World Chef

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

راه اندازی کسب‎وکار رستوران و مدیریت آن

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان می‎توانند در نقش مدیر یک رستوران ایفای تقش کنند و مانند بازی شغلی در نقش خود ظاهر شوند.
  طراحی شخصیت‎ها بسیار کوچک است اما برخی از شخصیت‎های خانم بازی با کلیشه‎های جنسیتی طراحی شده‎اند و پوشش مناسبی ندارند.
  کار با بازی ساده است. متن‎های راهنمایی و پیکان‎هایی جهت‎داری که در جریان بازی وجود دارد به خوبی بازیکن را برای انجام آن هدایت می‎کنند. با بیشتر شدن تعداد مشتریان تمرکز و سرعت عمل بیشتر بازیکن برای جلب رضایت تمامی آن‎ها نیاز است.
  بازیکن با جزئیات کسب‎و‎کار و نحوه‎ی مدیریت رستوران آشنا می‎شود و می‎آموزد که با تلاش بیشتر موفق‎تر خواهد بود. بازیکن در این بازی برای راضی نگه‎داشتن مشتریان خود الویت‎بندی و مدیریت زمان را نیز تمرین کند.
  غذاهایی از ملل متفاوت در بازی وجود دارند که چهره‎‎ و پوشش آشپزها، نوع آشپزی و مواد اولیه متناسب با هر یک از غذاها است. به طور مثال در بخش غذای ژاپنی شکل ظاهری آشپزها مشابه به مردمان ژاپنی است و در تهیه‎ی غذا از مواد اولیه‎ی تازه و سبزیجات استفاده می‎کنند و حتی دکور بخش ژاپنی رستوران نیز متناسب با فرهنگ ژاپنی است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی شبیه‎سازی برای کسب‎و‎کار رستوران‎داری است. جریان بازی از یک رستوران ساده آغاز می‎شود که محیط کوچک و تنوع کمی در غذا‎های خود دارد. مشتریانی با سلیقه‎های غذایی متفاوت وارد رستوران می‎شوند و بازیکن با زدن انگشت خود روی صفحه‎ی بازی سفارشات را دریافت و آماده می‎کند و با جلب رضایت مشتریان، امتیاز کسب می‎کند. امتیازات به بازیکن کمک می‎کند تا رستوران خود را بزرگتر و آشپز‎های جدید با مهارت‎های متفاوت استخدام کند و همچنین تنوع غذایی خود را بیشتر کند که در نتیجه میزبان مشتریان بیشتری خواهد بود و سود بیشتری کسب می‎کند. سرعت عمل نقش مهمی در این بازی دارد و بازیکن همزمان با رسیدگی به یک مشتری باید مقدمات لازم برای مشتری بعدی را آماده کند. با پیشروی در بازی غذای ملل متفاوتی مثل مکزیکی، هندی، ژاپنی، آمریکایی، چینی و ایتالیایی به منوی رستوران اضافه می‎شوند که علاوه بر آشنایی بازیکن با نام شاخص‎ترین غذا‎ی هر کشور، مواردی نیز راجع به مواد اولیه‎ی هر غذا و نوع پخت آن‎ها در قالب تصاویر بازی می‎آموزد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه و وب‎سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.7.1 iOS در تاریخ 99/05/15 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  شخصیت‎ها و فضای بازی بسیار کوچک هستند اما جزئیات بسیار زیادی مثل نمایش نحوه‎ی پخت غذا‎ها، لباس مشتریان و کارکنان رستوران، تنور نان‎پزی، دستگاه گریل و حتی نمک ریختن روی غذاها در بازی طراحی شده است. بازیکن می‎تواند با جابه‎جا کردن وسایل رستوران یا تهیه‎ی وسایل جدید دکور رستوران را مطابق با سلیقه‎ی خود تغییر دهد. تمام کارکنان رستوران لبخند بر لب دارند که رضایت آن‎ها از شغل خود را نمایش می‎دهد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  سرعت به دست آوردن امتیاز در این بازی تا حدودی کند است که این عامل ممکن است بازیکن را به خرید درون برنامه با پرداخت حداقل مبلغ 1.39$ تشویق کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای انجام بازی لازم است. بازی لینکی در فیس‎بوک دارد که بازیکن می‎تواند از طریق آن دوستان خود را به بازی دعوت کند و امتیاز کسب کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۷.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Socialpoint
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان