WWF Together

thumbnail
۱۱ سال به بالا
۹ تا ۱۱ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آشنایی با بعضی موجودات در خطر انقراض

سال: 2013
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کار با برنامه آسان است و هیچ گونه پیچیدگی ندارد. کاربر حیوان مورد‎نظر را انتخاب می‎‌کند و با لمس صفحه‎‌ی بازی تمامی اطلاعات را در اختیار خواهد داشت. متن‎‌های زیادی در برنامه وجود دارند که برای درک آن‌‎ها سواد زبان انگلیسی لازم است. والدین می‎‌توانند با کودک خود همراه شوند و علاوه بر استفاده از برنامه اطلاعات آن را برای کودک خود ترجمه کنند.
  اطلاعات بسیار کاملی از حیوانات متفاوت و سیاره‎‌ی زمین در برنامه وجود دارد و هدف آن آشنایی کاربر با موجودات در خطر انقراض است. کاربر به وسیله‎‌ی تصاویر واقعی با هر یک آشنا می‎‌شود و در قالب متن‎‌های متفاوت اطلاعاتی درباره‌ی آن‌‎ها به دست می‎‌آورد. فاصله‌‎ی تقریبی محل زیست حیوان در طبیعت با محل زندگی کاربر، نوع عادت غذایی و نحوه‌‎ی به دست آوردن آن، دلایل کم شدن تعداد حیوان و فعالیت‎‌های انجام‎‌شده در جهت جلوگیری از انقراض آن مثال‎‌هایی از اطلاعات بازی هستند. به طور مثال درباره‌ی پاندا کم شدن جنگل‌‎های بامبو و شکار به‌وسیله‌ی انسان‌‎ها دلایل در خطر افتادن این خرس کمیاب هستند یا کم شدن تنوع زیستی و استفاده از سوخت‎‌های فسیلی از عوامل به خطر افتادن زمین ذکر شده‌‎اند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه کاربران را با روشی خلاقانه با بعضی موجودات در خطر انقراض آشنا می‌‎کند. سیاره‎‌ی زمین و شانزده حیوان مانند خرس پاندا، دلفین، گوریل، ببر، فیل و پلنگ قطبی به وسیله‌‎ی عکس‌‎ها و فیلم‌‎های بسیار زیبا معرفی می‎‌شوند. با انتخاب هر حیوان اطلاعات مفید و کاملی درباره‌ی جمعیت، عادت‎‌های غذایی و اجتماعی و چگونگی رشد از زمان تولد تا بزرگسالی آن در قالب متن‌‎های کوتاه در اختیار کاربر قرار داده می‎‌شود. خطراتی که حیوان مورد‎نظر را تهدید می‌‎کند و همچنین فعالیت‌‏هایی که برای جلوگیری از انقراض آن انجام شده است نیز در برنامه وجود دارد. برای درک بهتر کاربران، اطلاعات برنامه با فعالیت‌‎های متفاوت و نوآورانه‌‎ای همراه است به طور مثال برای مقایسه‎‌ی توانایی دید ببر با انسان دو تصویر مشابه اما از دید ببر و انسان وجود دارد یا برای درک فرکانس صوتی وال، صدای آن با صدای سرو‎صدای خیابان و موتور جت مقایسه شده است. در نهایت چگونگی ساخت اوریگامی هر حیوان نیز آموزش داده می‎‌شود. برنامه محتوای آموزشی جامعی دارد و با روش‎‌های مؤثر و خلاقی کاربر را با خود همراه می‎‌کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی 3.0.2 iOS در تاریخ 99/09/9 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  کیفیت عکس‌‎ها و فیلم‎‌های بازی بسیار خوب هستند. آشنایی با هر حیوان بخش‎‌های متفاوتی دارد که هر یک به صورت هدفمند کاربر را در جریان جزئیات متنوعی قرار می‌‎دهند. نوع آموزش‎‌ها خلاقانه است و به هیچ عنوان برای کاربر خسته‎‌کننده نخواهند شد به طور مثال تصاویر پاناروما از اقیانوس‎‌ها یا جنگل‎‌های محل زندگی حیوانات متفاوت وجود دارد و آن‌ها طوری نمایش داده شده‌اند که گویی از دید آن حیوان هستند. روش‎‌های متنوعی برای آشنایی کاربر با موجودات وجود دارد مانند این‌که برای درک تعداد بال‎ زدن پروانه کاربر باید به سرعت روی صفحه‎‌ی بازی ضربه بزند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای در اختیار داشتن برخی امکانات برنامه مانند نحوه‎‌ی ساخت اوریگامی لازم است. برنامه برای برخی فعالیت‎‌ها دسترسی به میکروفون، تصاویر و دوربین دستگاه هوشمند و همچنین موقعیت مکانی کاربر دارد. برای دریافت اطلاعات اضافی از طرف سازمان جهانی حفاظت از محیط‎زیست قرار دادن آدرس ایمیل لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۳.۰.۲
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۰.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر World Wildlife Fund, Inc
  سال انتشار ۲۰۱۳
  ارز رایگان