Zombie Tsunami

بررس متن: پرستو رحیمی

10+

هدایت گروهی از زامبی‌ها با توجه به موانع پیش رو برای ثبت رکورد بالاتر

ناشر: Mobigame سال انتشار: 2017

Zombie Tsunami

10+

هدایت گروهی از زامبی‌ها با توجه به موانع پیش رو برای ثبت رکورد بالاتر

ناشر: Mobigame

سال انتشار: 2017

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
عبور از برخی موانع نیازمند کار گروهی تعداد بالایی از زامبی‎ها است. این بازی به صورت غیرمستقیم به کودک می‎آموزد که کار گروهی راهی برای رسیدن به موفقیت بیشتر است.
محتوای بومی و فرهنگی
بازی در شهرهای مختلف انجام می‌شود و مهم‌ترین بناهای هر شهر نمایش داده می‎شود، مانند اهرام مصر. کودک به صورت غیرمستقیم شناختی در مورد این بناهای تاریخی و موقعیتشان از نظر جغرافیایی به دست می‎آورد.
ترس و خشونت
شخصیت‌های بازی در اثر برخورد با بمب، افتادن از دره‌ و روش‎های دیگر از بین می‌روند و ناپدید می شوند که البته حالت کارتونی گرافیک بازی از نزدیک شدن محتوای ارائه‌شده به واقعیت جلوگیری می‌کند. موسیقی بازی، طراحی چهره زامبی‌ها و همچنین رنگ‌های تند استفاده‌شده موجب ایجاد شدن هیجان مضاعف در کودک می‌شود.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
چگونگی بازی و توضیحات مربوط به آن در متن‌های کوتاه به بازیکن آموزش داده می‌شود. کنترل تعداد بالای زامبی‌ها در برخی موارد چالش‌برانگیز است اما در کل دشواری بازی برای گروه سنی بالا نیست.
آنچه والدین باید بدانند

شخصیت اصلی بازی یک زامبی با گرافیک کارتونی بوده که سعی دارد با حرکت به سمت جلو و جهش از موانع پیش رو مانند ماشین‌ها و دره‌ها عبور کند. عبور از موانع به معنای کسب امتیاز در هر مرحله است. شخصیت اصلی با گاز گرفتن انسان‌ها، آنها را نیز به زامبی تبدیل می‌کند و بر تعداد زامبی‌ها می‌افزاید. زامبی‌ها در اثر برخورد با موانع از بین می‌روند و تنها زمانی بازی به پایان می‎رسد که تمامی زامبی‎ها نابود شوند. بازی هیچ هدف آموزشی ندارد و تنها برای سرگرمی ساخته‌شده است که برای کودکان علاقه‌مند به دنیای زامبی‎ها می‌تواند جذاب باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 4.1.2 iOS در تاریخ 98/06/06 نوشته‎شده است.

کیفیت

مراحل بازی در محیط‌ها و شهرهای متنوعی تصویرسازی شده است. طراحی شخصیت‌های فانتزی است و موسیقی متن بر جذابیت بازی می‌افزاید.

مصرف گرایی

امتیازات جمع‌آوری‌شده به بازیکن امکان مجهز کردن زامبی‌ها به تجهیزاتی همچون لیزر را می‌دهد و همچنین او می‌تواند با پرداخت حداکثر 99.99$ پول واقعی، توانایی شخصیت‌ها را بهبود بخشد.

حریم خصوصی

بازی لینکی در فیس‌بوک و توییتر دارد و بازیکن می‌تواند با استفاده از حساب کاربری فیس‌بوک رکورد خود را با دیگر بازیکنان به اشتراک بگذارد و دوستان خود را به انجام بازی دعوت کند.

جزئیات برنامه موبایلی
حداقل نیازمندی اندروید متفاوت با هر دستگاه
نسخه تست شده روی iOS 4.1.2
واحد پول رایگان
ناشر Mobigame
سال انتشار 2017