Writing Wizard - Learn Letters

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تمرین برای نوشتن حروف و اعداد انگلیسی و کشیدن انواع خطوط منحنی

سال: 2015
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  استفاده از برنامه ساده و واضح است. کودک با ورود به هر بخش در ابتدا تمرینی از نحوه‌ی رسم الگو را مشاهده کرده و سپس با دنبال کردن فلش‌ها الگوی خود را رسم می‌کند.
  هدف از ساخته شدن این برنامه‌ها، آموزش رسم‌الخط حروف و اعداد و تعداد مشخصی کلمه به افرادی است که به تازگی در حال یادگیری الفبای انگلیسی هستند. کاربر می‌تواند با نام و صدای حروف نیز آشنا شود. علاوه بر این، بخشی برای آموختن نحوه‌ی ترسیم انواع خطوط منحنی در برنامه وجود دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه‌ی موبایلی بستری ساده است تا به کودکان کمک کند که بتوانند نحوه‌ی نوشتن حروف انگلیسی، اعداد و خط‌های منحنی مختلف را بیاموزند. هدف این برنامه بهبود نوشتار و رسم‌الخط کودک است. به همین دلیل والدین قبل از استفاده‌ی فرزند خود باید از بخش تنظیمات همه‌ی گزینه‌ها را متناسب با راحتی فرزند خود تنظیم کنند. به طور مثال، اگر کودک چپ دست است برنامه را درحالت چپ دست قرار دهند و یا فونت و زبان برنامه را تغییر دهند. فهرست اصلی برنامه شامل چند گزینه از جمله حروف بزرگ، حروف کوچک، اعداد، کلمات ساده و خطوط و منحنی‌ها می‌شود. با کلیک روی هر موضوع، لیستی از محتوای هریک دیده می‌شود. کودک با انتخاب هر یک از این گزینه‌ها وارد صفحه‌ی نوشتار مجزایی می‌شود. به عنوان مثال، با انتخاب حرف h ابتدا این حرف با خط درشت نوشته می‌شود. گوینده‌ای این حرف را می‌خواند (اِچ) و صدای آن را تلفظ می‌کند (هِ). سپس بار دیگر حرف نوشته می‌شود اما این بار با علامت‌های فلش‌مانندی که قلم باید طی کند، روی حرف نشان داده می‌شود. سپس الگو در اختیار کودک قرار می‌گیرد او باید عیناً از روی مسیر فلش حرف را بنویسد. این تمرینی برای خوش‌نویسی نیز محسوب می‌شود. در بخش آموزشِ خطوط منحنی نیز روند پیش‌روی به همین شکل است اما با این تفاوت که این بار به کودک آموزش داده می‌شود تا بتواند انواع خط‌ها را رسم کند. در ابتدا این خط‌ها به شکل خطوط مستقیم، دایره‌مانند و مورب هستند اما در انتها به تصاویر ساده و نقاشی‌شده مثل صورت سگ و یا بدن ماهی نیز می‌رسد. این برنامه در تمام بخش‌های خود تعداد کمی از موضوعات را به شکل رایگان در اختیار کاربر قرار می‌دهد و برای استفاده از بقیه‌ی آن باید نسخه‌ی پولی را خرید. نکته‌ی حائز اهمیت در استفاده از این برنامه این موضوع است که کودک در تمرین‌ها با انگشت خود تمرین نوشتن می‌کند که این تجربه تفاوت زیادی با نوشتن به وسیله قلم دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 3.2.4 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۱۰ نوشته شده است.

  کیفیت

  صفحه‌ی فهرست بازی تک‌رنگ و بسیار ساده است و در پس‌زمینه‌ی آن موسیقی کودکانه‌ای پخش می‌شود. با ورود به بخش نوشتار، کودک به تکمیل الگوی انتخاب‌شده می‌پردازد. او با کشیدن انگشت خود روی الگو‌ها، نحوه‌‌ی رسم آن‌ها را می‌آموزد و قلمی که برای آن انتخاب می‌شود شکلک‌های استیکر‌مانند است. بعد از تکمیل شدن هر الگو، کودک می‌تواند الگویی که رسم کرده را به اطراف صفحه بکشد و تمام استیکر‌ها از هم جدا شده و روی صفحه بریزد که این حالت سرگرم‌کننده و بازی خواهد داشت. صدایی که برای گوینده انتخاب شده واضح و با آرامش است و امکانات زیادی برای بخش تنظیمات در نظر گرفته شده که تا حد ممکن برنامه با ویژگی‌های کودک سازگار شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  این برنامه کاملاً رایگان نیست و برای استفاده از تمام بخش‌های آن لازم است که اشتراک خریداری شود.

  دنیای واقعی

  کودکان می‌توانند از الگوهای آموخته شده در دنیای واقعی استفاده کرده و روی کاغذ و با قلم، آن‌ها را تمرین کنند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۳.۲.۴
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر L’scapadou
  سال انتشار ۲۰۱۵
  پلتفرم Android
  طبقه بندی آموزشی
  مهارت هماهنگی چشم‌ها و دست
  ارز رایگان