Weather Farmer

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پلتفرمی برای پیش‎بینی آب‎و‎هوا و تهیه‎ی انرژی پاک

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی تنها با ضربه زدن روی صفحه‎ی بازی انجام می‎شود اما هیچ توضیحی در مورد تهیه‎ی انرژی و چگونگی تبدیل آن‎ها وجود ندارد. بازیکن باید خود با صرف زمان در بازی به ساز‎و‎کار آن پی ببرد.
  بازیکن می‎تواند با نام انواع انرژی‎های پاک که می‎توانند جایگزینی برای سوخت‎های فسیلی باشند آشنا شوند. انرژی‎هایی مانند خورشید، باد و آب در بازی وجود دارند. بازی توسط تصاویر ساده تبدیل هر یک از آن‎ها به یکدیگر و اثرشان روی محافظت از اتمسفر را نمایش می‎دهد. بازیکن می‎تواند از محتوای برنامه برای در اختیار داشتن پیش‎بینی وضعیت دما و آب‎و‎هوایی شهر‎ محل زندگی خود یا شهر‎های دیگر استفاده کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی پلتفرمی برای دیدن پیش‎بینی وضعیت آب‎و‎هوا است اما بخشی هم جهت تهیه‎ی انرژی پاک در قالب بازی در آن وجود دارد. بازیکن نام شهر محل‎زندگی خود را در فضای بازی وارد می‎کند و بازی از طریق اطلاعات هواشناسی برنامه‎ی Dark Sky تمامی اطلاعات مربوطه مانند دمای هوا در ساعات متفاوت و ابری یا آفتابی بودن شهر مورد‎نظر را نمایش می‎دهد. در بخش بازی انرژی به شکل مکعب‎های کوچک وجود دارد که نوع آ‎ن‎ها ربط مستقیم به وضعیت آب‎و‎هوایی محل زندگی بازیکن دارد. اگر شهر هوای آفتابی داشته باشد انرژی اصلی که در جریان بازی در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد نیروی خورشیدی است یا اگر باد زیادی بوزد انرژی اصلی باد خواهد بود. بازیکن با ضربه زدن پی‎در‎پی با انگشت خود روی صفحه‎ی بازی میزان انرژی را بیشتر ‎می‎کند. میزان انرژی کسب‎شده با واحد‎هایی مثل کیلو‎وات در بالای صفحه نمایش داده می‎شود و با بیشتر شدن آن بازیکن می‎تواند انرژی را به دیگر انرژی‎های پاک دیگر تبدیل می‎کند. تبدیل انرژی تأثیر واضحی در جریان بازی ندارد اما می‎تواند باعث آشنایی بازیکن با انواع انرژی‎های پاک شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2019.1.8 iOS در تاریخ 99/08/6 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  در بخش بازی شهری فانتزی و بدون جزئیات نمایش داده می‎شود واحد‎های انرژی هم در مکان‎های متفاوت آن وجود دارند. شهر و انرژی‎ها از واحدهای مکعبی شکل تشکیل شده‎اند. بخش زیبای بازی مربوط به تصاویر پس‎زمینه است که با توجه به زمان و نوع آب‎و‎هوا تغییر می‎کنند. به طور مثال در زمان روشنایی روز و آفتابی بودن هوا، ابر‎های بزرگی به همراه خورشید نمایش داده می‎شود و صدای پرندگان نیز پخش می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  خرید درون برنامه به ارزش حداقل 1.39$ برای تهیه‎ی انرژی‎های متفاوت در بازی وجود دارد. در صفحه‎ی ابتدایی بازی نام برنامه‎ی Dark Sky که مسئول تأمین اطلاعات هواشناسی مورد‎استفاده در بازی است به چشم می‎خورد.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند با کودک خود در مورد انواع انرژی‎های پاک صحبت کنند و او را در مورد شیوه‎های حفاظت از محیط زیست راهنمایی کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای انجام بازی لازم است. بازیکن باید نام شهر خود را وارد کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲۰۱۹.۱.۸
  واحد پول رایگان
  ناشر Swift Root Inc
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان