Walking Dead: The Game

thumbnail
۱۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نبرد میان انسان و زامبی برای بقا در محیطی انتخاب محور

سال: 2013
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در مکالمات میان شخصیت‎ها از کلمات رکیک بسیاری استفاده شده ‎است.
  کنترل شخصیت با ضربه زدن یا لمس صفحه‎ی بازی توسط انگشت بازیکن انجام می‎شود. متن‎های راهنمایی نیز جهت هدایت بهتر بازیکن در جریان بازی قرار دارد. با توجه به الهام گرفتن بازی از کتاب کمیک، مکالمات بسیاری میان شخصیت‎ها در قالب متن‎های کوتاه وجود دارد که می‎تواند برای بازیکنان با تسلط کمتر بر زبان انگلیسی چالش‏‎برانگیز باشد.
  این بازی با هدف آموزشی تهیه نشده‎ است اما شخصیت‎ها در جریان بازی برای غلبه بر زامبی‎ها و بقا به یکدیگر کمک می‎کنند که به طور غیر مستقیم بر مفهوم اتحاد و کار گروهی تأکید می‎شود.
  اگرچه تمامی مبارزات با زامبی‎ها در جهت دفاع از خود است اما صحنه‎های بسیاری از نابود کردن زامبی‎ها توسط انسان‎ها با شلیک گلوله یا وارد کردن ضربات پی‎درپی با ابزاری مثل چکش در بازی نمایش داده می‎شود. در صورت به دام افتادن شخصیت‎ها توسط زامبی‎ها، آن‎ها با خشونت زیادی خورده و تبدیل به زامبی می‎شوند. بازی شامل نمایش پخش شدن خون، جراحت‎ها و صحنه‎های غافلگیر کننده‎ی بسیاری مثل ظاهر شدن زامبی‎ها است که اگرچه موجب مهیج‎تر شدن فضای بازی شده ‎است اما می‎تواند موجب انتقال حس خشونت به بازیکنان شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام اندروید بازی The Walking Dead: Season One است. این بازی داستانی با الهام گرفتن از کتاب کمیک The Walking Dead تهیه شده ‎است و محتوای اصلی آن جنگ میان انسان‎ها و زامبی‎هایی است که شهر را به تصرف خود درآورده‎اند. بازی انتخاب محور است به طوری که در قسمت‎های مختلف داستان گزینه‎های متفاوتی در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد و او قدرت تصمیم‎گیری دارد. با هر انتخاب جریان بازی روند متفاوتی را در پیش خواهد گرفت که می‎تواند به خوبی نمایشگر مفهوم انتخاب، تفکر پیش از عمل و قبول کردن عواقب تصمیمات باشد. به طور مثال بازیکن شکلاتی را پیدا می‎کند و می‎تواند آن را برای خود نگه دارد یا به کودکی گرسنه ببخشد. بازی حاوی صحنه‎های خشن، سلاح‎های گوناگون، جراحت و همچنین کلمات زشت در مکالمات میان شخصیت‎ها است. داستان بازی در پنج قسمت روایت می‎شود که تنها قسمت اول بازی به صورت رایگان و برای در اختیار داشتن تمامی مجموعه پرداخت هزینه لازم است. این بررسی بر اساس قسمت اول بازی انجام شده‎ است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.10 iOS و در تاریخ 99/02/14 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  تصویر سازی بازی بسیار مشابه به تصاویر کتاب‎های کمیک (comic book) است. حس هیجان داستان بازی به خوبی توسط موسیقی دلهره‎آور، متن مکالمات میان شخصیت‎ها و صداگذاری مناسب به بازیکن منتقل می‎شود. زامبی‎ها متنوع و با تعداد بالا و بسیار واقعی طراحی شده‎اند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای در اختیار داشتن تمامی قسمت‎های مجموعه پرداخت مبلغ 20.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای این بازی لازم است. بازی لینکی در فیس‎بوک دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Howyaknow, LLC
  سال انتشار ۲۰۱۳
  ارز رایگان