Zombie Gunship Survival

بررس متن: پرستو رحیمی

13+

پرواز با یک هواپیمای جنگی و محافظت از انسان‌‎ها در برابر زامبی‌‎ها

ناشر: Flaregames GmbH سال انتشار: 2020

Zombie Gunship Survival

13+

پرواز با یک هواپیمای جنگی و محافظت از انسان‌‎ها در برابر زامبی‌‎ها

ناشر: Flaregames GmbH

سال انتشار: 2020

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازیکن باید مکان‌‎های بازی را جست‎‎جو کند و با پیدا کردن زامبی‎‌ها با دقت به سمت آن‌‎ها نشانه‌‎گیری کند. در صورتی که بازیکن تمرکز خود را از دست بدهد و به خوبی زامبی‌‎ها را زیر نظر نداشته باشد آن‎‌ها به محل استقرار انسان‎ها می‌‎رسند و بازیکن بازنده خواهد شد. بازیکن باید سربازان دیگر را نیز فرماندهی کند و تاکتیک مناسب برای حمله در پیش بگیرد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
محیط بازی جنگی است. در ابتدای هر مرحله تصاویر رنگی از انواع تفنگ‌‎ها، ناو، هواپیما و سربازان نمایش داده می‎‌شود اما در جریان بازی تصاویر سیاه و سفید هستند. جزئیاتی از زامبی‌‎ها، جراحت و خونی در بازی وجود ندارد اما شباهت اجزای بازی به واقعیت، صدای گلوله‌‎ها و تلاش برای محافظت از انسان‎‌ها هیجان زیادی دارد.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
بازیکن هدایت پرواز را برعهده ندارد او تنها باید با لمس صفحه‎‌ی بازی به سمت مکان‎‌های متفاوت برود و نشانه‌‎گیری و شلیک کند. اغلب زامبی‎‌ها با یک گلوله از بین نمی‎‌روند به خصوص که نوع حرکت آن‎‌ها و شلیک از سمت هواپیما نشانه‌‎گیری را سخت کرده است. با پیش رفتن در مراحل تعداد زامبی‌‎ها بیشتر می‎‌شود و آن‎‌ها از جهت‌‎های متفاوت به سمت انسان‎‌ها حرکت می‎‌کنند.
آنچه والدین باید بدانند

بازی فضایی جنگی دارد و هدف آن محافظت از انسان‎‌ها در مقابل زامبی‌‎‎ها است. برخلاف اغلب بازی‎‌ها با محتوای نبرد با زامبی این بازی فضایی متفاوت و خشونت کمتری دارد. بازیکن سوار بر یک هواپیمای جنگی است و بر فراز مکان‎‌های متفاوت مانند ناو‎های جنگی، شهر‎ها و پادگان نظامی در حال گردش است. ارتفاع بازیکن نسبت به سطح زمین زیاد است بنابراین هیچ جزئیاتی از زامبی‎‌ها مشخصی نیست به خصوص که او دید در شب (night vision) نیز دارد و تمامی بازی را به صورت سیاه و سفید می‎‌بیند. در تصویر بازی زامبی‌‎ها به رنگ سیاه و انسان‎‌ها به رنگ سفید مشخص شده‎‌اند بازیکن باید زامبی‎‌ها را هدف قرار داده و به سمت آن‎‌ها شلیک کند. هر مرحله مأموریت ویژه‌‎ای دارد که صدایی از پشت بی‎‌سیم آن را برای بازیکن شرح می‌‎دهد اما در تمامی آن‎‌ها هدف اصلی از بین بردن زامبی‌‎ها است. پرواز بر فراز مکان‎‌های متفاوت، صدای فرمانده، شلیک گلوله‌‏ها و از بین بردن زامبی‌‎ها بسیار واقعی طراحی شده است و هیجان زیادی را به بازیکن منتقل می‌‎کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‌ی 1.6.14 iOS در تاریخ 99/09/24 نوشته‎ شده است.

کیفیت

اغلب بازی سیاه و سفید است اما تمامی محیط‌‎ها به خوبی و با جزئیات طراحی شده‎‌اند. بازیکن سوار بر یک هواپیمای جنگی C-130 است و سلاح‌‎های متفاوتی در اختیار دارد او بر فراز دریاها و خشکی‎‌ها پرواز می‌‎کند و از مکان‌‎های متفاوتی مانند ناو جنگی و انسان‌‎های بی‌دفاع محافظت می‎‌کند. بازیکن صدای فرمانده‎‌ی خود را از پشت بی‎‌سیم می‌‎شنود که به همراه صدای گلوله‌‎ها حس واقعی قرار گرفتن در محیطی جنگی را برای بازیکن تداعی می‌‎کند.

مصرف گرایی

با موفقیت در هر مأموریت تفنگ‌‎ها و امکانات جدیدی فعال می‌‎شوند. با پرداخت حداقل مبلغ 1.39$ و خرید درون برنامه نیز این امکانات قابل دسترسی هستند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 51
نسخه تست شده روی اندروید 1.6.14
حداقل نیازمندی اندروید 4.4
نسخه تست شده روی iOS 1.6.14
حداقل نیازمندی iOS 9.0
واحد پول رایگان
ناشر Flaregames GmbH
سال انتشار 2020