Water Sort Puzzle

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل پازل‎‌ها با دسته‎‌بندی صحیح آب‎‌های رنگی

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  انجام بازی به خودی خود چالشی ندارد بازیکن محفظه‎‎‌های مورد نظرش را انتخاب می‎‌کند و با ضربه زدن روی آن‎‌ها آب را از یکی به دیگری منتقل می‎‌کند. چالش بازی در حل معماها، توجه به ترتیب قرار گرفتن آب‎‌ها و نسبت‎‌های آن‎‌ها است به خصوص که اگر رنگ ابتدایی یک محفظه به طور مثال آبی باشد نمی‌‎توان رنگ دیگری غیر از آبی را به آن اضافه کرد. این چالش به مرور سخت‎‌تر هم می‌‎شود و حل آن‎‌ها بستگی زیادی به مهارت بازیکن در حل مسئله دارد.
  هر کدام از محفظه‎‌ها ترکیبی خاص دارند آن‎‌ها در رنگ آب‎‌ها و مقدارشان با یکدیگر متفاوت هستند. بازیکن باید شرایط هر کدام از محفظه‌‎ها را به خوبی تحلیل کند و با استفاده از مهارت تفکر استراتژیک و تفکر حل مسئله‎‌اش راه مناسبی برای عبور از هر مرحله پیدا کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  با دسته‎‌بندی صحیح آب‎‌های رنگی می‎‌توان پازل‎‌های این بازی را حل کرد. در هر مرحله تعدادی محفظه وجود دارد که درون آن‌‎ها آب‎‌هایی به رنگ‌‎های متفاوت ریخته شده است اما به این ترتیب نیست که در یک محفظه تنها یک رنگ آب وجود داشته باشد بلکه در هر یک چندین رنگ به نسبت‌‎های متفاوت وجود دارند. بازیکن باید با بهره‌‎گیری از مهارت تفکر حل مسئله‎‌ی خود به نوعی محفظه‌‎ها را پر و خالی کند تا در نهایت هر کدام از آن‎‌ها یک رنگ خاص را داشته باشد. مراحل بازی به مرور دشوارتر می‌‎شوند و بازیکن نیاز دارد تا به عوامل متفاوتی مانند نوع و ترتیب رنگ‌‎ها، نسبت آب‌‎ها و تعداد محفظه‌‎ها دقت کند و استراتژی مناسبی را در پیش بگیرد. در صورت اشتباه کردن در حل معماها می‌‎توان یک حرکت به عقب برگشت یا حتی مرحله را از ابتدا شروع کرد. با توجه به این‎‌که در پازل‌‎های بازی از رنگ استفاده شده است ممکن است انجام آن برای بازیکنان کوررنگ ممکن نباشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‎ی 3.0.15 iOS در تاریخ 1400/04/19 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  تصاویر بازی ساده هستند و توجه زیادی به طراحی آن نشده است. موسیقی هم در بازی شنیده نمی‎‌شود اما با توجه به مهم بودن نقش رنگ در حل معماها از رنگ‌‎های متفاوت، تند و جلب توجه‌کننده‎‌ای در بازی استفاده شده است. رنگ پس‎‌زمینه و شکل محفظه‎‌ها تغییر می‌‎کنند چالش‌‎ها هم روند مناسبی برای دشوار شدن دارند و به طوری نیستند که به یکباره سخت شوند یا مدت زیادی در حالت ساده باقی بمانند. گرچه چالش تمام مراحل یکسان است اما چگونگی قرارگیری آب‎‌ها در هر مرحله متفاوت است و مهارت‌های متفاوتی را در بازیکن به چالش می‎‌کشند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  با اتصال به اینترنت تبلیغاتی پخش می‌‎شود که می‎‌توان 2.99$ پرداخت و نمایش آن‎‌ها را متوقف کرد.

  نیازهای ویژه

  این بازی به دلیل محوریت رنگ‎‌ها در پازل‎‌هایش می‎‌تواند برای بازیکنان کوررنگ مناسب نباشد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  انجام بازی اتصال به اینترنت نیاز ندارد اما برای بیشتر کردن امتیازات دسترسی به اینترنت و دیدن فیلم‌‎های تبلیغاتی لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۳.۰.۱۵
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۰.۱۵
  واحد پول رایگان
  ناشر IEC GLOBAL PTY LTD
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز رایگان