Zen Koi 2

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

هدایت ماهی و صید موجودات دیگر در جهت افزایش تمرکز و آرامش

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان حس مراقبت کردن را در این بازی تجربه می‎کنند. آن‌ها به ‌راحتی می‎توانند مسئولیت‎ غذا دادن به شخصیتشان را در این بازی تمرین کنند و به‌ نوعی نقش والد را برای شخصیتشان در بازی ایفا کنند.
  درک سازوکار بازی ساده و تنها با کشیدن انگشت کودک بر روی صفحه‌ی بازی انجام می شود.
  این برنامه با تمرین قدرت تمرکز به کودک کمک می کند تا آرامش بیشتری کسب کند که خود باعث بهبود مهارت‌های اجتماعی و اعتماد به نفس در او می شود. همچنین کودک می تواند فضای حوضچه را با توجه به سلیقه‌ی خود و با استفاده از وسایل زینتی موجود در بازی، تغییر دهد که موجب افزایش دامنه‌ی خلاقیت در او خواهد شد.
  بازی بر اساس افسانه‌ای چینی طراحی شده‎ است که بر طبق آن یک ماهی‎ (نوع ماهی استفاده شده در بازی) سعی در بالا رفتن از آبشاری دارد که پس از گذشت 100 سال پرش عاقبت به بالای آبشار می‎رسد و خدواند به علت تلاش بی وقفه‌ی ماهی، آن را تبدیل به اژدهایی به عنوان نمادی از قدرت و توانایی می‎کند. کودکان می‎توانند با محتوای افسانه با همراهی والدین خود آشنا شوند و می‎تواند الگوی خوبی برای کودکان جهت تلاش و عدم نا‎امیدی باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی آرامش‎بخش، بر اساس افسانه‎ای چینی طراحی شده و دومین نسخه از بازی ‎Zen koi است که در آن کودک کنترل یک ماهی زینتی در حوضچه‎ای را در دست دارد. کودک با ضربه زدن با انگشت بر صفحه‌ی بازی حرکت ماهی خود را کنترل و ماهی‎ها و دیگر موجودات دریایی کوچک را به عنوان غذا صید می‎کند. شخصیت بازی در هر مرحله از رشد اندازه‌ی متفاوتی دارد که جذابیت بازی را بیشتر می‌کند و بعد از بزرگ شدن و رسیدن به حداکثر نقطه‌ی تکامل، تبدیل به اژدها می‎شود. بخش بزرگی از بازی به حرکت ماهی در حوضچه و صید اختصاص دارد که ریتم آرام بازی به همراه موسیقی آرام‎بخش به افزایش قدرت تمرکز و تمرین بیشتر درک زمان حال در کودکان کمک خواهد کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.3.10 iOS در تاریخ 98/12/7‎شده است.

  کیفیت

  در این بازی استفاده از طرح‎هایی که به وفور در نگارگری ژاپنی دیده می‎شود با رنگ‎های مرتبط با فرهنگ ژاپنی و چینی و همچنین پخش موسیقی متن آرام بخش در حین بازی موجب ایجاد فضایی دلپذیر شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای در اختیار داشتن مروارید برای خرید درون برنامه جهت افزایش‎دهنده‎هایی چون بالاتر بردن سرعت ماهی و همچنین تهیه وسایل تزیینی پرداخت مبلغ حداقل 0.99$ و حداکثر 99.99$ لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای این بازی لازم است. بازی لینکی در فیس‎بوک دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۳.۱۰
  واحد پول رایگان
  ناشر LandShark Games Pte. Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان