Whatsapp

thumbnail
۱۶ سال به بالا
۱۳ تا ۱۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ارتباط با دوستان در فضای مجازی به‌صورت متنی، صوتی و تصویری

سال: 2010
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  با جست‎وجو در بخش gif، ویدیوهای کوتاه مرتبط با کلمه موردنظر نمایش داده می‎شود و هیچ نوع فیلتر یا محدودیتی وجود ندارد.
  درک روش استفاده از برنامه با در نظر گرفتن توضیحات اولیه دشوار نیست و به علت شباهت میان تمامی پیام‎رسان‎ها در نوع عملکرد، تجربه پیشین در استفاده از سایر پیام‎رسان‎ها نیز به راحت‎تر شدن استفاده از این برنامه کمک می‎کند. راحتی استفاده از گزینه‎های ارتباطی با افزایش استفاده از برنامه و ایجاد تماس تلفنی و تصویری به‌مرور ساده‎تر می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه همانند سایر پیام‎رسان‎ها به جهت مکالمه و برقراری ارتباط با سایر دوستان و گروه‎ها تشکیل‌شده است. کاربران برنامه می‎توانند انواع فایل تصویری، ویدیویی، متنی و … را برای یکدیگر ارسال کنند و به‌صورت صوتی، تصویری و نوشتاری با یکدیگر مکالمه داشته باشند. نوجوانان می‎توانند از شکلک‌ها و gif‎ها برای ابراز احساسات خود استفاده کنند. برای مکالمه در قالب اطلاع‎رسانی قابلیت Broadcasting list قرار داده‌شده که به کاربران اجازه می‎دهد تا به‌صورت یک‌طرفه پیام مشترک به افراد متعدد ارسال کنند. محدودیت‎های این قابلیت مانند اجبار حضور شماره تماس دو طرف در لیست مخاطبین و نبود انسجام در پاسخ پیام‎ها است که باعث دشواری استفاده از آن شده، اما همچنان در مسائل تحصیلی و پیگیری بسیار مفید و مناسب است. در قوانین برنامه تأکید شده که محتوای ارائه‌شده برای کودکان زیر 13 سال مناسب نیست، اما به علت نبود هیچ نوع محدودیتی برای استفاده سایرین از شماره تماس نوجوانان و امکان ارسال هر نوع پیامی از هر فرد یا گروهی پیشنهاد می‎کنیم تا سنین بالاتر نظارت والدین نیز در کنار استفاده از برنامه وجود داشته باشد. امکان پنهان کردن شماره تماس وجود ندارد و برای استفاده از قابلیت‎های برنامه باید دسترسی‎ها متعددی داده شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 2.18.122 Android در تاریخ 97/05/26 نوشته‌شده است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  اولین قدم برای استفاده از برنامه واردکردن شماره تلفن همراه است که قابلیت مشاهده برای تمامی افراد را دارد. برنامه برای ارسال و ذخیره‎سازی ویدیو و عکس نیاز به دسترسی به فضای ذخیره‎سازی و فایل‎ها موجود بر روی دستگاه دارد. همچنین برای ارسال پیام صوتی نیاز به دسترسی میکروفون وجود دارد که در پیام تصویری نیاز به دسترسی دوربین نیز الزامی است. نوجوانان می‎توانند با باز گذاشتن دسترسی موقعیت مکانی به راحتی مکان جغرافیایی خود را برای دیگران ارسال کنند و یا شماره تماس دوستان را با یکدیگر به اشتراک قرار دهند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۱۸.۱۲۲
  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  واحد پول رایگان
  ناشر Whatsapp Inc.
  سال انتشار ۲۰۱۰
  ارز رایگان