Zombie Age 2: Survival Rules – Offline Shooting

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
مبارزه با زامبی‌ها و انجام مأموریت‌های خواسته‌شده برای زنده ماندن از حمله‌ی آن‌ها
سال: 2017
  بررس متن: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‌های زن بازی با اندام‌های کلیشه‌ای به تصویر کشیده شده‌اند.
  منوی بازی دارای گزینه‌های اصلی است و بخش اجرایی بازی نیز در قالب یک بازی آموزشی و با توضیحات انگلیسی در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد. در کل به خاطر یکسان بودن جریان بازی، درک سازوکار آن، حتی با اضافه شدن بخش‌های مختلف، پیچیده نیست.
  از بین بردن زامبی‌ها به استراتژی و سرعت عمل مناسب نیاز دارد. بازیکن باید با توجه به نوع زامبی‌ها از سلاح‌های مناسبی استفاده کند به طور مثال زمانی که تعداد زامبی‌ها زیاد است باید از اسلحه‌ای استفاده کرد که تیرهای قدرتمندتری دارد.
  در طول مسیر حرکت بازیکن تابلو‌هایی با خط کشورهای آسیای شرقی دیده می‌شود. نمادها و مجسمه‌هایی که در بعضی کشور‌های آسیای شرقی به عنوان الهه و قدیس مورد ستایش قرار می‌گیرند نیز در بازی وجود دارند.
  مبارزه با زامبی‌ها که به خودی خود ترسناک و دلهره‌آور هستند دیدن چهره‌ی این موجودات هم، هر چند در قالب یک بازی با طراحی فانتزی، می‌تواند حس ترس را به بازیکن منتقل کند. نمایش اسلحه‌های سرد و گرم مختلف، انفجارهایی در اثر ترکیدن بشکه‌های آسیب‌دیده، خون‌ریزی و قطع عضو شدن زامبی‌ها و شخصیت از جمله موارد متعددی هستند که ترس و خشونت بازی را برجسته کرده‌اند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این بازی اکشن، ترسناک و مبارزه با زامبی نسخه‌ی دوم از مجموعه‌ی zombie age است که طراحی دو بعدی و سبک شوتر دارد. در جریان بازی مأموریت‌های متفاوتی مانند کشتن تعداد مشخصی زامبی، طی کردن مسافتی مشخص‌ و کمک به رد شدن پیر‌مردی از بین زامبی‌ها وجود دارد که بازیکن با انجام دادن آن‌ها می‌تواند از مراحل عبور ‌کند. نحوه‌ی حرکت شخصیت بازی به این صورت است که با لمس دکمه‌ای روی صفحه‌ی بازی می‌توان او را به چپ، راست، بالا و پایین انتقال داد و با لمس دکمه‌ای دیگر از سلاح‌های گرم برای تیراندازی و در مواقع تمام شدن مهمات از سلاح سرد (چماق) برای ضربه زدن استفاده کرد. زامبی‌ها از نظر ویژگی‌های مبارزاتی، اندازه و سرعت نزدیک شدن به شخصیت متفاوت هستند و بازیکن برای مقابله با آن‌ها باید سرعت عمل و استراتژی مناسبی داشته باشد. در طول بازی مهمات، انرژی و اسلحه‌ به بازیکن داده می‌شود او همچنین می‌تواند با صرف امتیازات کسب‌شده اسلحه‌های مختلفی را خریداری کند و با ارتقا دادن آن‌ها اسلحه‌های قویتر و با قدرت تخریب بیشتری در اختیار داشته باشد. بازیکن با زامبی‌ها می‌جنگد تا آن‌ها را از بین ببرد و با اتمام انرژی‌اش در مرحله شکست خورده و باید آن را از ابتدا اجرا کند. حضور زامبی‌ها، اسلحه‌های مختلف و نمایش خون در هنگام شلیک کردن به دشمنان باعث شده است تا میزان ترس و خشونت بازی تا حدی زیاد باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی Android 1.3.1 در تاریخ 1400/04/11 نوشته شده است.

  کیفیت

  طراحی بازی دو بعدی است و شخصیت‌های زامبی و انسان آن با رنگ‌های تند تصویرسازی شده‌اند. فضای کلی بازی تاریک و دلهره‌آور است و جزئیات دقیقی دارد مانند خون‌ریزی کردن شخصیت‌ها در هنگام اصابت گلوله که بسیار طبیعی است. موسیقی هیجان‌انگیزی در بخش منو و صدای تیراندازی و انفجار متناسب با شرایط بازی شنیده می‌شود. در اثر انفجارها و قطع عضو وجود دارد اما اغراقی در آن دیده نمی‌شود که خود از جمله موارد مثبت طراحی بازی است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  این بازی دارای خرید درون برنامه‌ای است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  در بخش منوی بازی تبلیغاتی وجود دارد که سایر بازی‌های همین مجموعه را تبلیغ می‌کند.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  سال انتشار ۲۰۱۷