Yousician Guitar, Piano & Bass

بررس متن: نیلوفر غیبی

10+ 6 تا 10 با همراهی والدین

آموزش چند ساز موسیقی و آواز با آموزش‎های ویدیویی و تمرین با آهنگ‎های معروف

ناشر: Yousician Ltd سال انتشار: 2015

Yousician Guitar, Piano & Bass

10+
6 تا 10 با همراهی والدین

آموزش چند ساز موسیقی و آواز با آموزش‎های ویدیویی و تمرین با آهنگ‎های معروف

ناشر: Yousician Ltd

سال انتشار: 2015

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
آهنگ‎های دروس اولیه شاد و با ریتم کودکانه و کلمات ساده باعث برقراری ارتباط بهتر کودکان با محتوای برنامه می‎شود که حتی ممکن است در طول برای خود زمزمه کنند.
محتوای آموزشی
این برنامه امکان یادگیری گیتار، پیانو، Ukulele، باس و آواز در این برنامه فراهم‌شده است. کودکان و نوجوانان با توجه به سطح سوادشان در موسیقی یا ساز انتخابی می‎توانند از ابتدا یا از میانه‎ی دروس تمرین خود را آغاز کنند. آزمون‎های کوتاه در ابتدای هر بخش درسی نیز فرصتی برای پیشرفت سریع در دانش و مهارت موسیقیایی است. آموزش‎ها به شکل ویدیویی و به زبان انگلیسی داده می‎شود. برخی از ویدیوها به‌صورت انیمیشنی و برخی با توضیحات مدرس ساز و آواز همراه است. محتوای علمی ارائه‌شده حتی اگر جامع نباشد ولی دقیق و شفاف است. با تمرکز کردن تنها بر روی محتوای ارائه‌شده بر روی همین برنامه در طولانی‌مدت می‎توان به سواد نسبتاً خوبی در دانش و مهارت موسیقیایی رسید و تعدادی از موسیقی‎های معروف پاپ و کلاسیک را نواخت.
محتوای بومی و فرهنگی
بیشتر آهنگ‎های پاپ آموزش داده‌شده از خوانندگان و موسیقی‎دانان غربی و آمریکایی برگرفته‌شده است. برخی از آهنگ‎ها تنها الگویی از موسیقی‎های آشنا را نمایش می‎دهند و برخی دقیقاً موسیقی اصلی همراه با متن آهنگ اصلی را آموزش می‎دهند.
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
درک روش کار با برنامه در ابتدای کمی گنگ و چالشی به نظر می‎رسد به‎خصوص اگر کودکان از پیش با ساز و موسیقی آشنا نباشند. برای کودکان دبستانی ناآگاه به زبان انگلیسی همراهی والدین در بخش آموزشی اجباری است تا به کمک آنها مفاهیم آموزشی قابل‌درک باشند. بعد از یادگیری مفاهیم کودکان و نوجوانان می‎توانند به‌تنهایی با نت‎ها، آکوردها و چالش‎های پیشرو کلنجار بروند تا درنهایت درسشان را به بهترین شکل اجرا کنند.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه برای آموزش علم موسیقی، مهارت‎های نوازندگی چند ساز خاص و مهارت خوانندگی طراحی‌شده است. کودکان و نوجوانان با توجه به سطح دانش موسیقیایی و مهارتشان در یکی از ساز‎های گیتار، پیانو، Ukulele و باس می‎توانند از ابتدا یا از دروس پیشرفته کار خود را با برنامه آغاز کنند. حتی در صورتی که در آزمون اولیه مهارت واقعی نمایش داده نشود، امکان عبور از دروس ساده با اجرای درس‎های اولیه و پیشرفته‎تر وجود دارد تا از کسل‎کننده شدن برنامه جلوگیری شود. بازیکنان در این برنامه با انواع نت، صدایشان، نامشان، آکوردها، نحوه‎ی اجرایشان بر روی هر ساز، گام‎ها و ... آشنا می‎شوند. آموزش‎ها توسط مدرس به شکل ویدیویی بوده و تمرین‎ها با به‎کارگیری موسیقی و آهنگ‎های معروف و آشنای غیر ایرانی در سبک کلاسیک و پاپ صورت می‎گیرد و تنها درزمانی که هر درس به‌صورت نسبتاً کاملی اجرا شود، امکان عبور از آن و باز شدن درس بعدی فراهم می‎شود. ارائه‎ی درس به زبان انگلیسی همراهی و کمک والدین را در یادگیری مفاهیم آموزشی را می‎طلبد. در صفحه‎ی شخصی هر فرد خلاصه‎ای از نحوه‎ی عملکرد او نمایش داده می‎شود که شامل تعداد نت‎های نواخته شده، مدت‌زمان تمرین و روند پیشرفت در هر بخش است. امکان تغییر ساز به آواز و برعکس در هرزمانی در بخش تنظیمات برنامه وجود دارد. کار با بیشتر بخش‎ها به‌صورت رایگان و با محدودیت تعداد درس در روز ممکن است، اما برای یادگیری سریع و دسترسی بیشتر پرداخت حق عضویت اجباری است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.61.0 iOS در تاریخ 97/09/19 بعد از کار با تک‎تک بخش‎ها تا چند سطح اول نوشته‎شده است.

کیفیت

طراحی ساده و در عین‎حال شلوغ برنامه در ابتدا شاید ارتباط برقرار کردن را دشوار کند، اما قرار گرفتن تمرین‎های روزانه بر روی سیستم مشخص کار را بسیار آسان خواهد کرد. ویدیوهای آموزشی انیمیشنی معمولاً مملو از رنگ‎ها به‌عنوان نمادی از نت‎های موسیقی‎اند. به طبع به خاطر ساختار برنامه، موسیقی پخش‌شده در تمام دروس وجود دارد و برمبنای محتوای آموزشی دائماً تغییر می‎کند.

مصرف گرایی

اگرچه تمامی دروس به شکل رایگان در اختیار قرار دارند، اما برای دسترسی نامحدود به‌صورت روزانه و قابلیت استفاده از تمامی مجموعه‎ی آهنگ‎های معروف باید حساب Premium خریداری شود که به شکل عضویت ماهانه و سالانه در قیمت‎های 19.99 دلار تا 179.99 دلار وجود دارد.

حریم خصوصی

کار با برنامه در تمام مدت به اتصال اینترنت نیاز دارد. در همان ابتدا برای وارد شدن به برنامه باید حساب کاربری ساخت و یا از حساب کاربری Facebook برای وارد شدن استفاده کرد. ساخت حساب کاربری مستلزم دادن آدرس ایمیل و انتخاب رمز عبور است. دسترسی داشتن برنامه به میکروفون دستگاه برای کار با آن اجباری است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 88
حداقل نیازمندی اندروید 4.4 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 2.61.0
واحد پول رایگان
ناشر Yousician Ltd
سال انتشار 2015
دنیای واقعی

والدین می‎توانند نت‎های موسیقی آسان را به همراه آهنگ اصلی برای فرزندانشان فراهم کنند تا در اوقات فراغت با توجه به آموزش‎های گرفته در این برنامه آهنگ‎های بیشتری را فراگیرند.

نیازهای ویژه

کودکان و نوجوانانی که مشکلات شنوایی دارند ممکن است نتوانند از تمام محتوای ارائه‌شده در برنامه استفاده کنند و برای بخش آموزش‎ها نیاز به همراهی فردی بزرگسال و آگاه به شرایطشان داشته باشند.