Yu-Gi-Oh! Duel Links

بررس متن: پرستو رحیمی

10+

نبرد استراتژیک میان قهرمانان در قالب تصاویر روی کارت‌ها

ناشر: Konami Digital Entertainment Co ., Ltd سال انتشار: 2018

Yu-Gi-Oh! Duel Links

10+

نبرد استراتژیک میان قهرمانان در قالب تصاویر روی کارت‌ها

ناشر: Konami Digital Entertainment Co ., Ltd

سال انتشار: 2018

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازیکن با تکیه‌ بر تفکر استراتژیک و انتخاب مناسب قهرمان، شانس بیشتری در پیروزی دارد. عامل زمان در هنگام مبارزه بازیکن را به سمت تصمیم‎گیری در لحظه تشویق می‎کند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
تصاویر برخی شخصیت‌ها مانند اژدهای غول‌پیکر و موسیقی حس هیجان مضاعف را به بازیکن القا می‌کند.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
بعضی از شخصیت‌های بازی نیز مانند ماکو با در نظر گرفتن کلیشه‎های جنسیتی طراحی شده‎اند و برخی دیگر دارای پوشش نامناسب و نامتعارف‎اند.
سهولت استفاده
در بازی بخشی وجود دارد که در آن بازیکن می‌تواند سازوکار بازی را بیاموزد، اما فضای بازی به علت تعدد بالای کارت‌ها کمی شلوغ بوده و وارد شدن به بازی زمان‌بر است و به اینترنت پرسرعت نیاز دارد. در هنگام مبارزات با کاهش سرعت اینترنت بازی قطع می‌شود و موجب باخت بازیکن می‌شود.
آنچه والدین باید بدانند

در ورود به بازی ابتدا بازیکن شخصیت خود را از میان شخصیت‌های معروف مجموعه yu-gi-oh (سبکی از کتاب‎های کمیک و رمان‎های گرافیکی ژاپنی) انتخاب می‌کند و سپس وارد محیط بازی می‌شود. قهرمانانی در قالب تصاویر روی کارت‎اند که هرکدام دارای ظاهر و قدرت متفاوتی‎اند. پس از انتخاب کارت‌های موردنظر، نبرد با حریف در دو حالت تک نفره و در مقابل کاربر دیگری به‌صورت آنلاین آغاز می‌شود. در جریان مبارزات تصویری از خون و یا جراحت نمایش داده نمی‌شود و جریان بازی همانند بیشتر ژانر‎های کارتی فقط به انتخاب کارت مناسب برمی‎گردد. این بازی هیجانی دارد که ناشی از انتخاب صحیح و کاربردی قهرمانان و همچنین بهره‌گیری از تفکر استراتژیک و حل مسئله بازیکن است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی iOS 4.0.0 در تاریخ 98/07/21 نوشته‎شده است.

کیفیت

بازی از گرافیک خوبی برخوردار است. طراحی شخصیت‌های بازی، کارت‌ها و محیط بازی جذاب و متنوع است. کیفیت بالای صداگذاری موجب زیباتر شدن فضای بازی می‌شود.

مصرف گرایی

این بازی مبتنی بر خرید درون برنامه نیست اما بازیکن می‌تواند برای ارتقا دادن شخصیت و کارت‌ها و در اختیار گرفتن کارت‌های قدرتمندتر علاوه بر شرکت کردن در مبارزات و انجام مأموریت‌ها به بخش فروشگاه بازی مراجعه و حداکثر 29.99$ پرداخت نماید.

حریم خصوصی

دسترسی به اینترنت برای قرار گرفتن در جریان بازی ضروری است و همچنین بازی لینک مستقیمی در فیس‌بوک دارد که بازیکن می‌تواند در آن عضو شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 98
حداقل نیازمندی اندروید 4.4 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 4.0.0
واحد پول رایگان
ناشر Konami Digital Entertainment Co ., Ltd
سال انتشار 2018
اقتباس برگرفته شده از کتاب‎های کمیک ژاپنی با عنوان yu-gi-oh