Xenowerk

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

از بین بردن موجودات عجیب آزمایشگاهی و نجات دنیا

سال: 2015
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  منوی بازی تا حدی شلوغ است اما اطلاعات کاملی در مورد چگونگی بازی در قالب متن‎های کوتاه در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد. بازی در محیط‎های متفاوتی انجام می‎شود که اغلب آن‎ها مسیری باریک برای حرکت دارند که استتار را برای بازیکن تا حدی مشکل کرده است.
  با توجه به این که شلیک سلاح‎ها به صورت خودکار انجام می‎شود، مهم‎ترین عامل پیروزی در نبرد‎ها پیدا کردن محلی مناسب برای تیراندازی و چیدمان صحیح قهرمانان است که خود باعث ارتقای مدل تفکر استراتژیک در بازیکنان خواهد شد.
  انواع سلاح‎ها مثل تفنگ لیزردار در بازی نمایش داده می‎شود. شخصیت‎های آزمایشگاهی ظاهری عجیب دارند که به همراه صدا‎گذاری و فضای تاریک بازی می‎تواند حس ترس را به بازیکنان منتقل کنند. با از بین رفتن شخصیت‎ها خون زیادی روی زمین پخش می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن در نقش فرمانده‎ به همراه گروه خود به مکانی فرستاده می‎شوند تا در مورد گزارشی که از یک آزمایشگاه مخفی فرستاده شده است، تحقیق کنند. به زودی در جریان بازی مشخص می‎شود که موجوداتی با ظاهری عجیب تمام کارکنان آزمایشگاه را از بین برده‎اند و بازیکن مأموریت پیدا می‎کند تا آن‎ها را نابود کند. او باید ابتدا شخصیت‎های خود را که در قالب تصاویر روی کارت هستند با سلاح‎های متفاوت تجهیز کند. شخصیت‎ها توانایی‎های متفاوتی دارند و به سه دسته‎ی مبارز، دریانورد و دانشمند تقسیم می‎شوند که برای پیروزی در نبرد‎ها ایجاد گروهی متعادل لازم است که خود مهارت تفکر استراتژیک بازیکن را به چالش می‎کشاند. خشونت بازی غیر قابل انکار است و اگرچه شلیک‎ها به صورت خودکار انجام می‎شوند اما تصاویری از پخش شدن خون و از بین رفتن شخصیت‎ها در آن وجود دارد. بخش اول بازی رایگان و بازیکن برای ادامه‎ی بازی چاره‎ای جز خرید درون برنامه ندارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.0.6 iOS در تاریخ 99/05/20 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  به دلیل طراحی کوچک شخصیت‎ها و امکان در اختیار داشتن شمای کلی محیط بازی، زاویه‎ی دید بازیکن از بالا است اما امکان تغییر زاویه‎ی دید وجود دارد. محیط‎های بازی متفاوت است که تصویر‎سازی هر یک با رعایت جزئیات زیاد و مشابه به فیلم انجام شده است. پوشش ظاهری قهرمانان و وجود عواملی مثل هلیکوپتر به همراه صداگذاری مناسب حس یک مأموریت واقعی نظامی را برای بازیکن تداعی می‎کند. امکان دعوت از دوستان به بازی و انجام چالش نیز در برنامه قرار دارد که در نسخه‎ی رایگان غیر فعال است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای در اختیار داشتن کامل مجموعه و خرید درون برنامه حداقل مبلغ 2.79 لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای انجام بازی لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۰.۶
  واحد پول رایگان
  ناشر Pixelbite
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان