Walking Dead: Road to Survival

thumbnail
۱۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نبرد میان انسان و زامبی با استفاده از تفکر استراتژیک

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در مکالمات میان شخصیت‎ها از کلمات رکیک و فحش بسیاری استفاده شده ‎است. در بازی گروهی امکان صحبت بین اعضای گروه وجود دارد که در صفحه‎ی اصلی بازی متن تمام مکالمات نمایش داده می‎شود که در بعضی مواقع در آن از کلمات زشت استفاده می‌شود.
  نحوه‎ی بازی و چگونگی انجام نبرد‎ها توسط متن‎های کوتاهی نمایش داده می‎شود که ساز‎وکاری بسیار ساده دارد به خصوص که در هر نبرد بازیکن می‎تواند در صورت تمایل تنها عهده‎دار بخش تشکیل تیم باشد و نبرد به صورت خودکار انجام شود. با توجه به الهام گرفتن داستان از کتاب کمیک، بازی شامل تعداد بالای مکالمات میان شخصیت‎ها در قالب متن‎هایی کوتاه است که می‎تواند برای بازیکنان با آشنایی کمتر به زبان انگلیسی چالش‎بر‎انگیز باشد. فیلم‎های تبلیغاتی در بازی قرار دارد.
  در پیش گرفتن استراتژی مناسب عامل پیروزی بازیکن در این بازی است. او می‎تواند با تشکیل تیم‎های متفاوت از انسان‎ها، استراتژی‌های مختلفی را امتحان ‎کند و به پیروزی برسد که خود موجب ارتقای مهارت تفکر استراتژیک در بازیکن خواهد شد.
  صحنه‌های مبارزه با زامبی‎ها با انواع سلاح‌ها مانند چاقو و تفنگ در بازی وجود دارد. در هر نبرد خون بسیاری نمایش داده می‎شود. شخصیت‎ها در نبرد آسیب می‎بینند و در صورت از بین رفتن با صدای دردآلودی روی زمین می‎افتند. گاهی تصاویری از حمله زامبی‎ها به انسان‎های غیر مسلح و از بین بردن آن‎ها نیز در بازی وجود دارد. بعضی از زامبی‎ها در قالب انسان‎ها هستند که بازیکن در صورت اعتماد و متوجه نشدن هویت واقعی آن‎ها ممکن است گروه خود را در خطر نابودی قرار دهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی که ساختاری استراتژیک دارد از مجموعه کتاب‎های کمیکی (comic book) به همین نام الهام گرفته شده ‎است و به جنگ میان انسان‎ها و زامبی‎ها می‎پردازد. شخصیت انسان‎ها در بازی، با توجه به توانایی‎های هر یک به چهار دسته‎ی سرسخت، قدرتمند، سریع و هوشیار تقسیم می‎شوند و بازیکن قبل از هر نبرد و با بهره‎گیری از مهارت تفکر استراتژیک تیم خود را از میان شخصیت‎های موجود در بازی انتخاب می‎کند. تشکیل تیمی متعادل پیروزی بازیکن را در نبرد‎‏ها تضمین خواهد کرد. خشونت بازی غیر قابل انکار است و تصاویر بسیاری از انواع سلاح‎ها و از بین رفتن شخصیت‎ها در بازی وجود دارد. در مکالمات میان شخصیت‎ها مکرراً از الفاظ رکیک استفاده می‎شود. بازیکنان می‎توانند تجربه‎ی بازی با کاربران دیگر به صورت آنلاین را در مراحل بالاتر بازی داشته باشند که تمامی گفت‎و‎گوها میان کاربران در صفحه‎ی اصلی بازی نمایش داده می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 23.0.5 iOS و در تاریخ 99/02/8 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  گرافیک بازی، تصویر سازی شخصیت‎ها و همچنین طراحی فونت متن‎های استفاده شده در جریان بازی مانند کتاب‎های کمیک است. جزئیات بالایی در طراحی وجود دارد و صداگذاری بازی کاملاً حس اضطراب داستان را به بازیکنان منتقل می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن از امتیازات به دست آمده در بازی می‎تواند برای تجهیز کردن شخصیت‎ها استفاده کند یا با پرداخت مبالغی از 5.49$ تا 139.99$ خرید درون برنامه انجام دهد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای این بازی لازم است و همچنین صفحه‎ای با نام بازی در فیس‎بوک وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲۳.۰.۵
  واحد پول رایگان
  ناشر Scopely - Top Free Apps and Games LLC
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان