخواه و ضبط صدا آموزش‌های موردنظر خود را نیز وارد برنامه نمایند و با ارائه دادن رفتارها و عکس‌العمل‌های مناسب در موقعیت‌های مختلف کودک را برای درک احساسات و منظور خود و اطرافیانش راهنمایی نمایند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 8.1.0 iOS در تاریخ 98/09/23 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  تصاویر طراحی ساده همانند نقاشی کودکان دارند. گوینده بازی با صدایی واضح و لحنی شمرده لغات مربوط به تصاویر را بیان می‌کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تبلیغاتی در برنامه وجود دارد که برای حذف آنها پرداخت مبلغ 1.99 $ نیاز است و برای در اختیار داشتن تمامی امکانات برنامه حداکثر پرداخت مبلغ 1.49 $ لازم است.

  نیازهای ویژه

  این برنامه برای کودکان مبتلا به اوتیسم طراحی‌شده است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای کار با برنامه لازم است و همچنین دسترسی برنامه به آلبوم تصاویر، میکروفون و دوربین گوشی هوشمند یا تبلت نیاز به اجازه‎ی کاربر دارد. برنامه لینکی در فیس‌بوک و توییتر دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۸.۱.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر AME Mobile Inc
  سال انتشار ۲۰۱۱
  ارز رایگان