WaterDo: To Do List & Schedule

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

دفترچه یادداشت دیجیتالی برای ثبت و پیگیری فهرست کارهای روزانه

سال: 2019
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  اسب دریایی به شکل زیرنویس در پایین صفحه صحبت می‌کند. او کاربر را مخاطب قرار داده و از او می‌پرسد آیا انجام کارهایش از یاد گرفتن شنا سخت‌تر است؟ این تصویرسازی‌های ساده و دوست‌داشتنی باعث تحریک قدرت تخیل کاربر خواهد شد.
  برای استفاده از برنامه تنها تسلط ابتدایی به زبان انگلیسی برای متوجه شدن نام سرتیترها کافی است.
  این برنامه تمرین خوبی برای ایجاد نظم ذهنی و فکری است. کاربر به مرور یاد می‌گیرد کارها را در زمان‌های مقرر انجام دهد و از به تعویق انداختن آن‌ها بپرهیزد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  برنامه‌ی WaterDo دفترچه یاداشت دیجیتالی است که به کمک استفاده از عناصر فانتزی، کاربر را به استفاده و انجام کارهای روزانه‌ تشویق می‌کند. ظاهر کلی برنامه، یک برکه‌ی کوچک را نشان می‌دهد که شخصیت اصلی آن یک اسب آبی است. اسب آبی در پایین صفحه و در برکه نشسته و سعی می‌کند شنا بیاموزد. اسب آبی جملات کوتاهی را گاه‌به‌گاه در پایین صفحه زیرنویس می‌کند و از دشواری‌های انجام کارش که آموختن شنا است می‌گوید تا حال و هوای فانتزی به برنامه ببخشد. البته کاربرد اصلی برنامه ایجاد لیستی از وظایف و کارهای روزانه یا اصطلاحاً to do list است. کاربر می‌تواند کارهای روزانه و یا برنامه‌های ماه و هفته‌ی خود را در روزهای مختلفِ تقویم ثبت کند. ثبت وظایف می‌تواند در دسته‌های موضوعی خاصی که در برنامه تعریف شده نیز قرار بگیرند و یا کاربر فهرستی شخصی‌سازی‌شده طراحی کرده و وظایف را در آن ذخیره کند. وظایف به شکل قطره‌های آب در صفحه‌ی اصلی معلق می‌شوند و بعد از اتمام آن‌ها کاربر قطره‌ها را می‌ترکاند. انجام وظایف پاداش نیز به همراه دارد. کاربر این امتیازها را در بخش مجزایی به نام جزیره مصرف می‌کند که در این بخش می‌توان با امتیازات کسب‌شده، یک جزیره‌ی متروکه را تجهیز کرد و به مرور به آن وسیله اضافه کرد. کاربر می‌تواند برای یادآور شدن کارها زنگ هشدار تنظیم کند. این برنامه فقط برای ۶ روز رایگان بوده و برای استفاده‌ی بیشتر باید نسخه‌ی کامل آن خریداری شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 2.13.7 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۱۳ نوشته شده است.

  کیفیت

  در طراحی برنامه‌ی WaterDo سعی شده تا با به کارگیری از عناصر فانتزی، فضای خشک یک دفترچه عادی تبدیل به فضایی تشویق‌کننده و دوست‌داشتنی شود و به کاربر کمک کند. تصاویر ساده و خلوت‌اند و فونت نوشته‌ها نیز واضح و خوانا است. استفاده از رنگ‌هایی مثل آبی و بنفش کم رنگ آرامش خوبی به فضا بخشیده است و مخاطب را از استرس کارهای انجام‌نشده جدا می‌کند. وجود اسب ابی و جمله‌های او تنوع خوبی به برنامه می‌دهد و بخش جزیره هم تشویق خوبی برای انجام کارهای روزانه است که موسیقی آرامبخشی نیز در پس‌زمینه‌ی آن شنیده می‌شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  استفاده از برنامه تنها برای ۶ روز رایگان است و برای استفاده‌ی دائم باید نسخه‌ی کامل آن را خریداری کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای ورود به برنامه لازم است تا یا با حساب گوگل و یا فیسبوک وارد آن شد. اجرای برنامه به اینترنت نیاز دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۱۳.۷
  حداقل نیازمندی اندروید ۶
  واحد پول ریال
  ناشر SEEKRTECH
  سال انتشار ۲۰۱۹
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی بهره‌وری
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز ریال