جنگل‌های زاگرس

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

معرفی رشته کوه‌های زاگرس با تمرکز بر جنگل‌ها و مناطق مهم، ویژگی‌های مناطق و پوشش جانورانی و گیاهی همراه با تاکیر بر حفاظت از این منابع

سال: 1400
  بررس: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کشف و ماجراجویی در بین مناطق ناشناخته در دنیای کودکان و نوجوانان معنادار است و آن‌ها را غرق لذت می‌کند.
  کتاب اطلاعات کاملی از تعریف جنگل، رشته‌کوه، گیاهان زاگرس، گونه‌های جانوری، زنجیره و شبکه غذایی، مناطق حفاظت شده و پارک‌های ملی به مخاطب ارائه می‌دهد. همراه با مطالب، عکس‌های با کیفیتی از مناطق با ذکر جزئیات در کتاب وجود دارد. تأثیر مردم بومی و زندگی عشایری بر روی این مناطق نیز از نکاتی است که به آن توجه شده است.
  در کتاب جغرافیای منطقه زاگرس، سبک زندگی روستایی و عشایری و تاریخ این بخش از سرزمین ایران بررسی و معرفی‌شده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کتاب درباره‌ی معرفی رشته کوه‌های زاگرس با تمرکز بر اقلیم‌ زاگرس، جانوران، گیاهان، زنجیره و شبکه غذایی، مناطق مهم زاگرس و تأثیر زندگی مردم بومی بر این مناطق است. به هر یک از موضوعات با توضیحاتی ساده و کامل همراه با عکس‌هایی با کیفیت از مناطق مختلف، پرداخته شده‌است. نویسنده کودکان و نوجوانان را با مناطق مهم و حفاظت‌شده در زاگرس آشنا می‌کند و در عین حال آن‌ها را تشویق به حفاظت از این مناطق می‌کند. قطع بزرگ کتاب و کیفیت تصاویر خواندن کتاب را لذت بخش تر می‌کند. وجود واژه‌نامه در انتهای کتاب به فهم مطالب کمک ویژه‌ای می‌کند.

  چکیده داستان

  مجموعه کتاب‌های زیست ایران به معرفی جانوران و زیست بوم ایران می‌پردازد. در این جلد، جنگل‌های زاگرس واقع در رشته کوه زاگرس معرفی می‌شوند. در کتاب اکوسیستم ویژه جنگل‌ها، پوشش گیاهی، جانوری و عوامل تخریب این مناطق همراه با توضیحات کامل و تصاویر باکیفیت از اکوسیستم زاگرس توصیف می‌شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  کیفیت

  کتاب «جنگل‌های زاگرس» به معرفی رشته کوه زاگرس همراه با توضیحات و عکس‌هایی از این مناطق پرداخته است. کتاب فاقد داستان است و رعایت توالی در خواندن کتاب الزامی نیست. تصاویر‌ کتاب همسو با مطالب، مکان‌های مورد‌ نظر متن را برای کودکان به‌ نمایش می‌گذارند. تصاویر به ‌صورت عکس‌هایی هستند که از منابع مختلف گردآوری شده‌اند و از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. چیدمان متن‌ها، محل قرار گیری متن بر روی تصاویر و صفحه‌آرایی کتاب مناسب است. در ابتدای کتاب فهرستی از موضوعات و در انتهای کتاب بخشی تحت عنوان واژه‌نامه توصیفی و فهرست عکس‌ها قرار دارد. اندازه‌ی فونت استفاده شده در کتاب با توجه به قطع کتاب کمی کوچک است و ممکن است به سختی خوانده شود. کیفیت چاپ، نوع کاغذ و صفحه‌بندی مناسب است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به کدام یک از مناطق معرفی شده سفر کرده‌اید؟
  به نظر شما بزرگ‌ترین چالش زندگی عشایری چیست؟
  تفاوت پارک‌های ملی و مناطق حفاظت‌شده را با توجه به متن کتاب بیان کنید.

  مشخصات کتاب

  نویسنده اردوان زرندیان
  ناشر انتشارات نردبان
  تعداد صفحات ۸۸
  شماره جلد ۲
  سال انتشار در ایران ۱۴۰۰
  عرض کتاب ۲۲
  نوع جلد سخت