اگر که خوب بگردی

(Hide and Seek)
thumbnail
۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پیدا کردن اشیاء عجیب و غریب در موقعیت‌های بامزه همراه با شناخت رنگ و شکل

سال: 2013
  بررس تصویر: آیلار عباس زاده
  بررس متن: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودک با شعر و بازی سرگرم پیدا کردن اشیاء مختلف می‌شود. اشیاء در تصاویر پنهان شده‌اند و کودک با تمرکز بر روی تصاویر باید اشیاء مختلف را پیدا کند. کشف اشیاء عجیب و غریب در موقعیت‌های بامزه در عین سرگرم‌کننده بودن، مهارت‌های شناختی و زبانی کودک را تقویت می‌کند.
  همراهی والدین با کودک در کتاب‌های تعاملی ممکن است برای کودک همراه با حمایت شدن از سمت والدین، دریافت عشق و محبت از سمت آنان و همچنین شکل گرفتن الگوی خانواده‌ای گرم و صمیمی باشد.
  همراه با کتاب کودک شمارش را تا عدد 11 تمرین می‌کند، نام حیوانات را یاد می‌گیرد و با کمک والدین رنگ‌های مختلف را می‌شناسد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کتاب درباره‌ی پیدا کردن اشیایی است که در تصاویر کتاب پنهان شده‌اند. و کودک همراه با متن شعرگونه‌ی کتاب درگیر بازی لذت‌بخشی می‌شود. کتاب علاوه بر آموزش رنگ و شکل، با برانگیختن کنجکاوی کودک، او را به کشف دنیای پیرامون خود تشویق می‌کند. کودک ممکن است بعد از چندین بار خواندن کتاب موقعیت اشیاء را به سادگی تشخیص دهد و تصاویر کتاب برایش تکراری شود. کتاب برای گروه سنی بالای 2 سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  در هر صفحه از کتاب یک شی معرفی شده است که از کودک خواسته می‌شود آن را در تصویر پیدا کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  کیفیت

  کودک باید با جستجو در تصاویر کتاب، اشیاء خواسته شده را پیدا کند. موقعیت اشیاء پنهان شده در تصاویر به طنز کتاب افزوده است و کودک از دیدن و پیدا کردن آن‌ها لذت خواهد برد. تصویرگر با خلاقیت بی‌نظیر خود اشیاء را از نظر شکل در موقعیت‌های مشابه قرار داده است که به افزایش قدرت تخیل کودک نیز کمک خواهد کرد. تصاویر و موضوع کتاب برای گروه سنی 2 تا 4 سال کاربرد خواهد داشت. تمام شخصیت‌ها دلنشین و با رنگ‌هایی جذاب طراحی شده‌اند. در تصاویر از تکنیک آبرنگ استفاده شده است. کتاب فاقد فضاسازی است و شخصیت‌ها در پس زمینه‌هایی با رنگ‌های مختلف قرار داده شده‌اند. کتاب از صحافی مناسبی برخوردار است، جنس جلد و صفحات با هم مشابه است و در هر دو از مقواهایی ضخیم با ضخامت 3 میلی متر استفاده شده است که علاوه بر کیفیت خوب باعث عمر بیشتر کتاب نیز می‌شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  شمارش اعداد را با کودکان تمرین کنید.
  حیوان دیگری را می‌توانید نام ببرید که دم آن شبیه به جارو باشد؟

  مشخصات کتاب

  نویسنده تاروگمی
  ناشر نردبان آبی (انتشارات فنی ایران)
  تعداد صفحات ۱۲
  نام مترجم زهرا موسوی
  سال انتشار ۲۰۱۳
  سال انتشار در ایران ۱۳۹۹
  تصویرگر تاروگمی
  عرض کتاب ۱۶
  نوع جلد سخت