Wizard School

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

شرکت در چالش‎ها و ساخت عکس‎ها خاص برای تبادل با دوستان

سال: 2015
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان و نوجوانان در این برنامه فرصت توسعه خلاقیت و دنیای تخیلی خود را به دست می‎آورند و می‎توانند نظرات خود را در برنامه بدون اینکه قضاوت شوند در اختیار دوستان و افراد دیگر قرار دهند و حس تائید شدن یا رد شدن را تجربه کنند.
  شروع بازی کمی گیج‌کننده خواهد بود، زیرا که جریان حرکتی مشخصی در این بازی وجود ندارد. ولی با صرف زمان کوتاهی می‎توان بدون دشواری بر روی بخش‎های مختلف مسلط شد و تنها چالش اصلی مربوط به طراحی و کشیدن تصاویر جدید خواهد بود.
  کودکان در این بازی در مورد موضوعاتی از جمله تاریخ، برنامه‎نویسی، موسیقی، هنر، حیوانات، تکنولوژی، ورزش و موارد دیگر آگاهی به دست می‎آورند. ویدیو‎های کوتاه داخل بازی باعث ایجاد انگیزه شده و به کودک در مورد موضوعات مختلف آگاهی می‎دهد، سپس با به چالش کشیدن کودک، او را وادار به کنکاش در مورد موضوع مربوط می‎کند. این بازی باعث هدف‎گذاری، هدایت شخصی و استقلال کودکان شده و فضایی برای تمرین نقاشی و ایجاد تغییرات ظاهری در تصویر در اختیار قرار می‎دهد. کودکان با مشاهده کار دوستان خود در کنار درک مفهوم کار گروهی و رقابت به‌طور موازی، از ایده‎های سایرین برای نوآوری و خلاقیت استفاده می‎کند. همچنین کودکان در راستای بهتر کردن عکس و طرح‎های خود جهت کسب امتیاز بالاتر و بردن در چالش‎ها عکاسی کردن را می‎آموزند.
  تعامل بین بازیکنان از راه انتشار ایده‎هایشان است که می‎تواند به بخشی از فرهنگ یا آداب‌ورسوم یک ملیت اشاره داشته باشد. بازیکنان می‎توانند به‌صورت غیرمستقیم مفاهیم فرهنگی بسیاری را در این بازی مشاهده کنند و بیاموزند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه در ابتدا با نام Wonder Box منتشرشده بود و به علت تغییر نوع کاربرد آن از بازی عکاسی به آموزشی، تغییر نام پیدا کرد. هدف از این بازی آشنا کردن کودکان و نوجوانان با موضوعات جدید و متنوع، در کنار توسعه خلاقیت و نوآوری آنها در پیاده‎سازی طرح‎های جدید و نقاشی‎ است. کودکان با دیدن ویدیو‎های مرتبط با موضوعات مختلف مانند قاره، موسیقی، ساختنی و موارد مشابه، ایده‎ای برای ساخت عکس یا طرح جدید می‎گیرند و با شرکت کردن در چالش‎های هر ویدیو، تلاش می‎کنند تا بهترین اثر را ایجاد کنند. پنج راه برای ایجاد و ثبت طرح جدید وجود دارد که شامل گرفتن عکس با دوربین، گرفتن ویدیو با دوربین ، نقاشی کردن، استفاده از عکس‎ها یا ویدیوهای داخل گوشی هوشمند و درنهایت ضبط صدا است. محتوای برنامه امکاناتی همچون انواع رنگ، انواع تصویر پس‌زمینه، استیکر‎های مختلف و قابلیت‎هایی برای کشیدن طراح در اختیار بازیکنان قرار داده است تا به‌راحتی بتوانند ایده‎ی خلاقانه‎ی خود را پیاده‎سازی کنند. حتی برای ایجاد طرحی خاص، بازیکنان می‎توانند به عکاسی بپردازند و طرح‎های خود را در قالب عکس‌های شخصی پیاده‎سازی کنند. امکان به اشتراک‌گذاری ویدیوها در این برنامه وجود دارد و تنوع موضوعی در این بازی بسیار بالا بوده، ولی بیشتر موضوعات در مورد آموزش مفاهیم جدید و دنیای تکنولوژی است. ازجمله عوامل انگیزشی این بازی دریافت سکه داخل بازی درازای نقاشی‎ها و طرح‎ها بوده که درنهایت از سکه‎ها برای خرید استیکر‎های جدید داخل بازی استفاده می‎شود. چند کاربر شدن برنامه برای والدینی که چندین فرزند دارند بسیار مفید است و نیازی به نصب یک برنامه در چندین دستگاه وجود ندارد و همه افراد از یک برنامه و با حساب کاربری‎های مختلف می‎توانند استفاده کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 2.0 iOS در تاریخ 96/10/20 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  افزایش امکانات استیکری به معنی افزایش نقاشی و اشتراک‎گذاری است که ممکن است ظاهر کارتونی یا واقع‎گرایانه داشته باشند. جریان اصلی بازی، موسیقی متن ندارد و گرافیک آن دو بعدی است.

  دنیای واقعی

  والدین نیز می‎توانند برای افزایش انگیزه‎ی فرزندان خود همراه با آنها در چالش‎ها شرکت کنند و طرح خود را جداگانه ایجاد کنند. همچنین برای گرفتن عکس‎های جدید والدین می‎توانند مکان‎های طبیعی و گردشگری بسیاری را به فرزندان خود نشان دهند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  ویدیو‎های این مجموعه از Youtube گرفته می‎شود و امکان به اشتراک‌گذاری این ویدیو‎ها در شکل‎های مختلف امکان‌‎پذیر است. در ابتدای برنامه بازیکنان باید حساب کاربری و آواتار شخصی بسازند که برای اینکه اطلاعات اولیه بازیکنان دریافت می‎شود. بازیکنان می‎توانند با اضافه کردن دوستان خود با استفاده از کد مخصوص عکس‎های خود را در داخل برنامه ردوبدل کنند. امکان ساخت چندین حساب کاربری بر یک نرم‎افزار وجود دارد. دسترسی به دوربین، میکروفون و عکس‎های داخل دستگاه برای استفاده از برنامه و ایجاد طرح اجباری است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Duck Duck Moose
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان