Wordscapes

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
پر کردن جدول کلمات متقاطع با استفاده از حروف محدود انگلیسی
سال: 2017
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کلمات داخل جدول شامل تمامی لغات ممکن با حروف داده‌شده است که شامل نام نوشیدنی‎های الکلی یا اصطلاحات خیابانی نیز می‎شود.
  چالشی بودن یا نبودن بازی تا حد بالایی به سطح سؤال انگلیسی بازیکنان بستگی دارد. در صورت آشنا بودن با لغات مرتبط با حروف داده‌شده، انجام هر مرحله از بازی زمان زیادی را از بازیکنان نخواهد گرفت.
  با ساخت کلمات و تمرین کردن، بازه لغوی بازیکنان گسترش پیدا می‎کند. کودکان و نوجوانان می‎توانند با استفاده اطلاعات داخل جدول در مورد حروف نمایان شده‎ی لغات و تعداد حروف به جست‎وجوی کلمات بپردازند و همچنین با پیدا کردن لغات با معنایشان آشنا شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این بازی نوع متفاوتی از جداول متقاطع کلمات است و با پر کردن جدول مراحل بعدی باز می‎شوند. ازجمله موارد کمکی در این بازی ارائه حروف جداول بوده که به بازیکنان اجازه می‎دهد تا با بازی کردن با حروف و اتصال حروف به یکدیگر، کلمات داخل جدول را پیدا کنند. کودکان و نوجوانانی که به زبان انگلیسی تسلط کامل نداشته باشند، احتمالاً با چالش بزرگی در این بازی مواجه می‎شوند ولی در عین حال فرصت خوبی برای تمرین و یادگیری لغات جدید نیز به‎حساب می‎آید. آرامش بازی به بازیکنان اجازه می‎دهد تا با رسیدن به هر لغت، معنای آن را پیدا کنند و برای دفعات بعدی از دانش کسب‌شده استفاده کنند. اگرچه بهترین روش انجام بازی یافتن کلمات در ابتدا و سپس متصل کردن حروف است، اما با پیروی از الگوی مشخص می‎توان بدون داشتن آگاهی از تمامی لغات با صرف زمان از مراحل عبور کرد. بسته‎های خرید درون برنامه برای استفاده از قابلیت‎های ویژه‎ی کمکی بازی به کار می‎آیند. تصاویر و موسیقی متن مراحل با توجه به دسته‎‎ی انتخابی متفاوت است، برای مثال با انتخاب بخش جنگل تصاویر زمینه‎ای متناسب با نوع درخت انتخاب‌شده تغییر می‎کنند و موسیقی متن شامل صداهای طبیعی در فضای مشابه با جنگل به گوش می‎رسد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.0.52 iOS در تاریخ 97/08/14 بعد از اتمام مرحله 15 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  ازجمله تفاوت‎های این بازی با مجموعه‎های مشابه در تغییرات تصویری و موسیقیایی است. با انتخاب دسته‎ی موردنظر تصاویر تغییر می‎کنند و موسیقی متن متناسب با تصاویر به گوش می‎رسد. تصاویر زمینه‎ای از روی عنوان مراحل الگو گرفته می‎شوند و موسیقی متن بر اساس نوع دسته از صداهای موجود در طبیعت ساخته‌شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  تبلیغات ویدیویی بی‌دلیل در میانه‎ی بازی ظاهر می‎شوند و بنرهای تبلیغاتی در صورت اتصال به اینترنت دائماً در پایین صفحه قرار دارند. همچنین علاوه بر روش مرسوم افزایش سکه از روش حل جداول امکان خرید سکه بیشتر با استفاده از بسته‎های پیشنهادی نیز وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  لینک ارتباط با Facebook در تنظیمات بازی قرار دارد.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۵۲
  سال انتشار ۲۰۱۷