World of Peppa Pig

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش‎های کاربردی و کودکانه در فضای سریال Peppa Pig

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ترکیب محتوای برنامه با شعر و انواع حیوانات، برای کودکان حالت بازی ایجاد کرده‎ که در برقراری ارتباط بهتر با محتوای آموزشی موثر است.
  پازل‎ها و دیگر آموزش‎های برنامه با کشیدن یا ضربه زدن انگشت روی صفحه‌ی بازی انجام می‎شود. متن‎ها و نکته‎های کمکی جهت درک بهتر بازی در برنامه قرار دارد. همراهی والدین با کودک جهت ترجمه و تاکید بر یادگیری مفاهیم، مفید است.
  آموزش‎های بسیار متنوعی در بازی وجود دارند به طور مثال تمرین حافظه در قالب مطابقت دادن تصاویر مشابه با هم، تمرین خلاقیت در قالب رنگ‎آمیزی تصاویر و تغییر پوشش ظاهری شخصیت‎ها و آموزش اعداد و حروف انگلیسی در محیطی شاد و رنگارنگ. نام تمامی اشیای استفاده شده در برنامه توسط گوینده بازی خوانده می‎شود که موجب می شود کودک ضمن تقویت درک بصری با طیف گسترده‌ای از اشیا آشنا شود، به طور مثال با خوانده شدن 4 موز، کودک تعداد 4 موز را از میان میوه‎های یک میوه فروشی انتخاب می‎کند. مفاهیم اخلاقی بسیاری چون روابط دوستی و خانوادگی و همچنین محبت و مهربانی در قالب انیمیشن‎، شعر و داستان نیز در برنامه قرار دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام نسخه‌ی اندروید این بازی World of Peppa Pig – Kids Learning Games & Videos است. در این بازی آموزشی که از شخصیت‎های سریال تلویزیونی مخصوص کودکان پیش دبستانی Peppa Pig استفاده شده، در فضایی کودکانه، تعاملی و به همراه موسیقی، آموزش‎هایی مربوط به خلاقیت، نقاشی، اعداد، حروف الفبا و مبانی اخلاقی چون روابط خانوادگی، مهربانی، روابط دوستی و کار گروهی را در قالب پازل، داستان و انیمیشن‎های کوتاه شاهدیم. تعداد بالایی از آموزش‎ها به طور رایگان قابل استفاده‌اند و برای دسترسی نامحدود به تمامی برنامه پرداخت مبلغی جهت هزینه اشتراک الزامی است. بازی دارای فضایی بدون تبلیغات و امن از جهت ارائه‌ی مفاهیم و تصاویر استفاده شده است و کمک خوبی جهت انتقال برخی آموزش‎های کاربردی، تقویت مهارت شناختی و تشخیص اشیا به کودکان خواهد کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.8.0 iOS در تاریخ 99/01/23 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  انیمیشن‎ها با استفاده از رنگ‎های شاد و با کلامی کودکانه تصویرسازی شده‎اند. تمامی شعر‎ها برگرفته از سریال Peppa Pig هستند که به همراه موسیقی در برنامه قرار دارند. طراحی بازی در رنگ و اشکال بسیار متنوع است. بازی موفق به گرفتن گواهینامه‎های COPPA و kidSAFE برای ایجاد محیطی امن در محتوای خود شده ‎است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  جهت اشتراک در برنامه پرداخت ماهانه 6.99$ یا سالانه 34.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  جهت بارگزاری اطلاعات و ورود به برنامه برای نخستین بار و همچنین در اختیار داشتن قصه‎های بازی، دسترسی به اینترنت لازم است. کودک می تواند برخی از تصاویر بازی را ذخیره کند و برای دسترسی به قسمت عکس‌ها اجازه‌ی او لازم است. صفحه‌ای با نام این بازی در فیس‌بوک وجود دارد که بازیکن می‌تواند در آن عضو شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  واحد پول رایگان
  ناشر Entertainment One Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان