Wizdy Pets

thumbnail
۸ سال به بالا
۵ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی‎های کوتاه متنوع برای افزایش تعداد سنگ ضد دود، مخصوص کودکان مبتلا به آسم
سال: 2014
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت اصلی بازی همانند موجودی دوست‌داشتنی و کوچک طراحی‌شده است که برای گرفتن انرژی و استفاده از وسیله‎ی تنفسی به کمک بازیکنان نیاز دارد. کودکان مبتلا به بیماری آسم با همزادپنداری کردن با شخصیت اصلی ارتباط عمیقی برقرار می‎کنند و کودکانی که از این بیماری رنج نمی‎برند با ایجاد حس هم‎دلی تلاش می‎کنند تا به شخصیت کوچک بازیشان کمک کنند. در اصل این بازی تلاش دارد تا با ایجاد نوعی رابطه‎ی دوستی بین شخصیت بازی و کودکان، در کنار درگیر کردن احساساتشان به آنها در مورد بیماری آسم آگاهی بدهد.
  یادگیری بازی به زمان زیادی نیاز نخواهد داشت و با کمک والدین به راحتی قابل‌درک خواهد بود؛ اما برای افزایش امتیاز در بازی‎های کوتاه همچون کارت یا پرواز در آسمان، تمرین و یادگیری مهارت‎های خاص بازی، اهمیت دارد. آشنایی با کلمات انگلیسی و سرعت‌بالا در انجام بازی‎ها قطعاً به پیشرفت سریع‎تر و تمیز کردن اتاق‎ها کمک می‎کند.
  کودکان و نوجوانان با استفاده از این برنامه با مشکلات افراد مبتلا به بیماری آسم آشنا می‎شوند و در مورد مفاهیم کلی درمانی آن نیز اطلاعاتی به دست می‎آورند. همچنین آنها با انجام بازی‎ها متوجه آسیب جدی موادی همچون سیگار و دود می‎شوند. بازی کارتی به کودکان کمک می‎کند تا با نام عوامل مفید و آسیب‎زننده آشنا شوند و حافظه و تمرکز خود را تقویت کنند.
  سرعت‌بالای حرکت دود‎ها در بازی حرکت در آسمان و صداهای غرشی آنها ممکن است برای برخی از کودکان پیش از دبستان ترسناک به نظر آید.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این برنامه برای کودکان مبتلا به بیماری آسم طراحی‌شده است و به دور از هر نوع تبلیغات یا منفعت مالی تلاش دارد تا آگاهی محدودی در مورد این بیماری و عوامل مؤثر بر آن ایجاد کند. در این بازی شخصیت اصلی به بیماری آسم مبتلا است و با استفاده از قدرت به دست آمده از بازی‎های کوتاه، دود پخش‌شده در محیط را نابود می‎کند. همانند دنیای واقعی در خانه‎ی شخصیت کارتونی این بازی زباله‎های ریز، پُرز و حشرات ریز حرکت می‎کنند و به‌صورت مداوم باید نابود شوند تا محیط تنفسی بهتری برای شخصیت کارتونی به وجود آید. همچنین با تمیز کردن اتاق‎های بیشتر، بازی‎های بیشتری برای سرگرمی کودکان، مرتبط با موضوع آسم باز می‎شود. بازی‎ها شامل پیدا کردن کارت تصویری کلمات، پرواز برای نابودی دودها، نابود کردن مواد مضر و نگه‌داشتن اسپری تنفسی است که همگی ازنظر محتوایی به ارتقای تمرکز و سواد مرتبط با بیماری آسم کمک می‎کنند. بازیکنان خردسال برای استفاده از بازی‎های کوتاه به کمک والدین خود نیاز خواهند داشت و کودکان دبستانی چه به بیماری آسم مبتلا باشند یا نباشند می‎توانند به‌نوعی با شخصیت اصلی حس دوستی داشته باشند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 3.3.4 iOS در تاریخ 97/08/15 بعد از باز کردن تمامی بازی‎های کوتاه نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت اصلی برنامه موجود مهربان و رنگا‎رنگی است که در زمان خستگی یا ناراحتی چهره‎ای غمگین به خود می‎گیرد. فضای خانه دارای چندین اتاق بوده که کودکان با استفاده از سکه‎های جمع شده می‎توانند خانه را با سلیقه‎ی خود تزئین ‎کنند. موسیقی در بستر اصلی بازی وجود ندارد و تنها در بازی‎های کوتاه بر اساس نوع بازی، موسیقی متن هیجانی یا آرام به گوش می‎رسد. تنوع رنگی بالا و تغییرات محیطی خارج و داخل خانه، جذابیت ظاهری ویژه‎ای به بازی داده است که برای کودکان کم سن چشم‎نواز است.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۳.۴
  سال انتشار ۲۰۱۴