دایره کوچک دوست داشتن

(A LITTLE SPOT OF LOVE)
thumbnail
۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ماجرای دایره‌ی کوچک صورتی، معرفی راهکارهایی برای دوست داشته شدن و دوست داشتن دیگران با همدلی، دوستی، گوش دادن و محبت

سال: 2019
  بررس: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دوستی از مهم‌ترین جنبه‌های دنیای کودکی‌ست. دایره‌ی کوچک صورتی دوست داشتن و دوست داشته شدن را معرفی می‌کند و کودکان اعتمادبه‌نفس، احساس توانایی، ماجراجویی و شگفتی را لمس می‌کنند. دایره‌ی صورتی با بزرگ‌تر شدنش احساس موردتوجه بودن به کودکان می‌دهد و آن‌ها می‌توانند دوستی‌های بیشتری را تجربه کنند.
  دایره‌ی صورتی با معرفی احساسات و فواید آن، اهمیت دوست داشتن را به کودکان یادآوری می‌کند. برقراری ارتباط مؤثر با دیگران، همدلی در شرایط دشوار، ابراز وجود و خودآگاهی از راه‌های بزرگ شدن دایره‌ی دوست داشتن است.
  دایره‌ی صورتی به کودکان می‌آموزد چگونه به دیگران ابراز علاقه کنند و راه‌هایی مانند استفاده از کلمات پرقدرت، همدلی کردن، نامه نوشتن، گوش دادن، دوستی و هدیه دادن را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد. همچنین موردتوجه بودن و افزایش اعتمادبه‌نفس در داستان پررنگ است. کودکان با مطالعه‌ی کتاب با مهارت‌های شناخت و مدیریت احساسات و حل مسئله آشنا می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  داستان درباره‌ی دایره‌ای کوچک است که خود را دایره‌ی دوست داشتن معرفی می‌کند. این دایره با هر بار دوست داشته شدن و یا دوست داشتن دیگران بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود. دایره‌ی صورتی راه‌هایی برای بزرگ شدنش به کودکان معرفی می‌کنند مانند؛ محبت کردن، استفاده از کلمات پرقدرت، نامه نوشتن، وقت گذاشتن برای دیگران و … . با انجام این راهکارها کودکان احساس صمیمیت، موردتوجه بودن و اعتمادبه‌نفس را لمس می‌کنند و درعین‌حال توانایی همدلی و برقراری ارتباط مؤثر با دوستانشان را می‌آموزند. کودکان با مطالعه‌ی کتاب با مهارت حل مسئله، ابراز وجود، دوستی و شناخت و مدیریت احساسات آشنا می‌شوند.

  چکیده داستان

  دوست داشتن یک دایره‌ی صورتی بامزه است که همه به آن نیاز دارند. با هر بار دوست داشتن دیگران و یا دوست داشته شدن این دایره بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود. بزرگ شدن آن هیچ اشکالی ندارد چون هرچقدر هم دوست داشتن در وجودت باشد، بازهم کم است. دایره‌ی صورتی راه‌های ابراز علاقه و محبت به دیگران را به کودکان می‌آموزد تا دایره‌ی خود را بزرگ و بزرگ‌تر کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  کیفیت

  مجموعه داستان‌های دایره‌ی کوچک را تصاویری ساده با شخصیت‌پردازی‌های دوست‌داشتنی همراهی می‌کنند. تصویرگر به احساسات مختلف جان بخشیده است و با انتخاب یک دایره به‌عنوان شخصیت اصلی درک مفاهیم را برای خواننده ساده کرده است. آناتومی‌های انسانی ساده و با جزئیات کم ترسیم‌شده‌اند. رنگ‌ها نقش زیادی در این مجموعه داستان دارند و جذاب و درخشانند. تمامی عناصر با خطوطی مشکی دورگیری شده‌اند. فضاسازی داستان با تکنیک آبرنگ انجام‌شده است و فضای کتاب را از حالت تکراری خارج کرده‌است. فونت‌ها در کتاب یکسانند اما در موقعیت‌های مهم با بزرگنمایی تمرکز بر روی متن بیشتر شده است. در انتهای کتاب راهنمایی برای شروع دوستی در یک جدول دایره‌ای شکل وجود دارد که باعث تعامل خواننده با کتاب می‌شود. کیفیت چاپ، نوع کاغذ و صحافی مناسب است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  شما چه راه‌هایی برای مهربانی کردن به دیگران می‌شناسید؟
  احساس خود را بعد از دریافت یک هدیه بیان کنید؟
  از بین راه‌های معرفی‌شده چه چیزی دایره‌ی صورتی شما را بزرگ‌تر می‌کند؟ چرا؟

  مشخصات کتاب

  نویسنده دایان آلبر
  ناشر نشر آب وابسته با انتشارات صابرین
  تعداد صفحات ۳۶
  نام مترجم وحید توکل صدیقی
  شماره جلد ۲
  سال انتشار ۲۰۱۹
  سال انتشار در ایران ۱۴۰۰
  تصویرگر دایان آلبر
  عرض کتاب ۲۱
  نوع جلد نرم